ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie przedszkolaka – gdzie kupić i ile kosztuje NNW dla przedszkolaka

Ubezpieczenie dla przedszkolaka zapewnia rodzicom ubezpieczonego dziecka w wieku przedszkolnym pomoc finansową po nieszczęśliwym wypadku. Analizujemy aktualne oferty ubezpieczycieli, aby sprawdzić, gdzie opłaca się kupić polisę.

 

Gdzie ubezpieczyć dziecko – NNW

W ofercie każdej firmy ubezpieczeniowej dostępne jest ubezpieczenie dla przedszkolaka. Polisa ta jest dobrowolna, a jej posiadanie zapewnia rodzicom (opiekunom prawnym) pomoc finansową w trakcie leczenia dziecka po wypadku. W zależności od konstrukcji produktu, rodzice mogą liczyć na:

  • odszkodowanie po urazie i trwałym uszczerbku na zdrowiu,
  • świadczenie za pobyt dziecka w szpitalu,
  • pokrycie kosztów zakupu środków ortopedycznych.

Większość firm ubezpieczeniowych proponuje też dodatkowe rozszerzenia. W ten sposób polisa może w pełni odpowiadać na potrzeby kupującego.

Jakie ubezpieczenie dla przedszkolaka kupić? Przy porównywaniu polis warto zapoznać się z ich Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Znajduje się tam sekcja wyłączeń, czyli sytuacji, po zaistnieniu których ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia.

Gdzie kupić ubezpieczenie nnw przedszkolaka? Aby sprawdzić, co proponują firmy ubezpieczeniowe Aviva, AXA, Compensa i PZU, przeanalizowaliśmy ich oferty.  

 

Aviva ubezpieczenie przedszkolaka

Ubezpieczenie przedszkolaka Aviva działa przez cały rok i na całym świecie. Firma ubezpieczeniowa wypłaca świadczenie m.in. gdy:

  • dojdzie do wypadku, np. złamania przez dziecko ręki – niezależnie od tego, gdzie miał on miejsce (w przedszkolu, czy poza nim),
  • w związku z nieszczęśliwym wypadkiem konieczne było leczenie – ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i rehabilitacji,
  • dziecko spędziło w szpitalu min. 24 godziny – wypłata pieniędzy za pobyt w szpitalu ma miejsce również po nagłym zachorowaniu.

Aviva oferuje ubezpieczenie przedszkolaka w kilku wariantach. Ich cena uzależniona jest od sumy ubezpieczenia dla poszczególnych zdarzeń.

 

Rodzaj świadczeń/ suma ubezpieczenia

Wariant dobry

Wariant bardzo dobry

Wariant wzorowy

Wariant celujący

Trwały uszczerbek na zdrowiu

Do 15 000 zł

Do 25 000 zł

Do 35 000 zł

Do 70 000 zł

Koszty leczenia

2000 zł

3000 zł

4000 zł

10 000 zł

Koszty rehabilitacji

Do 2500 zł

Do 3500 zł

Do 4000 zł

Do 10 000 zł

Cena

39 zł za rok

59 zł za rok

79 zł za rok

299 zł za rok

Na podst. materiałów Aviva

 

PZU ubezpieczenie przedszkolaka

W ofercie PZU dostępne jest ubezpieczenie NNW dla dzieci i młodzieży, z którego skorzystać mogą również rodzice przedszkolaków. Rodzice, którzy zakupią polisę, otrzymają pomoc po:

  • nieszczęśliwym wypadku – ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie np. wówczas, gdy dziecko rozbije sobie głowę,
  • złamaniu lub zwichnięciu kończyny,
  • pogryzieniu, pokąsaniu lub ukąszeniu – jeżeli z tego powodu dziecko spędziło chociaż jeden dzień w szpitalu.

Ubezpieczenie przedszkolaka PZU to produkt elastyczny – rodzice mogą skorzystać także z dodatkowej ochrony. Jest kilka dostępnych rozszerzeń, m.in. opcje: leczenie i rehabilitacja, niezdolność do nauki czy poważna choroba.

Na swojej stronie internetowej PZU nie podaje cen ubezpieczenia NNW. Składka jest wyliczana indywidualnie dla każdego klienta. Aby poznać koszt polisy, należy skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym.

 

Compensa ubezpieczenie przedszkolaka

Ubezpieczenie przedszkolaka Compensa zapewnia ochronę ubezpieczeniową przez cały rok. Produkt ten jest dostępny w trzech wariantach, a cena zależy od sumy ubezpieczenia, na jaką zdecydują się rodzice.

 

Rodzaj świadczenia/suma ubezpieczenia

Opcja A

Opcja B

Opcja C

Trwały uszczerbek na zdrowiu

30 000 zł

40 000 zł

100 000 zł

Śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku

50 000 zł

70 000 zł

100 000 zł

Zwrot kosztów korepetycji / pomocy psychologicznej

500 zł / 500 zł

500 zł / 500 zł

500 zł / 500 zł

Zwrot kosztów leczenia

4000 zł

6000 zł

8000 zł

Cena

55 zł

79 zł

139 zł

Na podst. materiałów Compensa

 

Jakie ubezpieczenie dla dziecka wybrać? Powyższe warianty to nie wszystko, co proponuje ubezpieczyciel. Rodzice mogą zdecydować się także na dodatkowe rozszerzenia, dzięki którym dziecko będzie mogło korzystać z jeszcze większej ochrony ubezpieczeniowej.

Produkt oferowany przez firmę Compensa to ubezpieczenie przedszkolaka online. Aby sfinalizować zakup wybranego wariantu ubezpieczenia, wystarczy przejść na stronę internetową ubezpieczyciela.

 

AXA ubezpieczenie przedszkolaka

Jakie ubezpieczenie dla przedszkolaka wybrać? Ofertę dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym przygotowała również firma AXA. W ramach polisy ubezpieczyciel oferuje nie tylko pomoc finansową po nieszczęśliwym wypadku, ale również dostęp do lekarzy w przypadku problemów zdrowotnych. Ubezpieczenie przedszkolaka AXA jest dostępne w trzech wariantach.

 

Rodzaj świadczenia/suma ubezpieczenia

Psotnik

Urwis

Nicpoń

Poważne zachorowanie dziecka

33 000 zł

35 000 zł

38 000 zł

Uszczerbek ciała dziecka – 1 proc.

150 zł

200 zł

250 zł

Pobyt dziecka w szpitalu po wypadku komunikacyjnym

180 zł / dzień

240 zł / dzień

300 zł / dzień

Cena

35 zł miesięcznie

45 zł miesięcznie

65 zł miesięcznie

Na podst. materiałów AXA

 

Ubezpieczenie NNW dla przedszkolaka oferowane przez AXA można kupić za pośrednictwem strony internetowej ubezpieczyciela. Tam też znajduje się intuicyjny w użyciu kalkulator, za pomocą którego klienci mogą określić swoje potrzeby i wybrać adekwatną polisę.

Zuzanna Jóźwiak Zuzanna Jóźwiak

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również