Lista towarzystw

Ubezpieczenia BeeSafe

Historia marki Beesafe na polskim rynku ubezpieczeniowym

Marka ubezpieczeniowa Beesafe, która pojawiła się na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych stosunkowo niedawno, należy do firmy Compensa, która z kolei jest częścią Vienna Insurance Group. To aktualnie jeden z największych koncernów ubezpieczeniowych działających w Europie Środkowo-Wschodniej.
Za swoją działalność w Polsce Compensa Vienna Insurance Group była wielokrotnie nagradzana. W 2020 r. ubezpieczyciel został wyróżniony m.in. w plebiscycie „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa” organizowanym przez Gazetę Bankową oraz otrzymał nagrodę w konkursie „Orzeł Innowacji”.

Ubezpieczenia komunikacyjne Beesafe – oferta

Oferta marki Beesafe została przygotowana z myślą o właścicielach samochodów – składają się na nią ubezpieczenia komunikacyjne. Do podstawowego OC kierowcy mogą dokupić dodatkowe produkty, które zapewnią ochronę ubezpieczeniową podczas jazdy.

Ubezpieczenie OC

Marka Beesafe sprzedaje podstawowy typ ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli ubezpieczenie OC. Tę polisę musi wykupić każdy właściciel pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Korzystanie z samochodu, który nie jest ubezpieczony, jest ryzykowne – za skutki kolizji czy wypadku odpowiadają solidarnie właściciel i kierowca.
Za dodatkową opłatą klienci mogą wykupić w Beesafe Bezpośrednią Likwidację Szkód (BLS). Usługa ta polega na tym, że w razie drobnej stłuczki ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie i następnie rozliczy się z firmą, w której ubezpieczenie OC nabył sprawca.

Ubezpieczenie AC

W ofercie Beesafe jest też dostępne ubezpieczenie AC. To jedno z najpopularniejszych dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Zapewnia ono odszkodowanie po uszkodzeniu czy kradzieży samochodu.
Marka Beesafe proponuje ubezpieczenie AC w pakiecie standardowym i mini. Ten drugi produkt nie zapewnia pomocy finansowej w razie drobnych szkód, np. wgnieceń.
Ubezpieczenie assistance
Assistance to jedno z ubezpieczeń, które mają zapewnić kierowcy wsparcie, gdyby doszło do usterki w czasie jazdy. Brak paliwa, przebita opona czy awaria silnika i konieczność holowania pojazdu – to przykładowe sytuacje, gdy warto mieć assistance. W ofercie Beesafe ten produkt jest dostępny w czterech wariantach.

 

Wariant „Mini”

Wariant „Basic”

Wariant „Standard”

Wariant „Premium”

Suma ubezpieczenia

500 euro

2500 euro

5000 euro

10 000 euro

Naprawa na miejscu zdarzenia

Nie

Tak

Tak

Tak

Holowanie auta

Do 150 km

Do najbliższego warsztatu

Do 200 km

Do 1000 km

Dostarczenie paliwa, części zamiennych

Nie

Nie

Tak

Tak

Auto zastępcze

Nie

2 razy w okresie ubezpieczenia przez 3 dni

5 razy w okresie ubezpieczenia przez 7 dni

1 raz na zdarzenie przez 14 dni

Właściciele samochodów, którzy nie potrzebują tak szerokiej ochrony, mogą skorzystać z polisy na wybrane elementy. Marka Beesafe proponuje: ubezpieczenie opon, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie akumulatora i ubezpieczenie bagażu.

Ubezpieczenie NNW

Wypadek może być poważny w skutkach – kierowca lub pasażerowie mogą wymagać kosztownego leczenia i rehabilitacji. Celem ubezpieczenia NNW jest zagwarantowanie poszkodowanym środków na taką ewentualność. Produkt oferowany przez markę Beesafe zapewnia ochronę podczas:

 • wsiadania i wysiadania z auta,
 • pakowania i rozpakowania rzeczy z auta,
 • naprawy auta w trasie,
 • przebywania w aucie podczas postoju.

Suma ubezpieczenia (maksymalna kwota, którą ubezpieczyciel wypłaca po wypadku) jest ustalana indywidualnie z każdym klientem. Ubezpieczenie NNW marki Beesafe chroni zarówno na terenie Polski, jak i innych europejskich krajów.

Ubezpieczenie pomoc prawna

To wsparcie prawne dla kierowców. Każdy kierowca, który zdecydował się na ten produkt, może liczyć na wsparcie prawne, gdy spowoduje wypadek lub gdy policja zatrzyma jego prawo jazdy. Lista świadczeń oferowanych w ramach tej polisy prezentuje się następująco:

 • telefoniczna porada prawna – bez limitu,
 • opinia prawna (przesłanie mailem opinii prawnej) – dwa świadczenia w okresie ubezpieczenia,
 • wzory umów dotyczące pojazdów – bez limitów,
 • stacjonarna porada prawna (w kancelarii prawnej) – do 500 zł na każdą poradę,
 • udzielanie informacji teleadresowych o sądach, prokuraturach czy kancelariach prawnych – bez limitu.

Suma ubezpieczenia pomoc prawna wynosi 2500 zł.
Ubezpieczenie Powrót do zdrowia
Pod marką Beesafe sprzedawane jest też ubezpieczenie Powrót do zdrowia. W jego ramach ubezpieczyciel organizuje lub pokrywa koszty świadczeń zdrowotnych i assistance. Przykładowe świadczenia, za które zapłaci firma ubezpieczeniowa, to:

 • konsultacje lekarskie u lekarzy specjalistów – do czterech konsultacji.
 • terapia psychologiczna – do 10 konsultacji.
 • zabiegi ambulatoryjne poza szpitalem (chirurgiczne, ortopedyczne, hematologiczne, okulistyczne, biochemiczne) – do 1500 zł.
 • rehabilitacja – do 30 zabiegów.
 • opieka domowa po leczeniu w szpitalu – trzy wizyty, każda do 150 zł.

Ze świadczeń i opieki medycznej po nieszczęśliwym wypadku skorzystać może kierowca i pasażerowie, którzy podróżowali autem wskazanym w polisie.
Ubezpieczenia miejskie
Mimo że marka Beesafe koncentruje się na dystrybucji ubezpieczeń komunikacyjnych dla kierowców, to w jej ofercie znajduje się też produkt dedykowany zwolennikom pojazdów innych niż samochody – ubezpieczenia miejskie. To ubezpieczenie OC, które chroni od odpowiedzialności za szkody spowodowane podczas użytkowania m.in. hulajnogi, deskorolki (lub deskorolki elektrycznej), monocykla czy segwaya.
Ubezpieczenia miejskie można zakupić za dodatkową opłatą wraz z polisą OC samochodu.

Jak zgłosić szkodę marce ubezpieczeniowej Beesafe?

Beesafe umożliwia ubezpieczonym szybkie zgłoszenie szkody. Zgłoszenia dokonać można na dwa sposoby:

 • Telefonicznie pod numerem 500 965 626. W ten sposób warto też zgłosić chęć skorzystania z pomocy w ramach assistance – szczegóły można uzgodnić w rozmowie z konsultantem (należy odpowiednio wcześniej wybrać temat rozmowy – assistance). Infolinia jest czynna w dni robocze od 8 do 18.
 • Za pośrednictwem formularza, który jest dostępny na stronie internetowej Beesafe – https://beesafe.pl/kontakt.

Osobom, które chcą sprawdzić status szkody, ubezpieczyciel rekomenduje kontakt telefoniczny pod numerem 500 965 626.
Odwołania i reklamacje można składać m.in. drogą elektroniczną (reklamacje@compensa.pl) i telefonicznie (pod numerem 22 501 61 00).

Dane kontaktowe marki ubezpieczeniowej Beesafe

Marka Beesafe przygotowała specjalny formularz do zgłaszania zmian w umowie. Jeżeli chcesz zgłosić zmiany, to zajrzyj tutaj.
Informacje o ofercie i odpowiedzi na pytania uzyskasz, dzwoniąc pod numer 500 96 56 26. Na stronie internetowej możesz też zostawić swój numer – wówczas oddzwoni do ciebie pracownik Beesafe.
Chcesz przesłać dokumenty w formie papierowej za pośrednictwem poczty? Zaadresuj przesyłkę na adres:
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Aleje Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

Wszystko wskazuje na to, że motoryzacja, do której przyzwyczailiśmy się przez ponad 100 lat diametralnie zmieni swoje oblicze w najbliższym czasie. Silniki spalinowe odchodzą powoli do lamusa,...

 • Anna Buczkowska

Pierwszy samochód i jego zakup jest przełomowym momentem w życiu każdego kierowcy. Będziemy wracali do tej chwili przez wiele lat, więc warto wybrać dobre auto, do którego będziemy...

 • Zuzanna Jóźwiak

Naklejka rejestracyjna to element na szybie czołowej, do którego przyzwyczailiśmy się przez ponad 20 lat od kiedy zaczęły być obowiązkowe. Jednak od września tego roku wiele się zmieniło w...