Lista towarzystw

Ubezpieczenia Euroins

Euroins Insurance Group (EIG) – historia ubezpieczyciela na polskim rynku

Towarzystwo ubezpieczeniowe Euroins to grupa ubezpieczeniowa z siedzibą w Bułgarii, która od niedawna oferuje polisy komunikacyjne również w Polsce. Grupa Euroins koncentruje się na obsłudze klientów z Europy Centralnej i Wschodniej. Firma w liczbach prezentuje się imponująco – ma ponad dwa miliony klientów, 2 100 pracowników, a jej roczne przychody przekraczają kwotę 400 mln euro.

Właściciel TU Euroins – spółka EuroHold – jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Ubezpieczenia komunikacyjne Euroins Insurance Group – oferta

Firma Euroins Insurance Group specjalizuje się w sprzedaży polis dedykowanych właścicielom samochodów, czyli ubezpieczeń komunikacyjnych. Obok OC, w ofercie firmy znajduje się też wiele dodatkowych produktów, dzięki którym każdy kierowca może zyskać optymalną ochronę ubezpieczeniową.

 1. Ubezpieczenie OC

To jedyne obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona majątku kierowcy, który spowodował kolizję lub wypadek. Gdyby przytrafiła ci się np. stłuczka, to posiadając ubezpieczenie OC, nie będziesz musiał płacić z własnej kieszeni za spowodowane szkody – zostaną one pokryte przez Euroins do wysokości sum gwarancyjnych.

Euroins oferuje też Zieloną Kartę kierowcom, którzy posiadają OC. Dokument ten jest niezbędny przy wjeździe m.in. do Albanii, Białorusi, Iranu i Macedonii.

 1. Ubezpieczenie AC

To jedno z ubezpieczeń dodatkowych. W Euroins możesz wykupić AC m.in. dla samochodu osobowego, ciężarowego do 3,5 t i przyczepy kempingowej, o ile posiadasz ubezpieczenie OC. Ubezpieczyciel zapewnia ochronę zarówno na terenie Polski, jak i innych europejskich krajów. Polisa oferowana jest w trzech wariantach, które różnią się sposobem likwidacji szkody.

Wariant ubezpieczenia

Sposób likwidacji szkody

Wariant Kosztorysowy

Odszkodowanie jest wypłacane na podstawie kosztorysu. Firma Euroins korzysta z systemów Eurotax-Carwert, Audatex lub DAT.

Wariant Sieć Partnerska

Po szkodzie samochód zostanie naprawiony w jednym z warsztatów należących do sieci partnerskiej. Na czas naprawy klient otrzymuje samochód zastępczy.

Wariant ASO

Szkoda może zostać naprawiona w dowolnym warsztacie, w tym ASO. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie po otrzymaniu faktury z warsztatu.

 

 1. Ubezpieczenie Assistance

W ofercie Euroins dostępne jest też ubezpieczenie Assistance. Pod tą nazwą firma sprzedaje dwa odrębne produkty:

 • Euroins Assistance – Pomoc w drodze

W ramach tego ubezpieczenia otrzymasz niezbędną pomoc (np. techniczną) jeżeli dojdzie do uszkodzenia samochodu w czasie jazdy. Produkt jest dostępny aż w pięciu wariantach, które między sobą różnią się głównie sumą ubezpieczenia i zakresem ochrony.

 

Wariant podstawowy

Wariant Rozszerzony Polska

Wariant Rozszerzony Europa

Wariant Maksymalny

Wariant Maksymalny Plus

Zdarzenia ubezpieczeniowe

Wypadek

Awaria, wypadek i kradzież

Suma ubezpieczenia

5 000 zł

10 000 zł

10 000 zł

25 000 zł

50 000 zł

Holowanie

Max. 100 km

Max. 200 km

PL – 200 km

Europa – najbliższe ASO

PL – 300 km

Europa – 200 km

PL – awaria, 500 km

Europa – 500 km

Samochód zastępczy

Nie

dwie doby, klasa C

dwie doby, klasa C

trzy doby, klasa C

siedem dób, klasa porównywalna

Paliwo

Nie

Nie

Nie

800 zł

1000 zł

 

 • Euroins Assistance – Organizacja naprawy pojazdu

W przypadku tej wersji ubezpieczenia Assistance TU Euroins oferuje pomoc w zorganizowaniu naprawy pojazdu w jednym z warsztatów, które należą do sieci partnerskiej ubezpieczyciela. Polisa jest dostępna wyłącznie dla właścicieli samochodów osobowych i ciężarowych o DMC do 3,5 t, którzy korzystają z OC tego ubezpieczyciela.

 1. Euroins Opony

Jeżeli chciałbyś zapewnić sobie pomoc techniczną w razie uszkodzenia opony, w ofercie Euroins znajdziesz ubezpieczenie Euroins Opony. Skorzystać z niego mogą właściciele samochodów osobowych i ciężarowych o DMC do 3,5 t, którzy mają OC Euroins. Zakres ubezpieczenia obejmuje:

 • Wymianę opony lub dętki na miejscu zdarzenia – jeżeli jest to technicznie możliwe.

 • Holowanie do serwisu wskazanego przez Euroins – gdy naprawa na miejscu zdarzenia nie będzie możliwa.

Ubezpieczenie działa wyłącznie na terenie Polski – nie ma możliwości rozszerzenia polisy na inne europejskie kraje.

 1. Euroins Akumulator – Gwarancja Rozruchu

W ramach tego ubezpieczenia Euroins zapewnia pomoc techniczną na wypadek problemów z akumulatorem. Usługa jest świadczona na terenie Polski. Z polisy mogą skorzystać m.in. właściciele samochodów osobowych, którzy wcześniej skorzystali z ubezpieczenia OC oferowanego przez firmę Euroins.

 1. Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) to świadczenie finansowe, które firma ubezpieczeniowa wypłaca, gdy wynikiem wypadku będzie uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego. Polisę – analogicznie jak wiele innych dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych oferowanych przez Euroins – można kupić wyłącznie z OC Euroins.

Firma Euroins ubezpieczenie NNW oferuje w dwóch wariantach:

 • Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów. Dostępne sumy ubezpieczenia to: 5 000, 15 000 lub 45 000 zł.

 • Ubezpieczenie NNW Dodatkowa ochrona kierowcy. W razie wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu (w wysokości co najmniej 50 proc.), ubezpieczony będzie mógł liczyć na dodatkowe środki z polisy.

Jeżeli interesuje cię ochrona, jaką zapewnia ubezpieczenie NNW, to możesz wykupić każdą z polis – są one niezależne od siebie.

 1. Euroins Bagaż

Przewozisz bagaż wewnątrz pojazdu lub w zewnętrznym boksie dachowym? Ubezpieczenie Euroins Bagaż zapewni ci odszkodowanie, gdyby doszło do uszkodzenia przewożonego bagażu w wyniku np. pożaru czy działania sił mechanicznych. Ochroną ubezpieczeniową objęte są też zdarzenia takie, jak kradzież z włamaniem.

Suma ubezpieczenia Euroins Bagaż wynosi 2 000 zł. Polisę możesz wykupić m.in. dla pojazdu osobowego, dla którego kupiłeś też OC od Euroins.

Jak zgłosić szkodę firmie Euroins Insurance Group – procedura

Zgłoszenie szkody do TU Euroins może obyć się na jeden z kilku sposobów. Ubezpieczyciel przyjmuje informacje o szkodach:

 • Przez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie internetowej www.eins.pl.
 • Telefonicznie pod numerem +48 22 243 84 84. Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy assistance, wybierz 1 – infolinia jest czynna przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Jeżeli chcesz zgłosić szkodę, wybierz 2 – infolinia jest czynna w dni robocze w godzinach od 8 do 16.
 • Przez e-mail pod adresem szkody@eins.pl.

Chcesz zgłosić szkodę drogą elektroniczną? Aby przyspieszyć jej likwidację, warto wypełnić i przesłać formularz. Dostępny jest on w sekcji dokumenty.

Dane kontaktowe firmy Euroins Insurance Group

Jeżeli chcesz zgłosić umowę sprzedaży samochodu lub wypowiedzieć umowę OC, to możesz to zrobić za pomocą formularza kontaktowego zamieszczonego na tej stronie internetowej.

Kontakt z TU Euroins jest możliwy też przez telefon – +48 22 243 84 86.

Planujesz wysłać korespondencję za pośrednictwem poczty? Zaadresuj ją na:

EINS Polska Sp. z o.o.

ul. Puławska 543

02-844 Warszawa

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

Wszystko wskazuje na to, że motoryzacja, do której przyzwyczailiśmy się przez ponad 100 lat diametralnie zmieni swoje oblicze w najbliższym czasie. Silniki spalinowe odchodzą powoli do lamusa,...

 • Anna Buczkowska

Pierwszy samochód i jego zakup jest przełomowym momentem w życiu każdego kierowcy. Będziemy wracali do tej chwili przez wiele lat, więc warto wybrać dobre auto, do którego będziemy...

 • Zuzanna Jóźwiak

Naklejka rejestracyjna to element na szybie czołowej, do którego przyzwyczailiśmy się przez ponad 20 lat od kiedy zaczęły być obowiązkowe. Jednak od września tego roku wiele się zmieniło w...