ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie sportowe – jak wybrać, gdzie kupić i ile kosztuje?

Ubezpieczenie sportowe przyda się, gdy często wybierasz się na wycieczki rowerowe, spływy kajakowe lub bierzesz udział w zawodach sportowych. Dowiedz się, co zapewnia ta polisa i ile kosztuje.

Dla kogo jest ubezpieczenie sportowe?

Ubezpieczenie sportowe to produkt ubezpieczeniowy dedykowany osobom, które uprawiają wybraną dyscyplinę sportową. Ubezpieczenie możesz kupić dla siebie lub dla swojego dziecka – w ofercie firm ubezpieczeniowych dostępne jest ubezpieczenie sportowe dla dzieci, przy czym niektóre firmy (jak np. TU Europa) wymagają ukończenia określonego wieku.

Jeżeli uprawiasz sport, to z pewnością wiesz, że o kontuzję wcale nie jest trudno – wystarczy chwila nieuwagi. Ubezpieczenie sportowe nie uchroni cię przed wypadkiem, ale zapewni ci (lub twojej rodzinie) środki finansowe, gdy efektem treningu czy udziału w zawodach sportowych będzie:

  • Trwały uszczerbek na zdrowiu. Większość ubezpieczycieli przewiduje, że to klient określa sumę ubezpieczenia – może ona wynosić np. 10, 50 czy 100 000 zł.
  • Śmierć. Wówczas suma ubezpieczenia zostanie wypłacona twoim bliskim.
  • Uszkodzenie lub utrata sprzętu sportowego. Jeżeli należący do ciebie sprzęt sportowy zostanie np. skradziony, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.

Ubezpieczenie NNW sportowe to produkt elastyczny – wiele towarzystw ma w ofercie dodatkowe pakiety (rozszerzenia). Dzięki nim możesz dopasować poziom ochrony do własnych potrzeb.

Jak wybrać i gdzie kupić ubezpieczenie sportowe?

Ubezpieczenie na zawody sportowe lub ubezpieczenie sprzętu sportowego możesz kupić w wielu firmach ubezpieczeniowych. Dostępne są m.in.:

  • Ubezpieczenie sportowe PZU. Odszkodowanie jest wypłacane po nieszczęśliwym wypadku, gdy konieczny jest np. pobyt w szpitalu przez okres dłuższy niż pięć dni czy zakup sprzętu ortopedycznego.
  • Ubezpieczenie sportowe AXA (obecnie Uniqa). Ten ubezpieczyciel również proponuje polisę skrojoną do potrzeb zawodowych sportowców lub amatorów. W jego ofercie jest też grupowe ubezpieczenie NNW dla osób związanych ze sportem rekreacyjnym (ubezpieczenie zawodników w klubach sportowych).
  • Ubezpieczenie sportowe Generali. W ofercie Generali dostępny jest produkt Ubezpieczenie Sporty Letnie i Zimowe. Zapewnia on ochronę podczas uprawiania m.in. narciarstwa na całym świecie. Ubezpieczyciel zapewnia organizację i pokrycie kosztów leczenia do kwoty 1 200 000 zł.

Ubezpieczenie dzieci w klubie sportowym czy ubezpieczenie NNW na zawody sportowe oferują również inne firmy ubezpieczeniowe, w tym Proama, TU Europa czy Ergo Hestia.

Wybierając ubezpieczenie sportowe NNW, zwróć uwagę zarówno na sumę ubezpieczenia, jak i dodatkowe opcje. Dopasowując polisę do swoich indywidualnych potrzeb, zyskasz ochronę, jakiej oczekujesz.

Ile kosztuje ubezpieczenie sportowe?

Ubezpieczenie sportowe dla dzieci czy dorosłych nie jest drogie, chociaż jego cena zależy od kilku czynników: uprawianego sportu, sumy ubezpieczenia i okresu ochrony. Przykładowo za ubezpieczenie dla biegacza na okres 30 dni z sumą ubezpieczenia 10 000 zł w TU Europa trzeba zapłacić 55,20 zł.

Dobrą wiadomością jest, że ubezpieczenie sportowe u wielu ubezpieczycieli można kupić  online, bez konieczności spotykania się z agentem. To także sposób, aby sprawdzić cenę ubezpieczenia sportowego przy różnych konfiguracjach parametrów.

Anna Buczkowska Anna Buczkowska

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również