ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Z których polis komunikacyjnych warto korzystać?

OC to ubezpieczenie określone ustawowo, jego zakres ochrony jest taki sam u wszystkich ubezpieczycieli. W związku z tym, czy zapłacimy za to ubezpieczenie 200 złotych, czy 500 złotych i tak w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym będziemy mieli ten sam poziom ochrony. Jednak jeśli będziemy chcieli dokupić także NNW oraz AC, warto szczegółowo przejrzeć oferty, nie sugerując się tylko ceną.

Zakres ubezpieczenia

Przy wyborze AC warto wziąć pod uwagę zakres ubezpieczenia, wyłączenia z odpowiedzialności itd. Dobrze dobrane ubezpieczenie AC powinno mieć szeroki zakres ochrony, powinno obejmować: uszkodzenie pojazdu w skutek zdarzenia drogowego, uszkodzenie pojazdu w skutek innych czynników, takich jak pożar, powódź, gradobicie czy inne kataklizmy, kradzież pojazdu, a także kradzież elementów pojazdu takich, jak koła lub wycieraczki.

Do podstawowego zakresu polisy możemy dobrać dodatki: NNW, pakiet assistance, ubezpieczenie szyb lub opon. Zanim wykupimy ubezpieczenie AC, powinniśmy poznać wartość naszego samochodu. Niektóre firmy ubezpieczają pojazdy na podstawie wartości podanej przez właściciela auta, inne posługują się średnimi wartościami pojazdów. Taka wycena jest jednak często niekorzystna dla klienta, jeśli posiada on dodatkowe wyposażenie w samochodzie.

Likwidacja szkody

Przed zawarciem umowy ubezpieczenia AC powinniśmy także wybrać sposób, w jaki prowadzona będzie likwidacja szkody. Możemy zdecydować się na opcję gotówkową, czyli otrzymujemy pieniądze i szukamy warsztatu lub bezgotówkową – w tym przypadku naprawą i kosztami zajmuje się ubezpieczycie. Dodatkowo, zanim zdecydujemy się na AC, powinniśmy sprawdzić, czy wycena szkody będzie dokonywana na podstawie cen części oryginalnych, czy zamienników z uwzględnieniem amortyzacji.

Gdzie szukać ubezpieczenia?

Gdy chcemy wykupić AC, warto rozważyć możliwość zrobienia tego w tej samej instytucji ubezpieczeniowej, w której posiadamy OC. Dzięki takiemu połączeniu możemy otrzymać nawet 10% zniżki.

Szukając najlepszej dla siebie oferty, warto skorzystać z Internetu, dzięki temu łatwo i szybko zapoznamy się z różnymi propozycjami wielu towarzystw ubezpieczeniowych. A gdy znajdziemy ciekawą ofertę, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykupić polisę on-line. 

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również