ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Wady i zalety ubezpieczenia na wypadek nowotworu

Nowotwory to plaga naszych czasów. Coraz więcej osób cierpi z ich powodu. Nie chodzi tu jednak tylko o fizyczne cierpienia osoby chorej na raka. Pod uwagę wiząć należy także o to, że leczenie takiej choroby jest bardzo kosztowne. Wymaga zaangażowania dużych zasobów finansowych. Dla chorego liczy się więc posiadanie odpowiedniego kapitału. W takiej sytuacji pomocna może okazać się polisa na wypadek nowotworu. Pozostaje jednak pytanie, czy taki produkt jest w stanie nas efektywnie zabezpieczyć pieniężnie na czas leczenia? Warto, rozważając to pytanie, zastanowić się na plusami i minusami ubezpieczeń na wypadek zachorowania na raka.

Wśród plusów na pewno znajduje się ochrona w sytuacji kiedy wykryty zostanie u nas nowotwór. W takiej sytuacji ubezpieczony może liczyć na comiesięczne wypłaty środków. Czas trwania tych wypłat zależy od warunków umowy ubezpieczeniowej i może trwać nawet do 12 miesięcy. Pod tym względem należy polisy nowotworowe ocenić pozytywnie ponieważ zapewniają one ubezpieczonemu pomoc finansową w najtrudniejszym okresie kiedy musi się skupić na leczeniu i nie może pozwolić sobie na normalne działanie.

Kolejnym plusem polis na wypadek zachorowania na nowotwór jest to, że mają one różnie definiowany zakres ochrony. To daje dużą swobodę klientowi, który może wybrać produkt najlepiej odpowiadający jego potrzebom. Ten element jest jednak także minusem, ponieważ niektóre polisy mogą nie zapewniać koniecznej ochrony w wypadku pojawienia się na przykład pewnych typów nowotworów.

Do minusów takich polis należy zaliczyć to, że zwykle są to polisy dodatkowe, czyli aby móc z nich skorzystać, należy kupić całą polisę na życie. To oczywiście wiąże się z dodatkowymi wydatkami i nie każdego przekonuje. Kolejna kwestia to wiek ubezpieczonego. Na inną ochronę mogą liczyć osoby młodsze, a na inną starsze. Następny czynnik, na który należy bacznie zwracać uwagę, czytając umowę i OWU, to wyłączenia, czyli sytuacje, kiedy nie otrzymamy odszkodowania. Dotyczą one najczęściej specyficznych typów nowotworów, tym samym zawężając możliwość ochrony finansowej na czas choroby.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu to stosunkowo dobry pomysł. Warto o nim pomyśleć. Choć posiada kilka wad i zwykle łączy się z kosztownym ubezpieczeniem na życie, daje nam ochronę w postaci środków finansowych, a także pomocy medycznej assistance, gdy zachorujemy.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również