ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Wyjazd na snowboard - sprawdź, jakiego ubezpieczenia potrzebujesz

Według powszechnej opinii snowboard i narciarstwo nie należą do sportów szczególnie niebezpiecznych - choć istnieją ich ekstremalne odmiany. Na nartach z powodzeniem jeżdżą osoby w różnym wieku, jednak ich refleks i umiejętności są różne. Pamiętajmy, że narciarze i snowboardziści są wysoce narażeni na różnego rodzaju kontuzje, stłuczenia, złamania i wypadki. Oprócz tego, że mogą wyrządzić krzywdę sobie, czasami zagrażają również innym użytkownikom stoku. W związku z tym warto przed wyjazdem na zimowe szaleństwo zaopatrzyć się w odpowiednią polisę.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Oferta ubezpieczeń dla narciarzy i snowboardzistów jest bardzo bogata. Co brać pod uwagę przy wyborze polisy? Podstawowym kryterium powinna być suma ubezpieczenia kosztów leczenia. Musi być na tyle wysoka, by pokryć ewentualne wydatki związane z pobytem w szpitalu. Polisa taka gwarantuje organizację i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego do kraju, a w niektórych przypadkach także koszty podróży, utrzymania i noclegów osoby towarzyszącej oraz koszty transportu zwłok ubezpieczonego do kraju.

Polisa wypadkowa z assistance medycznym

Decydując się na wyjazd w polskie góry, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie wypadkowe z assistance medycznym i możliwością uzyskania świadczenia rehabilitacyjnego. Taka polisa zapewnia odszkodowanie na wypadek uszczerbku na zdrowiu, a także niezbędną pomoc po zdarzeniu, np. wizytę lekarza, opiekę pielęgniarską, dostarczenie leków czy pomoc domową, jeśli będziemy dłużej unieruchomieni po wypadku.

Wyjeżdżając za granicę, należy sprawdzić, czy polisa w podstawowej wersji obejmuje uprawianie sportów. Jeśli tego nie zawiera, to koniecznie zdecydujmy się na rozszerzenie ubezpieczenia, dzięki czemu zostaną pokryte koszty medyczne w razie wypadku.

Ubezpieczenie OC

Warto również wykupić ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej), które chroni nas w przypadku wyrządzenia na stoku szkody osobom trzecim lub ich mieniu.

Polisa NNW

 

W trakcie zimowego odpoczynku bardzo przydatne jest także NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, chroniące po doznaniu uszczerbku na zdrowiu. To polisa obejmująca poważne złamania kończyn czy urazy głowy. O wysokości świadczenia decyduje procent trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz suma ubezpieczenia. Im większy uszczerbek oraz wyższa suma ubezpieczenia, tym większą pomoc finansową zyska poszkodowany.

Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego

Na zimowym urlopie może się przydać także dodatkowe ubezpieczenie na wypadek utraty lub uszkodzenia sprzętu narciarskiego. Obejmuje ono zniszczenie sprzętu, zarówno podczas wypadku na stoku, jak i zejścia lawiny, a także kradzież, co jest bardzo ważne, zwłaszcza dla posiadaczy kosztownych nart czy cennych desek snowboardowych.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również