ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Wyjazd do Włoch. Gdzie wybrać się na wakacje i jak wygląda podróż do Italii po Covid-19?

Italia jest jednym z najpopularniejszych państw, gdzie Polacy chętnie udają się na wakacje. Jeśli to Twój pierwszy wyjazd do Włoch, zanim go zaplanujesz warto jednak sprawdzić, jak wygląda podróż do tego kraju po pandemii COVID-19.

Pierwszy wyjazd do Włoszech – gdzie się udać?

Osoby wybierające się w podróż do Włoch z pewnością ucieszy fakt, że wjazdowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa zostały zniesione. Od 1 czerwca 2022 roku nie trzeba pokazywać certyfikatu szczepień ani negatywnych wyników testów. Oznacza to, że bez problemu można rezerwować loty do Włoch i cieszyć się z wakacji. Należy zaznaczyć, że w środkach transportu publicznego nadal obowiązują maseczki typu FFP2, dlatego należy zabrać taką ze sobą.

Włochy są pięknym krajem i mają naprawdę wiele do zaoferowania, dlatego wybór miejsca na pierwsze wakacje może być bardzo trudny. Pierwszymi miastami, jakie przychodzą na myśl niewprawionym w tego typu podróżach turystom są Wenecja i Rzym. Nie jest jednak powiedziane, że są to miasta obowiązkowe do odwiedzenia. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czy ma się ochotę pozwiedzać starożytne zabytki, czy też wypocząć na plaży w promieniach słońca. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z tym, co oferują Włochy. Poniżej przedstawiamy, najciekawsze według nas propozycje.

Wyjazd do Włoch – TOP 3 miejsc, które warto zobaczyć

Rzym

Rzym jest stolicą Włoch i posiada nie tylko historyczny, ale również nowoczesny charakter. Jest to rozległe miasto podzielone na kilka dzielnic. W jednej z nich – Colloseo, znajdują się starożytne atrakcje, takie jak Forum Augusta, amfiteatr Koloseum, wzgórze Capitoline Hill oraz Forum Romanum, czyli ruiny dawnego centrum. Na północy miasta znaleźć można dzielnicę, w której znajduje się Panteon, różne katedry oraz place. Natomiast, w Watykanie odwiedzić można słynną Bazylikę Świętego Piotra, Pałac Apostolski oraz Kaplicę Sykstyńską.

Rzym jest miastem posiadającym tak wiele wspaniałych budynków i atrakcji, że zwiedzenie całości samemu zajęłoby wiele dni. Z pomocą przychodzi wycieczka w piętrowym autobusie, który zatrzymuje się w najważniejszych miejscach i muzeach, tak aby turyści nie ominęli najsłynniejszych atrakcji miasta. Można do niego wsiadać i wysiadać kiedy się tylko chce, a autobusy odjeżdżają co chwilę, dzięki czemu nie trzeba pilnować rozkładu jazdy.

Miasto miłości, czyli Wenecja

Wenecja, zwana także miastem miłości, jest bardzo wyjątkowym miejscem, ponieważ jest aglomeracją położoną na wodzie. Dokładniej rzecz ujmując, została zbudowana na lagunie, która otoczona jest Morzem Adriatyckim. Wenecja jest archipelagiem 118 wysp, które są połączone, między sobą, pięknymi mostami i kanałami. Najbardziej znanym jest Grand Canal, dzielący miasto na dwie części.

Wenecja jest bardzo zatłoczona i latem panują tam wysokie temperatury, warto jednak odwiedzić to niezwykłe miasto, chociażby ze względu na Plac i Bazylikę Świętego Marka, Pałac Dożów oraz Most Rialto.  

Najpopularniejszą atrakcją w Wenecji jest przejażdżka gondolą po Wielkim Kanale. Równie przyjemne są rejsy tramwajem wodnym vaporetto po tylnych kanałach miasta. Co roku w Wenecji organizowane są włoskie festiwale karnawałowe, które przyciągają wiele osób. Ludzie ubrani są w kolorowe kostiumy i maski, które wraz z wachlarzami są jedną z najpopularniejszych i charakterystycznych pamiątek.

Sycylia – największa wakacyjna wyspa

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym, przez co jest często podawana jako jedno z najlepszych miejsc do spędzenia wakacji we Włoszech. Jest bogata we wspaniałe atrakcje turystyczne i architektoniczne, którymi zachwycą się nawet najbardziej wybredni turyści. Można tu znaleźć ruiny starożytnego teatru w Taorminie, zamki na szczycie góry Erice, budowle w Dolinie Świątyń, które są z jednym z najważniejszych archeologicznych miejsc na wyspie.

Sycylia prócz pięknych plaż i niesamowitych klifów słynie z wulkanu Etna, który góruje nad pięknym krajobrazem. Jest on zarazem najwyższym szczytem we Włoszech na południe od Alp.

Wycieczka do Włoch – co zabrać na wakacje?

Poza strojem kąpielowym i kremem z filtrem, jeśli planujesz urlop na jednej ze słonecznych plaż Adriatyku czy Morza Tyrreńskiego, warto zaopatrzyć się i zabrać ze sobą kartę EKUZ, która pozwoli ci na uzyskanie bezpłatnej i niezbędnej pomocy medycznej, na wypadek, gdyby zaszła taka potrzeba. Aby kompleksowo zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdu do Włoch, pomyśl o zakupie ubezpieczenia podróżnego, które obejmie szerszy zakres ochrony nie tylko twojej, ale i twojego bagażu. Tego typu polisę pochodzącą od jednego z najlepszych ubezpieczycieli w Polsce, znajdziesz w serwisie Compero.pl.

Jeśli chcesz korzystać z internetu i połączeń telefonicznych, sprawdź u operatora, czy posiadasz włączony roaming międzynarodowy.

Pamiętaj, by zabrać ze sobą maseczkę typu FFP2, która nadal obowiązuje w komunikacji publicznej we Włoszech.

Podróż do Włoch – o czym jeszcze należy pamiętać?

  1. Pilnuj swoich rzeczy. Warto trzymać je przy sobie, ponieważ w miejscach turystycznych bardzo często zdarzają się kradzieże.
  2. Paszport, czy też inne dokumenty oraz pieniądze trzymaj w różnych miejscach – jeśli zginie jeden z nich, drugi pozwoli na powrót.
  3. Międzynarodowy numer alarmowy to 112.
  4. Zabezpiecz dodatkowe środki w celu wykupienia nowego biletu, w przypadku odwołanego lotu.
  5. Rozważ rejestrację w systemie Odyseusz. W sytuacjach nadzwyczajnych będzie możliwe nawiązanie z tobą kontaktu lub osobą przez ciebie wskazaną.

Zuzanna Jóźwiak Zuzanna Jóźwiak

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również