ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie roweru od kradzieży – ile kosztuje i gdzie kupić?

Miłośnicy rowerowych przejażdżek często zastanawiają się, czy można ubezpieczyć rower. Odpowiedź brzmi: tak. Coraz więcej firmy ubezpieczeniowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom właścicieli rowerów. Jak prezentuje się oferta ubezpieczycieli? Postanowiliśmy to sprawdzić i wskazać atrakcyjne propozycje.

 

Gdzie ubezpieczyć rower 2021 – przegląd ofert ubezpieczycieli

Oferta przygotowana z myślą o rowerzystach jest obszerna. Poszczególne firmy ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenia:

 • NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Jeżeli w trakcie rowerowej przejażdżki spotka cię nieszczęśliwy wypadek, ubezpieczyciel wypłaci ci rekompensatę finansową. Wysokość odszkodowania wynika z zapisów, które znajdą się w polisie.
 • Assistance (pomoc w nagłych sytuacjach na drodze). Jeżeli w czasie korzystania z roweru przytrafi ci się awaria, firma ubezpieczeniowa pomoże ci w usprawnieniu roweru na miejscu zdarzenia lub jego transporcie.
 • OC (odpowiedzialności cywilnej). W czasie korzystania z roweru możesz wyrządzić szkodę innej osobie, np. pieszemu. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zapewnia ochronę w takiej sytuacji – to ubezpieczyciel pokryje szkody.
 • Casco (od kradzieży). Ubezpieczenie roweru od kradzieży jeszcze kilka lat temu było rzadko spotykane w ofertach ubezpieczycieli. Dziś możesz kupić polisę, dzięki której w razie kradzieży czy rabunku roweru otrzymasz odszkodowanie.

Gdzie ubezpieczyć rower od kradzieży? Ubezpieczyć rower od kradzieży możesz m.in. w następujących firmach ubezpieczeniowych: Hestia, Link4, Aviva, Nationale Nederlanden, AXA, BeeSafe czy PZU.

 

Ubezpieczenie roweru od kradzieży – Hestia

ErgoHestia ma produkt dedykowany rowerzystom – jest on sprzedawany pod nazwą „ERGO Sport”. To ubezpieczenie NNW, do którego oferowane jest także ubezpieczenie roweru od kradzieży. W zależności od wybranego wariantu NNW będziesz mógł liczyć m.in. na:

 • pokrycie kosztów leczenia po wypadku,
 • świadczenie za pobyt w szpitalu – 120 zł za każdy dzień pobytu w placówce,
 • sumę ubezpieczenia do 200 tys. zł.

Ubezpieczenie roweru od kradzieży ERGO Sport

Rodzaj świadczenia / suma ubezpieczenia

Wariant I

Wariant II

Wariant III

Ubezpieczenie NNW

50 000 zł

100 000 zł

200 000 zł

Ubezpieczenie OC

100 000 zł

500 000 zł

1 000 000 zł

Ubezpieczenie assistance

5000 zł

10 000 zł

15 000 zł

Na podst. materiałów ErgoHestia

 

Ubezpieczenie roweru od kradzieży zapewnia wypłatę świadczenia po: zdarzeniu losowym, kradzieży z włamaniem, rabunku i zagubieniu roweru przez przewoźnika.

W ErgoHestia dostępne są dodatkowe ubezpieczenia, które mogą przydać się rowerzyście. To przede wszystkim ubezpieczenie assistance i ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Ubezpieczyciel proponuje także rozszerzenia dedykowane rowerzystom, którzy uprawiają dyscypliny ryzykowne lub sporty ekstremalne.

 

Ubezpieczenie roweru od kradzieży – Nationale Nederlanden

Firma Nationale Nederlanden proponuje ubezpieczenie zarówno rowerów napędzanych siłą mięśni, jak i elektrycznych. Rowerzyści mają do wyboru trzy warianty ubezpieczenia.

Rodzaj świadczenia / suma ubezpieczenia

Rowerzysta

Dwa koła

Rowerzysta i dwa koła

Ubezpieczenie NNW

Tak

Tak

Ubezpieczenie assistance

Tak

Tak

Kradzież i rabunek

Tak

Tak

Na podst. materiałów Nationale Nederlanden

 

W ramach ubezpieczenia roweru od kradzieży ubezpieczyciel zapewnia odszkodowanie w wysokości do 10 000 zł. Klienci mogą też skorzystać z rozszerzenia, w ramach którego ochroną ubezpieczeniową zostanie objęte wyposażenie roweru.

Jeżeli zdecydujesz się na ofertę Nationale Nederlanden, możesz zakupić w pakiecie także inne polisy, dzięki którym będziesz mógł bezpiecznie użytkować rower. Do takich ubezpieczeń należy m.in. OC rowerzysty. W ramach tego produktu firma pokryje spowodowane przez Ciebie szkody do wysokości 50 000 zł.

 

Ubezpieczenie roweru od kradzieży – PZU

W ofercie PZU znajduje się produkt sprzedawany pod nazwą „PZU Rowerzysta”. To ubezpieczenie NNW, które rowerzyści mogą kupić w jednym z czterech dostępnych zakresów terytorialnych:

 • Polska,
 • Polska i cały świat – bez USA i Kanady,
 • Polska, USA i Kanada,
 • Polska i cały świat.

W zależności od wybranego pakietu rowerzysta uzyska pomoc od ubezpieczyciela po nieszczęśliwym wypadku, zawale serca czy omdleniu. Niektóre opcje, jak np. ubezpieczenie NNW po zawale, są dodatkowo płatne.

Czy można ubezpieczyć rower od kradzieży w PZU? Owszem, ale jest to rozszerzenie do ubezpieczenia NNW. Jeśli kupisz ubezpieczenie casco roweru, ubezpieczyciel wypłaci ci odszkodowanie, gdy:

 • rower lub jego element (np. bagażnik czy rama) zostanie uszkodzony lub zrabowany (odebrany siłą),
 • rower zostanie zniszczony w wyniku zdarzenia losowego – do takich zdarzeń ubezpieczyciel zalicza m.in. powódź,
 • ktoś ukradnie twój rower – to opcja dodatkowo płatna.

Do każdego ubezpieczenia PZU oferuje pomoc assistance. Jeżeli ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi, to ubezpieczyciel zorganizuje np. wizytę lekarską w domu.

 

Jak ubezpieczyć rower – o czym warto pamiętać?

Ubezpieczenie roweru od kradzieży to produkt, który z reguły jest dostępny jako rozszerzenie ubezpieczenia NNW. Jeżeli chcesz kupić polisę skrojoną do twoich potrzeb, pamiętaj o wykonaniu następujących czynności:

 • Określ, na czym najbardziej ci zależy. Jeżeli przede wszystkim interesuje cię ubezpieczenie roweru od kradzieży,to suma ubezpieczenia NNW może być niska.
 • Porównaj dostępne oferty. Każda firma ubezpieczeniowa ma inną propozycję, a dzięki ich porównaniu wybierzesz ubezpieczenie najkorzystniejsze dla siebie.

Niezależnie od tego, na jaki zestaw ubezpieczeń się zdecydujesz, pamiętaj o zapoznaniu się także z listą wyłączeń. Czym są wyłączenia? To sytuacje, gdy firma ubezpieczeniowa – mimo że przytrafił ci się wypadek lub twój rower został skradziony – nie wypłaci ci świadczenia pieniężnego.

Większość firm ubezpieczeniowych, które mają w ofercie ubezpieczenie roweru od kradzieży, dystrybuuje produkty ubezpieczeniowe drogą tradycyjną, czyli za pośrednictwem swoich agentów ubezpieczeniowych. Oznacza to, że tej polisy nie będziesz mógł kupić przez internet.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie roweru od kradzieży?

Rowerzyści, być może również ty – często zadają pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie roweru. Trudno jednoznacznie wskazać cenę polisy. Większość ubezpieczycieli nie podaje cen na swoich stronach internetowych, a to z uwagi na stopień skomplikowania takich ubezpieczeń. Jako klient możesz m.in.:

 • Określić sumę ubezpieczenia. Przez sumę ubezpieczenia firmy ubezpieczeniowe rozumieją maksymalną kwotę, jaką wypłacą ubezpieczonemu po wypadku.
 • Zdecydować się na dodatkowe rozszerzenia. W ten sposób zapewnisz sobie pomoc np. po kolizji z innym uczestnikiem ruchu drogowego.
 • Określić okres trwania ubezpieczenia. Z reguły polisy kupuje się na rok, ale niektóre firmy ubezpieczeniowe dopuszczają podpisanie umowy np. na kilka miesięcy.

Wszystkie wymienione wyżej czynniki wpływają na cenę ubezpieczenia roweru. Aby poznać dokładną wysokość składki, będziesz musiał skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym. Po określeniu parametrów ubezpieczenia otrzymasz informację o cenie polisy.

Zuzanna Jóźwiak Zuzanna Jóźwiak

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również