ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie na życie. Sprawdź komu się przydało

Priorytetem w ubezpieczeniach na życie jest zabezpieczenie finansowe osób najbliższych ubezpieczonemu na wypadek jego śmierci - naturalnej lub w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Takie ubezpieczenie staje się całkowicie zasadne w dzisiejszych, niepewnych i szybko zmieniających się czasach, w których podstawą bezpiecznego życia powinien być komfort dla siebie i najbliższych. Ubezpieczenie daje gwarancję ochrony zdrowia i życia ubezpieczonego oraz zabezpiecza jego najbliższych przed niekorzystnymi zdarzeniami losowymi, które mogą się przydarzyć.

Czy wiesz że...?

Przedmiotem ubezpieczenia na życie jest długość trwania życia ubezpieczonego, co jest cechą zdecydowanie odróżniającą tego rodzaju polisy od innych ubezpieczeń.

Większość towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku finansowym ma w swojej ofercie ubezpieczenie na życie - w różnych wariantach, z możliwością negocjowania ostatecznej sumy ubezpieczenia. Komu i kiedy rzeczywiście taka polisa może się przydać?

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Firmy ubezpieczeniowe mogą zaoferować swoim klientom całą masę ubezpieczeń na życie, wśród których wyróżnia się:

  • standardowe ubezpieczenie na życie,
  • ubezpieczenie na życie i dożycie, nazywane również ubezpieczeniem posagowym,
  • ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym,
  • ubezpieczenie rentowe,
  • ubezpieczenie wypadkowe i chorobowe.

Uwaga!

W wielu bezterminowych ubezpieczeniach na życie wypłata 100 proc. świadczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego nie nastąpi, jeśli ubezpieczony przekroczy 100 rok życia.

Kiedy to się przydaje?

Ubezpieczenie na życie jest często obowiązkowym zabezpieczeniem spłaty kredytu hipotecznego, zwłaszcza, jeśli udzielany jest on osobie w dojrzałym wieku na 25-30 lat. W takiej sytuacji ubezpieczenie na życie zapewnia rodzinie ubezpieczonego komfort i bezpieczeństwo finansowe, bowiem jeśli kredytobiorca by zmarł, jego dług zostanie w całości lub w części spłacony przez firmę ubezpieczeniową.

Zasadność ubezpieczenia na życie jest wyraźnie widoczna w przypadku żywicieli rodziny. Jeśli kilkuosobową rodzinę utrzymuje jedna osoba - np. ojciec - i nagle, w wyniku wypadku lub poważnego zachorowania, traci on całkowicie zdolność do wykonywania pracy zawodowej, ubezpieczyciel wypłaca świadczenie pomagające rodzinie stanąć na nogi i opłacić bieżące rachunki czy koszty życia.

Brak oszczędności powoduje, że człowiek w przypadku choroby lub wypadku nagle traci źródło dochodu i nie może spełniać podstawowych swoich potrzeb. Jeśli ma rodzinę, która może mu pomóc, najprawdopodobniej w końcu stanie na nogi. W przeciwnym wypadku pomóc mu może wypłata świadczeń z wykupionego wcześniej ubezpieczenia na życie.

Jak widać, w wielu różnych sytuacjach życiowych wykupienie ubezpieczenia na życie jak najbardziej się przydaje.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również