ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie telefonu

Współczesne telefony to zaawansowane technologicznie urządzenia elektroniczne. Ich funkcjonalność wykracza poza standardowe opcje pozwalające na komunikowanie się z innymi użytkownikami, takie jak dzwonienie czy wysyłanie SMS-ów.

Popularne smartfony pozwalają na przeglądanie Internetu, odtwarzanie filmów, przechowywanie danych, robienie zdjęć, tworzenie prezentacji multimedialnych czy płacenie nimi niczym kartą debetową. Mogą być wykorzystywane dla celów rozrywkowych, mogą też służyć jako narzędzie pracy, wspierając działalność przedsiębiorców.

Rozszerzanie funkcjonalności telefonów, pozwalające na nadawanie im miana minikomputerów, możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych układów elektronicznych. To zaś oznacza, że ceny tych urządzeń rosną, a odporność na uszkodzenia mechaniczne maleje. Ze względu na wartość smartfonów (zwykle od 800 do 2000 zł) stają się one dodatkowo łakomym kąskiem dla złodziei. Dochodzi więc kolejny czynnik, który przemawia za tym, że telefon warto ubezpieczyć.

Zakres ochrony

Podobnie jak większość typów polis, tak i te dotyczące telefonów występują w wariantach. Dzięki temu można dopasować poziom zapewnianego sobie bezpieczeństwa do własnych potrzeb.

Zwykle ubezpieczenie telefonu obejmuje:

  • przypadkowe uszkodzenie aparatu (w tym zalanie),

  • utratę urządzenia wskutek kradzieży lub rabunku,

  • pokrycie kosztów użycia telefonu przez złodzieja.

Polisy chronią właściciela telefonu na terytorium Polski, a w przypadku niektórych ofert – również za granicą. Uważajmy jednak, żeby pobyt za granicą nie był zbyt długi, ponieważ niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe ograniczają czas ochrony zapewnianej poza Polską (przykładowo w polisie Bezpieczny Telefon w Play będzie to maksymalnie 60 dni).

Co zapewnia ubezpieczyciel?

Jeśli telefon zostanie uszkodzony lub utracony w warunkach, które wymienia polisa, ubezpieczyciel zwykle zobowiązuje się do wymiany lub dostarczenia ubezpieczonemu telefonu tego samego modelu, którego dotyczyła umowa. Jeśli to nie jest możliwe, będzie to urządzenie o zbliżonych parametrach technicznych i cenowych. Sposób wypłaty świadczenia może się jednak różnić w zależności od oferty ubezpieczyciela.

Ile to kosztuje?

Ubezpieczenia telefonów nie są produktami drogimi. Zazwyczaj miesięczna składka zaczyna się już od 8 zł miesięcznie, a jej ostateczna wysokość zależy m.in. od wartości aparatu.

Jak ubezpieczyć telefon?

Ubezpieczenie telefonu możemy nabyć u operatora sieci, z usług której korzystamy, lub też wybrać polisę oferowaną przez jeden z zakładów ubezpieczeniowych.

By zapewnić sobie maksimum korzyści przy minimum kosztów, warto porównać ceny i warunki poszczególnych ofert, korzystając z bezpłatnej pomocy doradców niezależnej porównywarki finansowej compero.pl.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również