Ubezpieczenie podróży dla chorych na raka

Ubezpieczenie możliwe

Turyści cierpiący na raka, ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową, jak najbardziej mogą wykupić ubezpieczenie turystyczne. Niemniej, podstawowa polisa podróży, chroniąca przed kosztami leczenia, następstwami nieszczęśliwych wypadków oraz ponoszeniem finansowych konsekwencji odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, może nie obejmować leczenia lub zaostrzenia choroby przewlekłej w trakcie przebywania w podróży.

Uwaga!

Osoby cierpiące na choroby przewlekłe, w tym nowotwory, wykupując polisę turystyczną powinni wykupić zwyżkę. Zgłaszając ten fakt do ubezpieczyciela muszą liczyć się z nałożeniem na nich zwyżki w wysokości 300 procent wysokości składki podstawowej.

Dzięki powiadomieniu ubezpieczalni o stanie swojego zdrowia, ubezpieczenie podróży zostanie poszerzone o dodatkowe ryzyka. W przypadku zaostrzenia choroby nowotworowej w trakcie wakacji, ubezpieczyciel nie odmówi pokrycia kosztów leczenia swojego klienta. W przeciwnym wypadku, gdy chorzy na nowotwory nie powiadomią firmy ubezpieczeniowej o swojej indywidualnej sytuacji i wykupią wyłącznie podstawową polisę podróży, muszą liczyć się z odmową ubezpieczyciela w zakresie pokrycia kosztów leczenia za granicą. Odmowa może być związana również z tym, kiedy turysta będzie zmuszony do leczenia i hospitalizacji w trakcie wyjazdu turystycznego, a przed wyjazdem istniały udokumentowane np. kartą choroby, przeciwwskazania zdrowotne do podróży, zaś chory na własne ryzyko podjął decyzję o wyjeździe. Sam będzie musiał ponosić konsekwencje, również natury finansowej, takiego wyboru.

Czy wiesz, że?...

W standardowej opcji ubezpieczenia turystycznego wszelkie choroby przewlekłe, w tym choroby nowotworowe, niezależnie od typu i stadium rozwoju raka, znajdują się na liście wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela.

OWU pod szczególną uwagą

Wykupując polisę turystyczną o rozszerzonym zakresie ryzyk ubezpieczeniowych, turysta chorujący na raka powinien sprawdzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Może się w nich znaleźć bowiem standardowy zapis mówiący o tym, że ubezpieczyciel może odmówić pokrycia kosztów leczenia, transportu medycznego i innych usług klientom, którzy wyjechali na urlop pomimo istniejących przeciwwskazań lekarskich oraz w  przypadku chorób, które wiązały się z odbytą hospitalizacją w przeciągu 12 miesięcy przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej.

Jeśli np. po miesiącu od usunięcia guza o charakterze nowotworowym, pacjent wybiera się na wakacje, to w razie powikłań i problemów zdrowotnych, sam będzie pokrywał koszty związane z leczeniem, chyba że opłacił dodatkową składkę ubezpieczeniową chroniącą od następstw zaostrzenia i powikłań związanych z chorobą przewlekłą.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Marek Pawłowski

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, aby jego dzieci spędziły jak najlepiej ten czas, w szczególności na wyjeździe rodzinnym. Jednak podróż z dzieckiem jest czasem...

  • Monika Słupczyńska

Wśród kierowców panuje przekonanie, że ubezpieczenie Assistance jest odpowiednie tylko dla wybranych kierowców, a dla innych jest ono zbędne. Postawmy się jednak w sytuacji, gdy...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...