Ubezpieczenie roweru w PZU kupisz on-line

"Pewnie na rower" to oferta, dzięki której rowerzysta może dopasować zakres potrzebnej ochrony (a tym samym i wysokość składki) do własnych potrzeb. Mało tego - ubezpieczenie pozwala na swobodne dostosowanie czasu trwającej ochrony. Ten może obejmować pełny rok lub tylko sezon. Zakres ochrony z kolei może dotyczyć jedynie terenu Polski lub całego świata.

W skład oferty "Pewnie na rower" wchodzi NNW, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, do którego można dobrać OC rowerzysty (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej), casco roweru (chroniące na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia jednośladu), a nawet ubezpieczenie bagażu.

NNW to podstawowa ochrona, jaką powinien sobie zapewnić każdy uczestnik ruchu drogowego, również rowerzysta. NNW umożliwia uzyskanie świadczenia po doznaniu uszczerbku na zdrowiu (np. po złamaniu ręki) wskutek wypadku na rowerze.

OC zabezpiecza rowerzystę przed konsekwencjami szkód wyrządzonych przez niego osobom trzecim. Jeśli np. rowerzysta zarysuje auto stojące na parkingu, poszkodowany otrzyma odszkodowanie właśnie z OC sprawcy zdarzenia.

Casco roweru to z kolei ochrona przed zniszczeniem lub utratą roweru wskutek kradzieży, a także pożaru czy powodzi.

Ubezpieczenie bagażu umożliwia uzyskanie odszkodowania po zniszczeniu lub utracie przewożonych pakunków wskutek kradzieży czy zniszczenia w wypadku.

W przypadku NNW i OC maksymalna suma ubezpieczenia może wynieść 200 000 zł. Dla casco będzie to 20 000 zł (dotyczy również rowerów 4-letnich), a w ubezpieczeniu bagażu: 10 000 zł. O tym, na jaką kwotę klient ostatecznie ubezpieczy swoje zdrowie i rower, decyduje sam ubezpieczający się - podczas kalkulacji wysokości składki podczas wnioskowania o polisę przez Internet. Proces wyliczania wysokości składki i uzupełnianie wniosku ubezpieczeniowego zajmie do kilku minut.

 

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Patrycja Kowalewska

W lutym 2022 roku zostały wprowadzone nowelizacje ustaw o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców, których celem jest dostosowanie przepisów do unijnego Pakietu Mobilności....

  • Marek Pawłowski

Obecnie trudno wyobrazić sobie długą trasę, czy nawet drogę do sklepu w dużym mieście bez GPS. Łatwiejsze poruszanie się po drogach umożliwia nam zaawansowana technologia i dlatego nie każdy musi...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...