W ilu ratach można płacić składkę OC?

Najczęściej spotykane propozycje dla ratalnych płatności OC to dwie lub cztery raty. Mimo wszystko rozbijanie płatności na części nie jest jednak opłacalne. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych przy płatności za polisę z góry możemy liczyć na rabat. Warto wziąć to pod uwagę przy kalkulacji kosztów ubezpieczenia.

Jeśli jednak chcemy rozbić płatność na raty, warto porównać, o ile więcej zapłacimy za to udogodnienie. Niektóre oferty są tak skonstruowane, że bez względu na to, czy zapłacimy całą składkę w jednej racie, czy podzielimy ją na cztery części, suma będzie identyczna. Dlatego warto porównywać ubezpieczenia i wybierać takie, które będą dla nas odpowiednie.

Składkę OC można zapłacić nawet w dwunastu ratach. Nie jest to jednak zbyt często spotykana propozycja. Większość firm ubezpieczeniowych nie ma takiego wariantu w swojej ofercie.

Rozłożenie płatności za ubezpieczenie na 12 rat jest korzystne dla osób, które nie dysponują większą gotówką od ręki. Łatwiej z domowego budżetu uszczknąć po kilkadziesiąt złotych miesięcznie, niż naraz zorganizować większą kwotę. To szczególnie wygodne w przypadku osób, które właśnie zakupiły samochód i na ten cel przeznaczyły ostatnie oszczędności.

Niestety - im więcej rat, tym większe koszty dodatkowe. Okazuje się, że oferta OC z płatnością rozbitą na 12 rat w stosunku do opłaconej z góry, może się różnić cenowo nawet o około 15%. Mimo to jest to dość wygodne rozwiązanie, które warto rozważyć, gdy trudno nam dopiąć domowy budżet.

 

 

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Patrycja Kowalewska

W lutym 2022 roku zostały wprowadzone nowelizacje ustaw o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców, których celem jest dostosowanie przepisów do unijnego Pakietu Mobilności....

  • Marek Pawłowski

Obecnie trudno wyobrazić sobie długą trasę, czy nawet drogę do sklepu w dużym mieście bez GPS. Łatwiejsze poruszanie się po drogach umożliwia nam zaawansowana technologia i dlatego nie każdy musi...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...