ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie psa – czy można to zrobić? Gdzie ubezpieczyć psa?

Ubezpieczenie psa staje się coraz bardziej popularne, co nie dziwi, gdyż właściciele czworonogów są obecnie bardziej świadomi odpowiedzialności za swoich wiernych przyjaciół. Z tego powodu wiele towarzystw ubezpieczeniowych proponuje w swojej ofercie dodatkowe pakiety ubezpieczenia psa, które można wykupić np. wraz z polisą na dom czy mieszkanie. W jaki sposób i u których ubezpieczycieli wykupisz ochronę ubezpieczeniową dla swojego pupila?

Czy można ubezpieczyć psa oddzielną polisą?

Do niedawna ubezpieczenie psa było jedynie dodatkiem do polis mieszkaniowych, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe widząc coraz to większe zainteresowanie właścicieli czworonogów, udostępniły możliwość wykupienia polisy przeznaczonej wyłącznie na ochronę zwierzęcia. Jednym z tych ubezpieczycieli jest Generali, które oferuje produkt o nazwie „Z myślą o Twoim psie”, który pokrywa koszty leczenia czworonoga w przypadku choroby lub na skutek nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie zdrowotne dla psa tego ubezpieczyciela gwarantuje również zwrot kosztów eutanazji i kremacji, a w opcji dodatkowej – wypłatę odszkodowania osobom trzecim w razie wyrządzenia im szkody przez czworonoga (OC w życiu prywatnym). Suma ubezpieczenia w tej polisie jest zależna od rasy psa i jego przeciętnej wartości rynkowej. Do ubezpieczenia psa w Generali można przystąpić, gdy zwierzak ukończył już ósmy tydzień życia, ale nie ma jeszcze trzech lat.

Gdzie ubezpieczyć psa do polisy mieszkaniowej?

Ubezpieczenie psa jako dodatek do polisy mieszkaniowej to praktycznie standard w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jeśli chcesz poznać ofertę poszczególnych ubezpieczycieli, zapoznaj się z naszym zestawieniem przedstawionym poniżej.

Compensa ubezpieczenie psa

Compensa oferuje ubezpieczenie zdrowotne dla psa lub kota, które jest dodatkiem do ubezpieczenia o nazwie „Mój Dom”. Opcja dodatkowa „Mój Compan” obejmuje zwrot wydatków poniesionych na wizyty weterynaryjne, badania diagnostyczne, zakup leków czy zabiegi ambulatoryjne lub chirurgiczne, a także za leczenie pupila, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Ubezpieczyciel oferuje ponadto świadczenie na zakup nowego zwierzęcia, gdy leczenie okaże się bezskuteczne oraz zwraca koszty uśpienia, kremacji i pochówku. Polisą mogą zostać objęte psy ras małych i średnich o wadze do 20 kg i w wieku od sześciu miesięcy do ośmiu lat, a także ras dużych i olbrzymich powyżej 20 kg i w wieku od sześciu miesięcy do sześciu lat. Suma ubezpieczenia psa w Compensa wynosi 8 tysięcy złotych, a składka roczna w wariancie podstawowym „Mój Dom” + „Mój Compan” to koszt około 440 złotych.

Ubezpieczenie psa PZU

W ramach polisy mieszkaniowej w PZU można objąć ochroną nie tylko psy i koty, ale też chomiki, świnki morskie, króliki, szynszyle, kanarki, papugi, żółwie, ryby akwariowe, fretki, szczury, myszoskoczki i myszy. PZU odpowiada za nieszczęśliwy wypadek psa lub, który wystąpił w Polsce, czyli:

  • wypadek wywołany ruchem pojazdu, któremu uległ pies,
  • upadek z wysokości psa,
  • pogryzienie psa przez inne zwierzę,
  • otrucie psa przez osoby trzecie.

Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za śmierć psa, zwróci poniesione w Polsce koszty leczenia oraz koszty uśpienia, gdy lekarz weterynarii stwierdzi, że istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo śmierci lub należy skrócić cierpienie czworonoga. Ubezpieczenie psa w PZU jest częścią standardowej polisy mieszkaniowej, której roczna składka ustalana jest indywidualnie.

Link4 ubezpieczenie psa

Link4 oferuje ubezpieczenie psa wchodzące w skład polisy OC w życiu prywatnym i Assistance dla zwierząt domowych. Ochrona pupila w ramach tego ubezpieczenia dotyczy pokrycia kosztów transportu do placówki weterynaryjnej oraz transport powrotny, a także zwrotu kosztów wizyty weterynaryjnej, w tym: konsultacji, badań, leków, środków opatrunkowych, zabiegów ambulatoryjnych, zabiegów operacyjnych, które będą wymagane po tym, jak zwierzę ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. Assistance dla zwierząt domowych w Link4 to koszt wynoszący 69 zł rocznie (ochrona ubezpieczeniowa obejmuje maksymalnie dwa zdarzenia w roku do 1000 zł). Rozszerzenie polisy o OC w życiu prywatnym na wypadek, gdyby pies wyrządzi jakieś szkody (limit 15 000 zł), kosztuje dodatkowo 25 zł.

UNIQA (dawniej AXA) ubezpieczenie psa

UNIQA proponuje swoim klientom ubezpieczenie zwierząt domowych w ramach polisy OC w życiu prywatnym, którą można wykupić dodatkowo do ubezpieczenia mieszkania. Ubezpieczenie psa w UNIQA obejmuje zwrot kosztów poszukiwania czworonoga na terytorium Polski do 500 zł oraz wypłatę odszkodowania osobom trzecim w przypadku wyrządzenia im szkody przez zwierzę. Koszt ochrony ubezpieczeniowej uzależniony jest m.in. od rodzaju ubezpieczanej nieruchomości, sposobu jej użytkowania, lokalizacji, powierzchni, dodatkowych zabezpieczeń, sumy ubezpieczenia oraz opcji dodatkowych, na które zdecyduje się klient.

Ubezpieczenie psa Warta

Warta, podobnie jak wiele innych towarzystw ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom dodatek do polisy mieszkaniowej w postaci ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Do szkód objętych ochroną ubezpieczeniową w ramach tej polisy zalicza się m.in. szkody powstałe lub spowodowane przez zwierzęta domowe. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia „Warta Dom”, do którego można dokupić wspomniany pakiet odpowiedzialności cywilnej, znaleźć można zapis informujący o tym, że w ramach polisy zwracane są koszty poniesione na leczenie psa lub kota na skutek nieszczęśliwego wypadku (wypadek komunikacyjny, pogryzienie przez inne zwierzę lub otrucie przez osoby trzecie), w wyniku którego zwierzę doznało obrażeń lub nastąpiła jego śmierć.

Aviva ubezpieczenie psa

Ubezpieczenie dla psa Aviva również można wykupić jako opcję do ubezpieczenia mieszkania. W ramach tej polisy możliwe jest otrzymanie zwrotu kosztów leczenia powstałych w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz kosztów uśpienia i pochowania psa, jeśli będzie to konieczne ze względu na konsekwencje zdrowotne po nieszczęśliwym wypadku. Aviva wypłaca także środki na poszukiwania zaginionego psa lub kota. Ubezpieczenie psa w Avivie otrzymuje każdy klient w cenie ubezpieczenia nieruchomości, która jest ustalana indywidualnie w zależności od stanu domu lub mieszkania i predyspozycji osoby ubezpieczającej.

Allianz ubezpieczenie psa

Ubezpieczenie psa w Allianz różni się od pozostałych ofert ubezpieczycieli – jest to produkt dedykowany użytkownikom sieci komórkowej P4, czyli Play. Polisa o nazwie „Bezpieczny pupil” ma dwa wariant: Standard i Premium. Wariant Standard obejmuje ubezpieczenie od szkód wyrządzonych przez psa (do 10 000 zł), a także zwrot kosztów leczenia zwierzęcia w związku z wystąpieniem nieszczęśliwego wypadku zwierzęcia do 2 000 zł. W wariancie Premium dodatkowo przyznawany jest Assistance medyczny dla osoby poszkodowanej przez zwierzę do kwoty 2 000 zł. Ubezpieczeniem tym można objąć maksymalnie dwa zwierzęta domowe.

Ubezpieczenie psa a wyłączenia odpowiedzialności

Choć wybór ubezpieczenia zdrowotnego dla psa i polisy OC jest dosyć duży, to jednak warto wiedzieć, że ubezpieczyciele stosują pewne wyłączenia odpowiedzialności. Każdy właściciel czworonoga, który chce objąć go ochroną ubezpieczeniową, powinien zatem czytać dokładnie OWU lub skontaktować się ze specjalistami ds. ubezpieczeń. Jeśli szukasz ubezpieczenia mieszkania, którego polisa obejmuje również ubezpieczenie psa, porozmawiaj z naszymi doradcami.

Monika Słupczyńska Monika Słupczyńska

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również