ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ubezpieczenie podróży dla kobiety w ciąży

Czy kobieta w ciąży dostanie ubezpieczenie podróżne?

Zwykle towarzystwa ubezpieczeniowe nie sprawiają problemom ciężarnym kobietom, które chcą wykupić ubezpieczenie podróżne. Niestety, zasady takiej polisy nie są identyczne jak w przypadku standardowych ubezpieczeń. Różnicą jest m.in.:

  • ograniczony zakres ochrony ubezpieczeniowej
  • fakt, że ubezpieczenie nie obowiązuje zazwyczaj powyżej 32. tygodnia ciąży

Na czym polega ograniczony zakres ochrony?

Niestety, kobiety w ciąży należą do „klientów wyższego ryzyka” dla towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego w przypadku ubezpieczeń w podróży są one objęte ochroną ubezpieczeniową w ograniczonym zakresie. Przejawia się on np.:

  • limitem jednej wizyty lekarskiej albo transportu do szpitala
  • niską kwotą zwrotu za świadczenie medyczne (np. tylko 100 euro)
  • nieobjęciem przez ubezpieczenie kosztów związanych z powikłaniami ciążowymi

Należy przy tym bardzo mocno podkreślić, że towarzystwa mogą odmówić ubezpieczenia, jeśli istnieją przeciwskazania natury medycznej do podróży. Także jeśli do porodu dojdzie w terminie, to zwrot kosztów nie będzie przysługiwać.

Na co może więc liczyć kobieta w ciąży?

Trochę nastraszyliśmy kobiety w ciąży katalogiem wykluczeń czy problemów w towarzystwach ubezpieczeniowych, niemniej ubezpieczenie podróżne nie jest dla kobiety w ciąży bezwartościową i niepotrzebną polisą. Sporo zależy oczywiście od konkretnego ubezpieczyciela, niemniej polisa turystyczna zapewnia kobietom w ciąży m.in.:

  • zwrot kosztów wizyty lekarskiej i transportu
  • zwrot kosztów związanych z przedwczesnym porodem, ewentualnie usunięciem ciąży w celu ratowania życia lub zdrowia pacjentki

Ponadto bywa, że ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje dłużej niż do 32. tygodnia ciąży, albo towarzystwo nie limituje kwot zwrotu poniesionych kosztów.

Przy okazji należy przypomnieć, że podstawowym dokumentem, na podstawie którego każdy obywatel Polski może korzystać z opieki zdrowotnej w całej Unii Europejskiej oraz Norwegii czy Szwajcarii, jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ubezpieczenie turystyczne stanowi „dopełnienie” ochrony zdrowotnej w czasie podróży, warto mieć je na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń, albo konieczności transportu.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze ubezpieczenia podróżnego? Skontaktuj się z ekspertami compero.pl!

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również