ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie Skody Fabii

Skoda Fabia to niewielki samochód osobowy, produkowany od 1999 roku, zaliczany do segmentu B. Fabia cieszy się dużą popularnością na polskim rynku motoryzacyjnym. Zyskała ona uznanie wśród różnych grup klientów.

Obecnie Skoda należy do koncernu Volkswagena, dlatego jej podzespoły są tożsame jak w samochodach tej niemieckiej marki. Powstały dotychczas dwie generacje Skody Fabia, przy czym druga zadebiutowała w 2007 roku, szybko zyskując licznych zwolenników. Szacuje się, że wyprodukowano i sprzedano do tej pory około 2 mln egzemplarzy tego auta na całym świecie.

Czy wiesz że...?

W 2013 roku Skoda Fabia była najczęściej rejestrowanym nowym samochodem w swoim segmencie w Polsce. Sprzedaż Fabii względem 2012 roku była o 21 proc. większa i wyniosła dokładnie 10 812 egzemplarzy. Fabia stanowiła niemalże 30 proc. wszystkich samochodów marki Skoda sprzedanych w naszym kraju w 2013 roku.

Uwaga na kradzieże!

W samym Gdańsku w 2012 roku zgłoszono 43 kradzieże Skody Fabia. Jest to samochód kompaktowy, o miejskim charakterze, którego wartość oscyluje w granicach 10-30 tys. zł, jeśli chodzi o samochody II generacji. Warto więc zabezpieczyć się przed ponoszeniem finansowych skutków kradzieży tego pojazdu, poprzez wykupienie polisy autocasco.

Koszty ubezpieczenia OC i AC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli polisa OC, jest obowiązkowa dla wszystkich pojazdów rejestrowanych w Polsce, a jej zakres jest zawsze taki sam. Poszczególne oferty ubezpieczeń OC mogą różnić się jednak pomiędzy sobą ceną.

Chcesz sprawdzić ceny polis OC dla Skody Fabii w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych? A może interesuje Cię koszt ubezpieczenia AC dla tego auta? W obydwu kwestiach pomogą Ci doradcy ubezpieczeniowy compero.pl. Wystarczy zadzwonić!

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również