ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Z prywatnej opieki medycznej korzysta już 2,17 mln Polaków

W III kwartale 2017 roku składka przypisana brutto w segmencie dodatkowych polis zdrowotnych wyniosła 482,4 mln zł, tj. o 21% więcej niż w analogicznym okresie roku 2016 – podaje PIU. W tym czasie liczba osób korzystających z prywatnej opieki zdrowotnej wzrosła o 23%. Na wzrost zainteresowania leczeniem na podstawie dodatkowych umów ubezpieczeń o świadczenie usług medycznych może wpływać nie tylko opłakany stan państwowej służby zdrowia i długie, często wielomiesięczne kolejki do specjalistów, ale również moda na zdrowy tryb życia – w tym szerzenie świadomości na temat potrzeby przeprowadzania regularnych badań.

Dodatkowe polisy zdrowotne zapewniają pacjentom to, czego nie potrafi zagwarantować NFZ: od szybkiego i wygodnego dostępu do lekarza pierwszego kontaktu po krótki czas oczekiwania na badanie u specjalisty. Średni czas oczekiwania na konsultację specjalistyczną to w przypadku państwowej opieki zdrowotnej nawet kilka miesięcy (9-10 miesięcy w przypadku wizyty u ortopedy lub 10 miesięcy w przypadku oczekiwania na rezonans magnetyczny - podaje PIU). Standardem w przypadku większości prywatnych polis ubezpieczeń zdrowotnych jest zapewnianie dostępu do konsultacji i badań specjalistycznych w czasie zaledwie 5-7 dni.

Duże znaczenie w propagowaniu korzystania z prywatnej opieki medycznej mają też sami pracodawcy. Dopłaty do dodatkowych polis zdrowotnych do częsty bonus pracowniczy, który przynosi bezpośrednie korzyści samym zakładom pracy. Zgodnie z raportem PIU „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków” (listopad 2017 r.), zapewnienie zatrudnionym dostępu do prywatnej opieki medycznej może wpłynąć na ograniczenie absencji chorobowej pracowników nawet o 70%.

Prywatne pakiety medyczne wykupić można m.in. w takich firmach jak: Lux Med, Medicover, TU Zdrowie, Signal Iduna, InterRisk. Ceny pakietów dla rodziny w modelu 2+2 oscylują zwykle w granicach 150-300 zł. Singiel może zaopatrzyć się w takie ubezpieczenie przy składce już od 50 zł. Gdy polisy są udostępniane w ramach ofert dla pracowników za pośrednictwem zakładów pracy, koszty miesięczne polis mogą ulec obniżeniu nawet o połowę.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również