ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie szkolne czy indywidualne NNW. Co lepsze?

Na wstępie warto podkreślić, że żadne ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Oczywiście zawsze lepiej zapewnić dziecku finansowe zabezpieczenie na wypadek doznanych urazów, ale nie zawsze to oferowane za pośrednictwem szkoły jest najlepsze. By osądzić, czy warte jest swojej ceny, czy też nie zapewnia najmłodszym właściwej ochrony, należy zapoznać się z warunkami polisy. Te są powszechnie dostępne, a by je uzyskać, wystarczy zgłosić taką chęć u wychowawcy naszego dziecka.

Liczy się suma ubezpieczenia

W przypadku standardowych polis szkolnych suma ubezpieczenia zwykle wynosi ok 10-14 tys. zł. Nie oznacza to jednak, że w takiej kwocie zostanie wypłacone odszkodowanie na rzecz naszego dziecka za odniesione przez niego złamanie ręki czy skręcenie kostki. Właściwa kwota za każdy typ urazu jest zależna od tabeli procentowanego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli tabela wyznacza, że zwichnięcie nogi to 5% uszczerbek na zdrowiu, to dostaniemy tylko 500 zł odszkodowania przy sumie ubezpieczenia 10 tys. zł. Może się okazać, że to za mało, by pokryć koszt leczenia naszego dziecka.

Dużo rozsądniej jest wybrać dla dziecka ubezpieczenie NNW indywidualne - zamiast lub obok tego grupowanego oferowanego przez szkołę. Pamiętajmy, że ubezpieczenia NNW się kumulują, to znaczy, że jeśli posiadamy ich kilka, otrzymamy odszkodowanie z każdego osobna.

Sprawdź zakres terytorialny

Kupując jakiekolwiek ubezpieczenie NNW, zwróćmy uwagę także na zakres terytorialny ochrony - czy dotyczy on także wypadków, które wydarzyłyby się w czasie wolnym od zajęć i poza miejscem nauki dziecka, np. w domu, w drodze do szkoły czy na wakacjach. Istotne jest także to, czy polisa chroni za granicą. Jeżeli nasze dziecko uprawia dodatkowo sport poza szkołą, np. akrobatykę, zwykła polisa szkolna zwykle nie obejmie ochroną urazów doznanych podczas zajęć tego typu.

Czasem rodzice mają też możliwość dopisania dzieci do własnej polisy medycznej, dzięki czemu to taki właśnie rodzaj ochrony może być dla malucha najkorzystniejszy.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również