ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie Skody Rapid

Skoda Rapid jest samochodem osobowym klasyfikowanym w segmencie B, jeśli chodzi o wersję liftback, oraz w klasie C - dla wersji hatchback. Model ten produkowany jest od 2012 roku przez niemiecki koncern Volkswagen AG, pod czeską marką Skoda Auto.

Ubezpieczenie AC będzie przydatne

Modele Skody Rapid, jeżdżące po polskich drogach, nie mają więcej niż 2 lata i dzięki temu ich ubezpieczenie OC może być wykupione w korzystnej cenie. Wiek samochodu ma bowiem bezpośrednie przełożenie na cenę składki polisy OC. Jako że mamy przy tym do czynienia z nowym autem, warto rozważyć możliwość wykupienia obok komunikacyjnego ubezpieczenia OC, również autocasco (AC), chroniące właściciela przed ponoszeniem finansowych skutków spowodowanych przez siebie wypadków drogowych, a także kradzieży lub zniszczenia auta w wyniku działania osób trzecich czy sił natury.

Ile to kosztuje?

Zgodnie z symulacją ceny ubezpieczenia OC oraz pakietu OC i AC dokonaną w marcu 2014 roku, Skodę Rapid można ubezpieczyć w ramach obowiązkowej polisy OC już za kwotę 228 zł. Symulacja dokonywana była dla modelu Skoda Rapid 1.2 Active z 2012 roku z silnikiem o mocy 75 KM, z 50 tys. km na liczniku, przy czym samochód parkowany jest w garażu, a osobą ubezpieczającą pojazd jest 35-letni mieszkaniec Nowego Sącza z 60-procentową zniżką na ubezpieczenie OC i AC.

Chcesz tanio ubezpieczyć swoją Skodę Rapid? Zadzwoń do doradców compero.pl, a uzyskasz bezpłatną pomoc w wyborze polisy.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również