ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ubezpieczenie w podróży do USA

Większości osób wyjazd do USA kojarzy się z wieloma formalnościami koniecznymi do dopełnienia i dużymi wydatkami na przelot czy pobyt w tym kraju. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że starając się o możliwość wyjazdu do Stanów Zjednoczonych należy nie tylko posiadać wizę, bilet lotniczy i zapewnione miejsce w hotelu. Należy również zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Właśnie dlatego warto wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

Stany Zjednoczone różnią się w dużym stopniu od krajów europejskich opieką medyczną, jaką zapewniają obywatelom. To obywatele muszą zadbać o swoje ubezpieczenia zdrowotne. W większości przypadków pokrywają koszty leczenia z własnych pieniędzy lub wykupują polisy ubezpieczeniowe. Należy również nadmienić, że koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych są zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Dlatego też warto zabezpieczyć się przed ewentualnymi kosztami związanymi z leczeniem potencjalnych chorób lub rehabilitacją po możliwych wypadkach, wymagających hospitalizacji.

Odpowiednie ubezpieczenie zapewni turyście pokrycie kosztów leczenia, pobytu w szpitalu i wykonywanych badań. Dla Polskich obywateli może wydawać się to absurdalne, jednak jeden dzień badań w szpitalu w Stanach Zjednoczonych może kosztować nawet 50 tys. dolarów. Decydując się na polisę zdrowotną, trzeba zwrócić uwagę, na jaką sumę  będziemy ubezpieczeni. W razie choroby optymalnie ubezpieczenie powinno obejmować kwotę od 50 000 USD. Dodatkowo, większość ubezpieczeń zdrowotnych zabezpiecza nas w razie transportu chorej osoby do kraju. Jest to bardzo komfortowa opcja, gdyż ta sama hospitalizacja w USA, co w Polsce może być kilka razy droższa dla pacjenta.  

Dodatkowymi ubezpieczeniami, z jakich możemy skorzystać w trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych, jest ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie, które de facto staje się coraz bardziej popularne wśród osób na całym świecie, czyli ubezpieczenie obejmujące bierne uczestnictwo w atakach terroru. Polisy dają nam poczucie bezpieczeństwa w obcym kraju, jednak nie tylko rodzaj ubezpieczenia jest bardzo ważny, ale również forma jego płatności. Najlepiej wybierać polisy, które zapewniają nam bezpośrednią płatność z firmy ubezpieczeniowej, np. do szpitala. Firmy ubezpieczeniowe posiadają oferty polegające na tym, że zwracają nam koszty przedstawionych rachunków, które najpierw musimy pokryć z własnej kieszeni.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również