ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Wyjeżdżasz na święta? Ubezpiecz swoje mieszkanie

Okres świąteczny to czas, gdy - niestety - nasze domy lub mieszkania są narażone na włamania, kradzieże, zalania przez nieostrożnych sąsiadów czy też inne zdarzenia losowe. W związku z tym, wyjeżdżając na kilka dni czy na kilka tygodni, warto zabezpieczyć nasz majątek przed niepowołanymi gośćmi albo innymi niefortunnymi zdarzeniami.

Podstawowe zabezpieczenia

Wybierając się na jakikolwiek wypoczynek poza domem, warto postarać się o opiekę dla pozostawionego mieszkania lub nieruchomości. Można oddać klucze sąsiadom i poprosić ich o czuwanie nad naszym mieszkaniem. Dodatkowo, zaprzyjaźniony sąsiad może przychodzić wieczorem i zapalać światło na pewien okres, by lokal nie sprawiał wrażenia opuszczonego.

Na czas wyjazdu możemy również wynająć firmę ochroniarską, która będzie monitorowała, co dzieje się w naszym domu. Warto także zainwestować w różnego rodzaju zabezpieczenia, np. drzwi antywłamaniowe z odpowiednimi atestami oraz alarm zamocowany przy wejściu, oknach, a także przy balkonie.

Polisa ubezpieczeniowa

Wyjeżdżając na ferie świąteczne, warto także wykupić polisę ubezpieczeniową, która zdecydowanie przyda się w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń lub kradzieży. Zawierając umowę ubezpieczeniową, warto pamiętać, że wszystkie zabezpieczenia, które posiadamy w domu (drzwi antywłamaniowe, alarmy itp.), mogą znacząco obniżyć wysokość składki.

Cena polisy jest uzależniona od tego, co zdecydujemy się ubezpieczyć. Jeśli wybierzemy asekurację przedmiotów wewnątrz mieszkania, musimy liczyć się z tym, że po włamaniu należy udowodnić posiadanie tych rzeczy, np. za pomocą rachunków lub zdjęć. Umowy ubezpieczeń na dzieła sztuki czy kosztowną biżuterię trzeba spisać oddzielnie. Możemy zdecydować się tylko na tzw. ubezpieczenie murów, które nie będzie obejmowało wyposażenia. Taka polisa chroni lokal przed zalaniem, pożarem czy innymi zdarzeniami losowymi.

Przygotowania świąteczne, a potem krzątanina związana z wyjazdem, pochłaniają dużo czasu, jednak wśród tych wszystkich spraw, warto poświecić chwilę na zabezpieczenie własnego majątku. 

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również