ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Wczasy w Egipcie - informacje o szczepieniach

Polscy turyści dość chętnie wyjeżdżają na urlopy do krajów arabskich, zwłaszcza Egiptu, chwaląc sobie takie podróże. Trzeba jednak przyznać, że od czasów rewolucji nie jest tam już tak bezpiecznie jak kiedyś. Nawet w największych kurortach, uważanych za oazy bezpieczeństwa, turyści nie czują się już tak bezpiecznie jak przed rewolucją.

Przed wyjazdem

Decydując się na wyjazd do Egiptu, należy wcześniej się odpowiednio przygotować. Podejmując taką decyzję, należy nie tylko opłacić taki wyjazd, ale również zadbać o:

 • bezpieczeństwo,
 • ubezpieczyć wyjazd,
 • zasięgnąć informacji o zasadach podróżowania,
 • zapoznać się z panującymi obyczajami i religią,
 • zapoznać się z przepisami prawnymi,
 • zadbać o swoje zdrowie.

Ten ostatni punkt jest najważniejszy, ponieważ mimo iż nie ma obowiązku szczepień ochronnych, warto się przed wyjazdem zaszczepić.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

W podróży wiele może się zdarzyć, a wizyty u zagranicznych lekarzy i leczenie w poza granicami Polski dużo kosztuje. Między innymi dlatego powinniśmy świadomie wybierać polisę turystyczną, nie zdając się bezwiednie na najtańsze ubezpieczenie, które zaproponuje nam biuro podróży.

Wyjeżdżając do Egiptu, warto wiedzieć, jak należy postępować, by ograniczyć zagrożenia chorobowe. Należy pić wodę tylko z butelek oryginalnie zamkniętych, myć często ręce, a także warzywa i owoce przed ich spożyciem. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe są dość częste wśród turystów odwiedzających kraje arabskie. W takiej sytuacji należy kupować w aptekach specjalne leki, które w Egipcie można nabyć bez recepty. Jeżeli jednak nie przynosi to skutku, trzeba poprosić o pomoc lekarza.

Skontroluj swój stan zdrowia

Przed wyjazdem do krajów tropikalnych, w tym również do Egiptu, należy na początek skontrolować swój stan zdrowia. Egzotyczny urlop to nie tylko świetny wypoczynek, ale również zagrożenie dla naszego zdrowia. Przed wyjazdem warto wysłuchać porad lekarza, a także poddać się właściwym szczepieniom, które pomogą uniknąć zachorowań na choroby tropikalne. Szczególnie takim szczepieniom powinny poddać się osoby po raz pierwszy wyjeżdżające do krajów tropikalnych.

Zakres szczepień

Zakres szczepień uzależniony jest od:

 • stanu dotychczasowego uodpornienia,
 • regionu świata,
 • warunków sanitarnych w jakich turysta może się znaleźć,
 • czasu pobytu,
 • aktualnej sytuacji epidemiologicznej w wybranym regionie świata.

Trzeba też wiedzieć, że nie wszystkie szczepionki mają krótkotrwałe działanie, istnieją bowiem i takie, które chronią przez całe życie.

Szczepionka najskuteczniejszym sposobem ochrony

Mimo że szczepienia ochronne nie obowiązują turystów wyjeżdżających do Egiptu, to warto z nich skorzystać dla własnego dobra. Szczepionki tropikalne stanowią pierwszą linię ochrony organizmu i zazwyczaj ostatnią. Są najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia się przed chorobami zakaźnymi. Rezygnując ze szczepień, narażamy się często na długotrwale leczenie, które często przebiega z różnymi powikłaniami, a te z kolei najczęściej oznaczają również spore koszty.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również