Lista towarzystw

Ubezpieczenia Benefia

Czym wyróżnia się firma ubezpieczeniowa Benefia?

Właścicielem marki ubezpieczeniowej Benefia jest Benefia Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A. Vienna Insurance Group. Spółka na polskim rynku jest obecna od 15 lat, oferując swoim klientom przede wszystkim ubezpieczenia komunikacyjne.

Benefia specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń przez internet, w punktach stacjonarnych (stacjach kontroli pojazdów, warsztatach samochodowych i bankach) oraz przez aplikację mobilną. Jako jedyny ubezpieczyciel na polskim rynku, Benefia udostępnia klientom system mobilny Benefia Tu i Teraz – klient poznaje wysokość składki ubezpieczeniowej po zeskanowaniu kodów AZTEC, które znajdują się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Ubezpieczenia w ofercie firmy Benefia

Benefia proponuje klientom najpopularniejsze ubezpieczenia. W jednym miejscu możesz zakupić polisy komunikacyjne, turystyczne i mienia.

 1. Ubezpieczenia komunikacyjne

Benefia proponuje szeroką ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych – w tej firmie możesz zakupić zarówno ubezpieczenie OC, jak i liczne ubezpieczenia dodatkowe. Jeżeli poszukujesz pakietu polis dostosowanych do swoich potrzeb, w Benefia znajdziesz:

 • Ubezpieczenie OC

Celem ubezpieczenia OC jest ochrona majątku sprawcy wypadku i wypłata odszkodowania osobom poszkodowanym. Aby wyliczyć wysokość składki ubezpieczenia OC, możesz skorzystać z kalkulatora OC zamieszczonego na stronie internetowej Benefia.

Wyjeżdżając samochodem do jednego z krajów, które nie należą do Unii Europejskiej, będziesz potrzebował Zielonej Karty. Aby otrzymać Zieloną Kartę od Benefia, musisz skontaktować się z pracownikami ubezpieczyciela i zapłacić dodatkową składkę.

 • Ubezpieczenie AC

Kupując ubezpieczenie AC dla swojego samochodu, zapewnisz sobie dodatkową ochronę. Możesz liczyć, że ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie m.in. po kradzieży pojazdu czy jego uszkodzeniu w wyniku gradobicia. Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia proponuje kilka wariantów AC – AC Pakiet Dealerski, AC Pakiet Perfect i AC Program Serwis. Dodatkowo w ofercie firmy dostępne jest AC dedykowane dla klientów PKO Banku Polskiego.

Poszczególne polisy różnią się zakresem ochrony i sumą ubezpieczenia. W firmie Benefia będziesz mógł zakupić ubezpieczenie AC, jeżeli okres eksploatacji Twojego pojazdu nie przekroczył 15 lat. Ubezpieczeniem są objęte szkody powstałe na terytorium wszystkich krajów Europy, przy czym na terenie Albanii, Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy ubezpieczyciel wyłącza swoją odpowiedzialność na wypadek kradzieży.

 • Ubezpieczenie Assistance

Każdemu kierowcy trudno przewidzieć, co stanie się na drodze. Jeżeli chcesz zapewnić sobie wsparcie ubezpieczyciela w razie awarii czy nieszczęśliwego wypadku, skorzystaj z ubezpieczenia Assistance. Benefia proponuje klientom trzy rodzaje ubezpieczenia Assistance – Assistance SOS, Medical Assistance i Assistance Prawny.

Warianty ubezpieczenia Assistance Benefia

Assistance SOS

Medical Assistance

Assistance Prawny

Zakres terytorialny obejmuje szkody na terenie Polski i jednego z wybranych państw zagranicznych

W razie wypadku poszkodowany może liczyć m.in. na pomoc lekarza, transport medyczny, dostarczenie leków

Ubezpieczony otrzyma pomoc prawną w zakresie prawa m.in. ubezpieczeniowego, pracy, spadkowego, o ruchu drogowym, podatkowego

Suma ubezpieczenia wynosi 10 000 EUR dla jednego zdarzenia

Suma ubezpieczenia wynosi 1000 zł na jednego Ubezpieczonego

Na wniosek Benefia przesyła wzory pism, formularzy podatkowych, udziela informacji o kosztach prowadzenia sporów i inne

Umowa jest zawierana na okres 12 miesięcy

Zakres terytorialny – Polska

W okresie ubezpieczenia można skorzystać z Assistance 6 razy

 • Ubezpieczenie NNW

Z ubezpieczenia NNW wypłacana jest rekompensata finansowa, jeżeli doszło np. do trwałego uszczerbku na zdrowiu. W ofercie Benefia dostępne jest ubezpieczenie NNW kierowcy. Obejmuje ono następstwa wszystkich nieszczęśliwych wypadków, do których doszło na terenie całej Europy oraz Maroka, Tunezji, Izraela i Iranu.

Jeżeli zdecydujesz się na ubezpieczenie NNW, będziesz mógł samodzielnie określić wysokość sumy ubezpieczenia. To jeden z kluczowych czynników, który wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej.

 1. Ubezpieczenie podróżne

Podróżując czy to po kraju, czy też poza jego granicami, warto wykupić ubezpieczenie podróżne. Benefia proponuje ubezpieczenie eVoyage, które jest dostępne w trzech wariantach. Są one dedykowane zarówno osobom podróżującym rekreacyjnie, jak i tym, którzy wyjeżdżają w podróż służbową.

Każdy z poniższych wariantów możesz rozszerzyć o ubezpieczenie NNW, OC i bagażu podróżnego – zgodnie z własnymi potrzebami. Jeżeli w czasie urlopu masz zamiar uprawiać sporty zimowe lub motorowodne, pamiętaj, aby wykupić stosowne rozszerzenie.

Warianty ubezpieczenia eVoyage

 

Podstawowy

Standardowy

Luksusowy

Pokrycie kosztów leczenia

+

+

+

Pokrycie kosztów pomocy assistance

+

+

+

Pokrycie kosztów transportu i repatriacji

+

+

Pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwania

+

 1. Ubezpieczenie mienia

W ofercie Benefia znajduje się również ubezpieczenie nieruchomości Benefia Rodzina II. Skorzystaj z tego produktu, jeżeli chcesz chronić swoją nieruchomość przed ogniem lub innymi zdarzeniami losowymi. Benefia proponuje też ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem czy ubezpieczenie Home Assistance. W ramach tej drugiej polisy możesz otrzymać pomoc fachowców, np. hydraulika.

Długość ubezpieczenia Benefia Rodzina II możesz dostosować do własnych potrzeb – ubezpieczyciel oferuje podpisanie umowy na okres 12, 24 i 36 miesięcy.

Jak zgłosić szkodę firmie Benefia?

Po wystąpieniu szkody objętej ochroną ubezpieczeniową, powinieneś niezwłocznie zawiadomić o tym ubezpieczyciela. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

 • za pośrednictwem formularza zgłaszania szkody, który jest dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela,

 • dzwoniąc pod numer +48 (22) 212 20 30 – infolinia jest czynna przez 7 dni w tygodniu (z wyłączeniem świąt), w godzinach od 7 do 20.

Chcesz skorzystać z pomocy w ramach ubezpieczenia Assistance? Musisz skontaktować się telefonicznie z pracownikami firmy Benefia – jeżeli:

 • masz polisę Assistance SOS lub jesteś klientem mBanku – +48 (22) 639 20 10,

 • jesteś klientem serwisu internetowego Benefia – +48 (22) 212 20 30.

Jeżeli zgłaszasz szkodę przez formularz internetowy, pamiętaj o podaniu danych osobowych uczestników zdarzenia oraz numeru polisy. Wskazanie tych danych przyspieszy likwidację szkody.

Dane kontaktowe do firmy Benefia

Kontakt z pracownikami towarzystwa ubezpieczeniowego Benefia jest możliwy na kilka sposobów – możesz skontaktować się z nimi telefonicznie:

 • centrala +48 (22) 544 14 70-71,

 • Biuro Obsługi Klientów +48 (22) 544 14 30 – BOK pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18, a w sobotę od 9 do 14,

 • Biuro Wsparcia Sprzedaży +48 (22) 544 14 21 – Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18.

Jeżeli chcesz opisać sprawę, wiadomość skieruj na jeden z adresów e-mail: centrala@benefia.pl, bok@benefia.pl, wypowiedzenia@benefia.pl, zwroty@benefia.pl.

Korespondencję skieruj na adres:

Benefia Ubezpieczenia sp. z o.o. Vienna Insurance Group

Aleje Jerozolimskie 162A

02-342 Warszawa

Przeczytaj również

 • Marek Pawłowski

Znaki drogowe pomagają zachować porządek na jezdni i sprawiają, że już na pierwszy rzut oka, każdy prowadzący pojazd wie, jak powinien się zachować. Wśród nich wyróżniamy takie...

 • Klaudia Malinowska

Pozytywne zaliczenie kursu na prawo jazdy skutkuje wydaniem dokumentu ważnego przez okres piętnastu lat. Wyjątek stanowią te wydane dla osób z zastrzeżeniami lekarza, uprawniające do jazdy...

 • Patrycja Kowalewska

Tankowanie na stacjach paliw odbywa się w sposób rutynowy – większość kierowców podjeżdża pod dystrybutor i napełnia bak odpowiednim paliwem. Czasem jednak dochodzi do pomyłki. By...