ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ubezpieczenie podróży dla osób starszych

Z raportu z badania pod tytułem „Preferencje osób starszych dotyczące wyjazdów turystycznych”, jaki został opublikowany na stronie Ministerstwa Turystyki i Sportu, wynika, że coraz więcej Polaków po 60 roku życia wyjeżdża na wakacje poza miejsce swojego zamieszkania.

Czy wiesz, że?...

Jeszcze w 2010 roku osoby w wieku 65 lat i więcej w 67% nie wyjeżdżały. Tylko 12% mieszkańców Polski w wieku 60-65 lat decydowało się na wyjazd poza granice Polski. W 2012 roku chęć wyjazdu zagranicznego deklarowało już 27% Polaków w tej grupie wiekowej, ale rzeczywiście wyjechało 17% badanych.

Biura podróży coraz częściej przygotowują specjalną ofertę dla osób starszych na wyjazdy zagraniczne, czego przykładem jest program „Travel Senior”, wspierany przez rząd Hiszpanii. Seniorzy mogą niskim kosztem spędzić urlop w gorącej Hiszpanii poza ścisłym sezonem wakacyjnym - od października do maja.

Polisa ubezpieczenia dla starszych turystów

Senior planujący wyjazd zagraniczny na wakacje czy krótki urlop powinien zwrócić szczególną uwagę na możliwość wykupienia indywidualnej polisy ubezpieczenia turystycznego, które byłoby dopasowane do szczególnych wymagań osób starszych. W tej grupie wiekowej istnieje bowiem wyższe ryzyko nagłego zachorowania, łącznie z możliwością pogorszenia się stanu zdrowia w związku z chorobą przewlekłą.

Czy wiesz, że?...

Organizatorzy wyjazdów turystycznych - biura podróży i agenci turystyczni, zgodnie z Ustawą o usługach turystycznych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, zobowiązani są do zawarcia na rzecz swoich klientów uczestniczących w imprezach turystycznych organizowanych za granicą, umów ubezpieczenia od NNW i KL (następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia).

Dodatkowe ubezpieczenie podróży dla seniora będzie niewątpliwie przydatne, ponieważ polisa zapewniana przez touroperatora ma tylko standardowy zakres i np. wyłącza odpowiedzialność ubezpieczeniową w przypadku leczenia w związku z  pogorszeniem się stanu osób chorujących na schorzenia przewlekłe.

Ubezpieczenie indywidualne pozwala na realne dopasowanie sumy ubezpieczenia do wymogów klienta. Z uwagi na podeszły wiek turysty, leczenie może być kosztowne, dlatego suma ubezpieczenia KL powinna wynosić od 30 tys. euro do 60 tys. euro. Senior powinien zwrócić uwagę na to, czy polisa obejmuje koszty leczenia schorzeń przewlekłych, na które choruje. Zwykle związane jest to z koniecznością opłacenia wyższej składki ubezpieczeniowej, ale zapewnia się dzięki temu wszechstronną ochronę dla turysty.

Pakiet ubezpieczenia podróży dla seniora powinien obejmować szeroki zakres świadczeń związanych z udzieleniem natychmiastowej pomocy ubezpieczonemu, czyli assistance. W przypadku nagłego zachorowania lub wypadku, ubezpieczyciel zapewni wszechstronną pomoc dla poszkodowanego w ramach usługi assistance. Może ona obejmować ponadto organizację podróży i zakwaterowania osoby wezwanej do chorej lub poszkodowanej osoby starszej poza granice Polski.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również