ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie Volkswagena Golfa

Badania firmy analitycznej JATO Dynamics pokazują, że najchętniej kupowanym modelem wśród nowych aut osobowych w Europie jest obecnie Volkswagen Golf. Wyprzedza w tej kategorii takie pojazdy jak Ford Fiesta czy Renault Clio.

Czy wiesz że...?

Od stycznia do końca września 2014 roku na zakup Volkswagena Golfa zdecydowało się ponad 399 tys. klientów. To o 15 proc. więcej niż przed rokiem, w tych samych miesiącach. Dla porównani - na Forda Fiestę w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2014 roku zdecydowało się 243,8 tys. osób, a na Renault Clio - 228 tys.

W ciągu 40 ostatnich lat sprzedano ponad 30 milionów egzemplarzy Volkswagena Golfa, co również potwierdza jego pozycję lidera wśród najpopularniejszych europejskich aut w historii.

Lider kradzieży

Niestety, w parze z wysoką popularnością samochodów marki Volkswagen Golf idą niechlubne statystyki kradzieży tych pojazdów. Z danych policyjnych wynika, że wśród najczęściej kradzionych w Polsce aut najwięcej jest modeli niemieckich producentów. Na pierwszym miejscu w 2013 roku plasował się właśnie Volkswagen Golf, którego skradziono 991 sztuk. Wśród najczęstszych celów złodziei znalazły się także Volkswageny Passaty, których skradziono 681 sztuk.

Ubezpieczenie OC i AC dla Volkswagena

Z uwagi na wysokie ryzyko kradzieży samochodów marki Volkswagen Golf, zwłaszcza tych nowej generacji, posiadacze takich aut powinni ubezpieczyć je nie tylko w ramach polisy OC, ale i AC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów podlegających w Polsce rejestracji. Polisa autocasco jest zaś fakultatywna. Chroni ona przed ryzykiem kradzieży czy zniszczenia auta przez osoby trzecie bądź ponoszenia finansowych kosztów jego naprawy przy wypadkach spowodowanych przez kierowcę.

Uwaga!

Rozpiętość cenowa ubezpieczeń OC i AC dla samochodów Volkswagen Golf może być bardzo duża i przy porównywaniu stawek na OC wynosić nawet 240 zł, a także niemal 2000 zł dla AC. By wybrać najkorzystniejszą ofertę, skorzystaj z pomocy doradców ubezpieczeniowych compero.pl.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również