ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie Volkswagena Passata

W pierwszym półroczu 20141 roku zarejestrowano w Polsce 3638 egzemplarzy samochodów Volkswagen Passat. Jest to popularny niemiecki samochód, klasy średniej, który doczekał się już premiery jego ósmej generacji.

Czy wiesz że...?

Statystyki z 2013 roku pokazują, że złodzieje najchętniej kradną w Polsce Volkswageny Golfy, Passaty i Audi A4. Ryzyko utraty w wyniku kradzieży swojego Passata, zwłaszcza nowego, jest więc wysokie. 

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji podkreśla, że:

Preferencje złodziei nie zmieniły się zasadniczo. Największym powodzeniem cieszą się samochody niemieckie, które zajmują pięć pierwszych miejsc tej niechlubnej listy.

W 2013 roku skradziono 681 sztuk samochodów typu Volkswagen Passat. W 2012 roku łupem złodziei padło 915 jego modeli. Statystycznie złodzieje kradną 1,09 Passatów na 1000 zarejestrowanych samochodów.

Ubezpieczenie i zabezpieczenia koniecznością

Policjanci ostrzegają, że najczęściej kradzione są auta Volkswagen Passat nieposiadające zabezpieczeń lub wyposażone jedynie w standardowe. Dlatego zaleca się zastosowanie jak największej liczby zabezpieczeń, takich jak choćby:

  • blokada skrzyni biegów,
  • blokada kierownicy,
  • zabezpieczenie związane z odcięciem paliwa czy dopływu prądu,
  • system GPS, pozwalający na namierzenie skradzionego pojazdu.

Z uwagi na wysokie ryzyko kradzieży Passatów, ich ubezpieczenie AC będzie nieco droższe niż w przypadku aut o podobnej wartości. Przypomnijmy, że autocasco chroni właścicieli samochodów przed skutkami działania złodziei. Jeśli samochód zostanie skradziony, firma ubezpieczeniowa, w której właściciel miał wykupioną polisę AC, zrekompensuje mu poniesioną stratę.

Zwróć uwagę na zakres ochrony AC

Przy wykupywaniu polisy AC dla pojazdu, kierowca powinien wziąć pod uwagę zakres ochrony ubezpieczeniowej. Najlepiej, aby polisa zapewniała:

  • odszkodowanie w wysokości sumy ubezpieczenia w przypadku kradzieży lub całkowitego zniszczenia pojazdu, np. wskutek pożaru lub podpalenia,
  • ochronę przed skutkami całkowitego lub częściowego uszkodzenia pojazdu, gdy szkoda wynikła z winy właściciela,
  • zwrot kosztów naprawy pojazdu przy uszkodzeniach powstałych w wyniku kolizji drogowej, dewastacji lub zniszczenia samochodu przez osoby trzecie, pożar lub wichurę.

Jakie koszty ubezpieczenia?

Chcesz zakupić polisę autocasco tanio, ale jednocześnie zależy Ci na jak najszerszym zakresie ochrony? Skorzystaj z porównywarki finansowej compero.pl.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również