Wyjeżdżasz na urlop z psem? Ubezpiecz pupila

Zabierając na zagraniczny urlop psa lub kota, warto dokładnie się przygotować do takiego wyjazdu, biorąc pod uwagę różne okoliczności i aspekty podróży z czworonożnym towarzyszem.

Pies za granicą

Zanim zabierzemy ze sobą psa, warto sprawdzić, jakie obostrzenia stosowane są w różnych środkach transportu, jak np. samoloty czy promy, i jaki będzie przewidywany czas podróży.

Bardzo ważne jest sprawdzenie wymagań, jakie stawia dany kraj osobom przyjeżdżającym ze zwierzakiem. Często nie obejdzie się bez odpowiednich szczepień, paszportu dla czworonoga, chipu wszczepionego pod skórę psa, a nawet kwarantanny.

W takich krajach jak Hiszpania, Francja, Grecja czy Cypr potrzebne jest szczepienie przeciwko wściekliźnie, paszport zwierzęcia i mikroczip. Podobnie w Austrii i we Włoszech. Wielka Brytania oraz Irlandia mają szczególnie ostre wymagania, które obejmują m. in. kilkumiesięczną kwarantannę, mikroczip, szczepienie przeciwko wściekliźnie, odrobaczanie i profilaktyka przeciwkleszczowa, paszport zwierzaka. Dodatkowo pies musi podróżować z właścicielem.

Nie warto zapominać również o ubezpieczeniu czworonoga. Sprawdźmy, na co można liczyć w tym zakresie.

Pies ubezpieczony

Polisy zapewniające ochronę domu lub mieszkania często obejmują również w swoim zakresie szkody wyrządzone przez zwierzęta. Jednak nie oznacza to, że będą obowiązywały również wszędzie tam, dokąd wyjedziemy. Należy się upewnić, czy polisa obowiązuje tylko w granicach naszej posesji, a może tylko na terenie Polski lub Europy.

Polisa OC jest nieoceniona, gdy dojdzie do jakiejś szkody, np. ugryzienia przez psa albo zniszczenie mienia przez czworonoga. Oczywiście, ważna jest jeszcze kwestia wyłączeń, np. rasy agresywne nie są obejmowane ubezpieczeniem standardowym, często potrzebna jest dodatkowa opłata.

Jeśli nie mamy OC, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne z opcją assistance, które zapewni opiekę nad psem podczas ewentualnego pobytu właściciela w szpitalu.

Tak naprawdę polscy ubezpieczyciele nie proponują wcale bogatej oferty, jeśli chodzi o objęcie ochroną zwierzęcia, chociaż można już znaleźć polisy pokrywające koszty leczenia u weterynarza czy transport psa do kliniki. Niestety, nie można tu mówić o wysokich sumach takiego ubezpieczenia. Być może oferta w tym segmencie będzie poszerzana i w końcu właściciele czworonogów będą mieli szansę wybrać najlepszą dla siebie opcję, która zagwarantuje kompleksową ochronę.  

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Zuzanna Jóźwiak

Italia jest jednym z najpopularniejszych państw, gdzie Polacy chętnie udają się na wakacje. Jeśli to Twój pierwszy wyjazd do Włoch, zanim go zaplanujesz warto jednak sprawdzić, jak wygląda...

  • Monika Słupczyńska

Od października 2021 roku system viaTOLL został zastąpiony przez opłaty elektroniczne e-TOLL. System obejmuje jedynie państwowe autostrady, drogi ekspresowe i krajowe zarządzane przez GDDKiA. W...

  • Marek Pawłowski

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, aby jego dzieci spędziły jak najlepiej ten czas, w szczególności na wyjeździe rodzinnym. Jednak podróż z dzieckiem jest czasem...