ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Wynajmujesz mieszkanie? Powinieneś się ubezpieczyć

Warunki i zakres ubezpieczenia lokalu warto zawrzeć w umowie najmu

Zazwyczaj stosuje się podział, według którego za ubezpieczenie murów, nieruchomości i rzeczy stałych odpowiada właściciel mieszkania, a za wyposażenie, ruchome dobra i majątek własny lokatora odpowiada sam lokator. To sprawiedliwy i rozsądny podział. Warto zawrzeć w umowie najmu informacje o ubezpieczeniu lokalu i jego zawartości, by w razie wystąpienia sytuacji losowej lub włamania uniknąć sporu.

Lokator może również wykupić ubezpieczenie OC

Polisa OC pozwoli na pokrycie strat, jakie poniosły osoby trzecie na skutek działania lokatora. Przykładowo: zalaliśmy mieszkanie sąsiadowi, który mieszka pod nami. Gdy posiadamy polisę OC, pokryje ona koszty naprawy szkody i nie będziemy musieli sięgać do własnej kieszeni, by pokryć straty sąsiada. Warto rozważyć także rozszerzenie polisy OC, by obejmowała swoim zakresem również szkody, jakie swoim działaniem możemy wyrządzić w mieszkaniu, które wynajmujemy. Wówczas straty właściciela pokryje nasza polisa ubezpieczeniowa.

Warto zatroszczyć się o solidną polisę ubezpieczeniową nieruchomości. Wiele osób traktuje lekceważąco kwestię ubezpieczenia mieszkania. Wydaje im się, że nie mogą paść ofiarą włamania lub zdarzenia losowego, a gdy taka sytuacja nastąpi, będą w bardzo trudnej sytuacji. Koszt ubezpieczenia mieszania jest niewielki w stosunku do kosztu ewentualnej naprawy po zalaniu lokalu albo odkupienia sprzętów po kradzieży.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również