Lista towarzystw

Ubezpieczenia Compensa

Compensa to część koncernu Vienna Insurance Group stanowiącego austriackie przedsiębiorstwo zrzeszające kilkadziesiąt firm, które prowadzą sprzedaż ubezpieczeń na terenie Europy. Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group rozpoczęła działalność w Polsce w 1990 roku. Siedem lat później utworzono spółkę Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group. Obecnie podmioty te realizują sprzedaż polis na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group ma w swojej ofercie produkty ochronne, inwestycyjne, posagowe oraz grupowe. Dostosowane są one do potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych. W ofercie firmy znajdują się ponadto ubezpieczenia funduszy kapitałowych w złotówkach, euro i dolarach amerykańskich. Takie produkty pozwalają na lokatę środków finansowych w oparciu o najbardziej korzystne rozwiązania.

Produkty firmy Compensa zapewniają finansowe zabezpieczenia w przypadku uszczerbku na zdrowiu, śmierci lub szkód materialnych.

Ubezpieczenia komunikacyjne

Polisy zostały stworzone z myślą o kierowcach oraz pasażerach pojazdów. Gwarantują one finansowe zabezpieczenie w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych, kolizji lub awarii drogowych.

 1. OC – obowiązkowe świadczenie odpowiedzialności cywilnej (tzw. ubezpieczenie komunikacyjne). W przypadku jego braku kierowca zobowiązany jest do poniesienia finansowych konsekwencji. Firma przygotowała ubezpieczenie OC zarówno dla właścicieli samochodów, jak i motocykli.
 2. Podstawowy Assistance – w jej zakres wchodzi np. holowanie do warsztatu w przypadku awarii na terenie RP lub poza jej granicami.
 3. Podstawowe NNW – świadczenie pieniężne wypłacane jest w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wypadku drogowym ubezpieczonego.

NNW można poszerzyć o pakiet „Powrót do zdrowia” zapewniający dostęp do konsultacji lekarskich bez skierowania, zabiegi ambulatoryjne, okulistyczne i ortopedyczne oraz pomoc psychologa.
 

Ubezpieczenie Assistance dostępne jest w dwóch wariantach:

 

Baza

Rozszerzony

Naprawa auta na miejscu zdarzenia

tak

tak

Holowanie pojazdu

Do najbliższego punktu naprawczego

Wg wyboru klienta do 1500 km

Dostarczenie paliwa

nie

tak

Specjalistyczna pomoc na autostradzie

nie

tak

Pojazd zastępczy

nie

Wg wyboru do 21 dni

Wymiana koła lub naprawa ogumienia

nie

tak

Night Driver

nie

tak

 

W ofercie firmy znajdują się również inne polisy komunikacyjne, wśród których warto wskazać:

 1. Ubezpieczenie szyb,
 2. Ochronę prawną,
 3. Ubezpieczenie bagażu,
 4. Ochronę zniżki,
 5. GAP,
 6. BLS.

Opis wszystkich produktów dostępny jest na stronie internetowej Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group - https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/samochod/. Szczegółowe informacje uzyskać można również kontaktując się z konsultantem za pośrednictwem infolinii lub udając się do najbliższego oddziału towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie

Polisa na życie może mieć różnorodny zakres ochrony w zależności od wyboru klienta. Pakiet Maxima obejmuje:

 1. trzy funkcje ubezpieczenia: ochronną, inwestycyjną oraz budującą kapitał na przyszłość;
 2. dostęp do szerokiej oferty dodatkowych świadczeń – leczenia za granicą, opinii medycznej specjalisty;
 3. finansowe wsparcie w przypadku niezdolności do pracy po wypadku lub w sytuacji leczenia choroby nowotworowej.

Między Nami Gold gwarantuje:

 1. całodobową ochronę zdrowia;
 2. domowy i medyczny assistance;
 3. indywidualne ubezpieczenie na życie dla klientów między 56 a 72 rokiem życia.

Zakres Gwarancja Ochrona Optima dotyczy:

 1. ochrony w przypadku wypadku lub nieszczęśliwej choroby;
 2. zabezpieczenia zobowiązań finansowych;
 3. możliwości ubezpieczenia małżonka.

Ubezpieczenie zdrowotne dostępne jest w trzech wariantach: Compensa MULTI Zdrowie, Compensa Zdrowie i Compensa Przychodnia Online. W przypadku pierwszego produktu klient może skorzystać z konsultacji lekarskich i usług ponad 2200 placówek medycznych. Pakiet Compensa Zdrowie gwarantuje natomiast prywatną opiekę specjalistyczną z możliwością rozszerzenia ochrony dla całej rodziny. Wśród zalet produktu Compensa Przychodnia Online warto wskazać: pięć konsultacji online z lekarzami, preferowaną formę e-wizyty i telemedycynę.

 

Ubezpieczenie mieszkania

Polisa Compensa Rodzina to rozwiązanie dostosowane do potrzeb osób pragnących objąć ochroną nie tylko dom czy mieszkanie, ale ponadto inne budynki i budowle wraz z wyposażeniem. Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch wariantach – All Risk lub z ryzykiem nazwanym. W przypadku wyboru drugiego rozwiązania finansowe wsparcie przysługuje osobom, których dom, mieszkanie lub wyposażenie zostało zniszczone albo uszkodzone na skutek ognia i innych zdarzeń losowych, czyli ryzyk nazwanych.  All Risk obejmuje natomiast wszystkie nieszczęśliwe wypadki, które nie zostały wyłączone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Polisę mieszkaniową można rozszerzyć. Wśród dodatkowych pakietów należy wskazać:

 1. ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku,
 2. ubezpieczenie od stłuczenia przenośnego sprzętu elektronicznego,
 3. ubezpieczenie domu letniskowego,
 4. ubezpieczenie drzew i krzewów.

Polisa turystyczna

Ubezpieczenie turystyczne Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group to Voyage. Polisa obejmuje prywatne podróże, jak również wyjazdy służbowe. W ramach pakietu klienci mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy medycznej w prywatnych i państwowych placówkach na terenie Polski i poza jej granicami. Ubezpieczenie obejmuje: NNW, polisę bagażu, Assistance, OC w życiu prywatnym.

Chcąc zgłosić szkodę, należy wejść na stronę internetową firmy oraz zaznaczyć powód swojego zgłoszenia. Wyświetlą się wówczas informacje na temat dokumentów, które należy przygotować, by wszystkie czynności zostały poprawnie zrealizowane. Formularz skonstruowany jest w taki sposób, że każdy klient z łatwością wypełni wszystkie wymagane rubryki. Dotyczą one m.in. danych sprawcy zdarzenia, danych kierującego, miejsca zdarzenia, opisu zdarzenia itd. Po zgłoszeniu szkody na numer telefonu przychodzi sms, potwierdzający przyjęcie zgłoszenie.

W przypadku szkód komunikacyjnych, mieszkaniowych i związanych z NNW istnieje opcja samodzielnej likwidacji:

 1. po zgłoszeniu klient otrzymuje link do strony,
 2. w zależności od szkody: klient robi zdjęcia awarii, dowodu rejestracyjnego i zaznacza uszkodzenie auta (polisa komunikacyjna), robi fotografię uszkodzeń, zaznacza je na rysunku w aplikacji i dodaje oświadczenie sprawcy (szkoda mieszkaniowa), robi zdjęcie dokumentacji medycznej, zaznacza na rysunku obrażenia (NNW),
 3. ubezpieczony podaje swój numer konta i zaakceptowanie wyceny w ciągu 72 godzin.

Droga online nie jest jedynym sposobem na zgłoszenie szkody. Klient może również:

 1. zadzwonić pod numer: 22 501 61 00,
 2. wysłać mail: szkody@compensa.pl,
 3. wysłać list: Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, Aleje Jerozolimskie 162, 00-342 Warszawa,
 4. udać się do najbliższego oddziału,
 5. skontaktować się z kancelarią firmy (zalecane).

Zgłoszenie szkody lub roszczenia: zgłoszenie.compensa.pl (dokumenty: szkody@compensa.pl)

Informacje o ubezpieczeniach majątkowych: 22 501 61 00 (pn-pt 7:30-18:00), centrala@compensa.pl

Informacje o ubezpieczeniach na życie: 22 867 66 67 (pn-pt 7:30-18:00), mojacompensa@compensazycie.com.pl


Adres:
Compensa TU S.A. Vienna Insurance GroupCompensa Tu na Życie S.A. Viennca Insurance Group, Aleje Jerozolimskie 162, 00-342 Warszawa.

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

Wszystko wskazuje na to, że motoryzacja, do której przyzwyczailiśmy się przez ponad 100 lat diametralnie zmieni swoje oblicze w najbliższym czasie. Silniki spalinowe odchodzą powoli do lamusa,...

 • Anna Buczkowska

Pierwszy samochód i jego zakup jest przełomowym momentem w życiu każdego kierowcy. Będziemy wracali do tej chwili przez wiele lat, więc warto wybrać dobre auto, do którego będziemy...

 • Zuzanna Jóźwiak

Naklejka rejestracyjna to element na szybie czołowej, do którego przyzwyczailiśmy się przez ponad 20 lat od kiedy zaczęły być obowiązkowe. Jednak od września tego roku wiele się zmieniło w...