ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Zalety polis OC i AC w pakiecie

Z wyboru pakietów usług ubezpieczeniowych płyną spore korzyści. Zakup OC i AC w zestawie to wypróbowana metoda na zaoszczędzenie na kosztach polis komunikacyjnych. W większości przypadków klienci zainteresowani ubezpieczeniami OC i AC powinni wybrać opcję w pakiecie, ponieważ z reguły jest to bardziej opłacalne rozwiązanie.Decydując się na ten krok, można zaoszczędzić nawet kilkaset do tysiąca złotych rocznie. Przykładowo zamiast dwóch polis na łączną kwotę np. 1800 zł, dla samochodu z 2010 r., kupując polisy razem w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, jesteśmy w stanie zbić cenę obu do kwoty nawet ok 900 zł.

Widać wyraźnie, o ile korzystniejszy jest zakup pakietu ubezpieczenia. Warto jeszcze pamiętać o tym, że zakres ubezpieczenia OC jest ściśle określony ustawą. W wyborze ubezpieczenia obowiązkowego (OC) można się więc kierować jedynie ceną składki. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z ubezpieczeniem dobrowolnym autocasco (AC). Zakres ubezpieczenia może być różny, warto więc dokładnie przeanalizować oferty i nie kierować się jedynie ceną polisy.

Warto podkreślić jeszcze jedną zaletę kupowania OC i AC w pakiecie. Jest nią usługa assistance, która często dodawana jest gratisowo lub po okazyjnej cenie tym klientom, którzy u danego ubezpieczyciela korzystają z kilku polis. Dzięki assistance w razie wypadku czy kolizji możemy mieć zapewnione darmowe holowanie, a nawet samochód zastępczy

Zakup ubezpieczeń OC i AC praktycznie zawsze będzie korzystniejszy w pakiecie. Warto porównać liczne oferty i nie przepłacać za pojedyncze usługi.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również