poradnik

Ubezpieczenie Toyoty Yaris

  • Expert Compero
  • Komunikacja

Ubezpieczenie Toyoty Yaris

Statystyki policyjne podają, że w 2013 roku w Warszawie trzecie miejsce wśród najczęściej kradzionych aut marki Toyota zajęła Toyota Yaris. Złodzieje ukradli 85 sztuk tych samochodów. W niechlubnym rankingu auto tym samym zajęło 6 miejsce.

Najczęściej złodzieje kradną pojazdy z parkingów, miejsc postojowych znajdujących się przy centrach handlowych i w galeriach, jak również z samych garaży.

Czy wiesz że...?

Od stycznia do czerwca 2014 roku zarejestrowano w Polsce 3657 egzemplarzy modelu Toyota Yaris - najwięcej w kwietniu, ponad 800 sztuk. Coraz częściej polscy kierowcy interesują się przy tym hybrydową odmianą samochodu Toyota Yaris.

Ile kosztuje OC i AC?

Z uwagi na częstotliwość kradzieży aut marki Toyota, w tym Toyoty Yaris, warto rozważyć możliwość wykupienia dla swojego pojazdu polisy komunikacyjnej autocasco, która zrekompensuje koszt zakupu nowego auta, jeśli poprzednie zostanie całkowicie zniszczone lub skradzione.

Właściciel Toyoty Yaris w pierwszej kolejności, już na etapie rejestrowania swojego pojazdu w urzędzie, musi zapewnić mu polisę od odpowiedzialności cywilnej. Koszt ubezpieczenia OC zależny jest od wielu czynników, m.in. modelu i marki pojazdu, roku produkcji, wysokości zniżek posiadanych przez klienta czy okresu posiadania przez niego prawo jazdy.

Szukasz taniego OC lub AC? Sprawdź, co mogą Ci zaproponować doradcy ubezpieczeniowi compero.pl.

 

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Patrycja Kowalewska

Status dowodu rejestracyjnego to coś, co interesuje kierowców ubiegających się o ten dokument. Chociaż od 2018 roku nie musimy mieć go przy sobie podczas kontroli drogowej (na terenie Polski),...

  • Patrycja Kowalewska

Zawodowi kierowcy doskonale znają zasady poruszania się po różnych rodzajach dróg. Jeżeli na co dzień jeździsz samochodem w obrębie swojego miasta i jego najbliższych okolic, to przed...

  • Marek Pawłowski

Okazało się, że naprawa twojego samochodu jest nieopłacalna? Jeżeli nie chcesz dalej płacić za obowiązkowe ubezpieczenie OC, pozostaje ci wyrejestrować auto. Złożenie wniosku o wyrejestrowanie...