ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Wybierasz się w góry? Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym

Ubezpieczenie turystyczne to produkt, który jest coraz częściej doceniany przez Polaków. Tego typu polisy powstały z myślą o tym, aby zapewnić ochronę osobom, które wybierają się nie tylko na dwutygodniowe wakacje za granicą, ale także na weekendowy wypad w góry. Polisy te mają wiele zalet i warto im się dokładniej przyjrzeć, ponieważ mogą okazać się finansowym wybawieniem, gdy przyjdzie nam zapłacić za szpitalne leczenie czy akcję ratowniczą, przeprowadzoną wskutek naszego błędu na górskim szlaku.

Ubezpieczenie turystyczne jest produktem, który przyda się nam w każdej sytuacji, kiedy opuszczamy nasz dom lub mieszkanie. W takiej sytuacji nie liczy się to, jak daleko jedziemy i w jakiej porze roku. Polisa turystyczna zapewni ochronę w każdych okolicznościach. Weźmy za przykład osoby, które jadą na wypad w polskie góry. Mogłoby się wydawać, że w takiej sytuacji polisa nie jest potrzebna. Rzeczywistość jest jednak taka, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć nieszczęśliwych wypadów lub problemów w podróży. Bez polisy nie jesteśmy na nie impregnowani. Jeśli jednak ją posiadamy, to wypad w wysokie góry lub w inne miejsce przestaje być nam straszny.

Największym atutem polisy turystycznej jest to, że zapewnia ona bardzo szeroki zakres ochrony. Klient może samemu wybierać, jaka ochrona jest mu potrzebna i co jest mu niezbędne. Ma to duże znaczenie praktyczne, ponieważ pozwala dostosować koszty polisy do naszych możliwości finansowych. W praktyce, ubezpieczenie turystyczne zawiera jako podstawę ubezpieczenie kosztów leczenia. Dodatkowo istotna jest polisa assistance w przypadku wypadków samochodowych. Poza tymi podstawowymi komponentami polisa turystyczna może zawiera szereg innych produktów, takich jak ubezpieczenie od utraty bagażu czy kosztów odwołania noclegu. Polisy tego rodzaju mogą też chronić nas w sytuacji wystąpienia nieszczęśliwych wypadków lub chronić od ryzyka związanym z uprawianiem sportów.

Podsumowując, polisa turystyczna to gwarant sprawnej ochrony przed różnymi wypadkami i niebezpiecznymi sytuacjami, jakie mogą spotkać nas poza domem. Wybór zakresu ochrony zależy tylko od nas i mamy w tym zakresie dużą swobodę. Warto zainwestować w tego rodzaju produkt, ponieważ zapewni on nam spokojny sen i wypoczynek. Dzięki tej polisie będziemy się czuć spokojnie, nie obawiając się niemiłych sytuacji w podróży.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również