ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

W którym TU najtańsza laweta?

Ubezpieczenie assistance nie należy do grupy obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Nie jest to OC, jakie musi wykupić każdy właściciel pojazdu w Polsce, który zarejestrował auto w urzędzie. Assistance jest jednak polisą, która nie pociąga za sobą bardzo wysokich kosztów, a może przynieść wiele profitów klientowi, zwłaszcza w przypadku awarii pojazdu w czasie jazdy czy też kolizji drogowej.

Wykupując ubezpieczenie assistance, kierowca zapewnia sobie wygodę i komfort psychiczny podczas użytkowania pojazdu. Na polskim rynku ubezpieczeniowym występuje bardzo wiele ofert assistance, które różnią się pomiędzy sobą ceną czy zakresem gwarantowanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe ochrony.

Rola ubezpieczenia assistance

W pierwszej kolejności polisa assiatance ma zapewniać kierowcy i pasażerom podróżującym z nim w samochodzie ochronę, która dotyczy zarówno pomocy technicznej, medycznej, jak i organizacyjnej. Ubezpieczyciel powinien udzielić niezbędnego wsparcia w związku z:

  • wypadkiem,
  • kolizją drogową,
  • awarią samochodu,
  • problemami zdrowotnymi kierowcy, uniemożliwiającymi bezpieczne kontynuowanie jazdy.

Assistance swoim zakresem może obejmować różne świadczenia - w Polsce, w całej Europie czy na terenie całego świata.

Czy wiesz, że...

W dobrych TU ubezpieczyciel dowiezie kierowcy benzyny, jeśli zabraknie paliwa w baku lub wezwie ślusarza, na wypadek zatrzaśnięcia kluczyków we wnętrzu pojazdu. W zasadzie w większości usług assistance w zakres oferty wchodzi holowanie pojazdu po awarii lub wypadku. Gdzie najtaniej można uzyskać lawetę w polskich TU?

Laweta w niskiej cenie

W ramach pomocy serwisowej TU powinno oferować kierowcom wykupującym ubezpieczenie assistance holowanie pojazdu na lawecie lub autolawecie. W zależności od wariantu assistance, na jaki decyduje się klient, obowiązuje inny limit km holowania pojazdu. W Ergo Hestii w pakiecie Mini Assistance limit holowania na koszt ubezpieczyciela wynosi 150 km.

Jeśli ubezpieczony samodzielnie ponosi ekonomiczne koszty holowania, ubezpieczyciel może dokonać zwrotu pieniędzy na podstawie oryginałów rachunków lub faktur, w wysokości:

  • 120 zł brutto, jeśli holowanie odbywa się w obrębie 25 km od miejsca wypadku - Ergo Hestia Car Assistance,
  • 2,30 zł brutto za km oraz 40 zł brutto za załadunek lub rozładunek pojazdu, jeśli holowanie odbywa się poza obrębem 25 km od miejsca wypadku, ale nie więcej niż do limitu km wskazanego w wybranym wariancie Assistance - Ergo Hestia Car Assistance,
  • limit na holowanie w kwocie od 125 do 250 Euro obowiązuje w Allianz w ubezpieczeniu Car Assistance Standard, wyższe rachunki za holowanie klient opłaci z własnej kieszeni,
  • 59 zł kosztuje najtańszy Assistance w AXA Direct, gdzie w pakiecie „Mini” gwarantowane jest bezpłatne holowanie pojazdu na odległość maksymalnie 75 km od miejsca zdarzenia, a jeśli pojazd holowany jest na większym dystansie, koszt ponosi kierowca
  • 100 euro wynosi limit na holowanie pojazdu ubezpieczonego w ramach polisy BAZA w Compensie (składka w wysokości 15 zł), a ponad limit koszty ponosi właściciel auta.

Ergo Hestia - pomimo zapewnienia lawety przez kierowcę, jeśli było to niezbędne w danym zdarzeniu - oddaje poniesione koszty za zakup takiej usługi. Najtaniej assistance z usługą holowania pojazdu zaoferuje Compensa w pakiecie BAZA ze składką roczną 15 zł, ale obowiązuje w tym przypadku limit 100 euro.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również