Lista towarzystw

Ubezpieczenia InterRisk

InterRisk – historia ubezpieczyciela na polskim rynku

Towarzystwo ubezpieczeniowe InterRisk jest obecne w Polsce od 1993 r. Należy ono do koncernu Vienna Insurance Group. InterRisk specjalizuje się w zapewnianiu ochrony ubezpieczeniowej klientom indywidualnym i firmom. W jego ofercie znajdziesz ubezpieczenia specjalistyczne – np. NNW strażaka czy ubezpieczenia dedykowane rolnikom.

Wieloletnia obecność InterRisk na polskim rynku zaowocowała wieloma nagrodami. Firma otrzymała m.in. Godło Jakości dla Pakietu Auto+ i tytuł Rodzinnej Marki Roku 2019 za produkt EDU Plus ubezpieczenie NNW. Ubezpieczyciel angażuje się w liczne akcje charytatywne, wspiera również szereg inicjatyw o charakterze sportowo-kulturalnym.

InterRisk w dalszym ciągu stawia na klasyczne kanały sprzedaży ubezpieczeń – ma rozbudowaną sieć placówek stacjonarnych. Dystrybucja polis na odległość (tzw. direct) ograniczona jest do kanału telefonicznego – wybrane ubezpieczenie można zakupić w czasie rozmowy z konsultantem.

Jak prezentuje się oferta InterRisk?

InterRisk ma w swojej ofercie wszystkie najpopularniejsze ubezpieczenia, czyli komunikacyjne, majątkowe i przeznaczone dla rodziny (medyczne, szkolne).

 1. Ubezpieczenia komunikacyjne

InterRisk proponuje kierowcom szeroki wybór polis komunikacyjnych. Ubezpieczyciel posiada również linię produktów dedykowanych wyłącznie Klientom PKO BP. Jeżeli chcesz skorzystać z propozycji tego ubezpieczyciela, w jego ofercie znajdziesz:

 • Ubezpieczenie OC

To niezbędne ubezpieczenie, które ma obowiązek posiadać każdy właściciel pojazdu. Dzięki posiadaniu polisy OC możesz spokojnie podróżować – jeżeli spowodujesz kolizję lub wypadek, odszkodowanie poszkodowanemu wypłaci InterRisk.

Jeżeli planujesz podróż do jednego z krajów, które nie należy do Unii Europejskiej, to z oddziału InterRisk możesz odebrać Zieloną Kartę. Do ubezpieczenia OC bez ponoszenia dodatkowych kosztów otrzymasz pakiet Assistance Start.

 • Ubezpieczenie AC

W ramach ubezpieczenia AC Interrisk proponuje Pakiet Auto+, który składa się z 12 elementów (obowiązkowe są OC i AC). Dzięki temu, że będziesz mógł wybrać poszczególne elementy pakietu, stworzysz ochronę dopasowaną do swoich potrzeb.

Najważniejsze informacje – Pakiet Auto+

Zakres terytorialny

Wszystkie kraje europejskie, przy czym za szkody kradzieżowe na terenie Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy obowiązuje dodatkowa składka

Zakres ochrony

Formuła all risk – wszystkie ryzyka poza wymienionymi w umowie

Udział własny

Dobrowolny – w każdej szkodzie w wysokości 500 zł

Dostępne warianty

Autoryzowany (części oryginalne ASO)

Partnerski (części oryginalne ASO, części oryginalne lub części porównywalnej jakości)

Kosztorys

Opcje dostępne w Pakiecie

Przykładowo: NNW (suma ubezpieczenia 100 000 zł)

Ubezpieczenie szyb w pojeździe do 2000 zł

Ochrona Prawna

InterCasco – BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkód)

MedCasco – dostęp do usług medycznych

Stała suma ubezpieczenia dla pojazdów do 10 lat

Koszty zwracane przez InterRisk

Parkowanie uszkodzonego pojazdu

Holowanie z miejsca wypadku do warsztatu

Wymiana zamków po utracie kluczy

 • Ubezpieczenie NNW

Zdarzenie drogowe może oznaczać szkody inne niż wyłącznie w mieniu. Jeżeli zakupisz ubezpieczenie NNW, możesz liczyć na dodatkowe środki, gdy dojdzie do uszkodzenia ciała, utraty zdrowia lub śmierci kierowcy lub pasażera. W ramach ubezpieczenia NNW InterRisk pokrywa też koszty leczenia i rehabilitacji.

 • Ubezpieczenie Assistance

Polisa Assistance dedykowana jest zapobiegliwym kierowcom, którzy chcą zapewnić sobie dostęp do fachowej pomocy po kolizji, wypadku lub awarii. W InterRisk możesz wybrać pakiet Assistance odpowiadający Twoim potrzebom.

Warianty InterRisk Assistance

 

Start

Standard

Premium

Dostępność wariantu

Darmowy do OC

Darmowy do AC dla pojazdów do 10 lat

Płatny do OC lub AC, pojazd nie może mieć więcej niż 13 lat

Zakres terytorialny

Polska

Polska, zagranica za dopłatą

Polska i zagranica

Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia

Tak

Tak, pokrycie kosztów drobnych części do 100 zł

Tak, pokrycie kosztów drobnych części do 100 zł

Holowanie pojazdu

Do najbliższego warsztatu

Polska – do 100 km (lub 250 km za dopłatą)

Za granica – 100 km (lub 1200 km za dopłatą)

Polska – bez limitu

Za granicą – 200 km (lub 1200 km za dopłatą)

Parkowanie pojazdu

Do 3 dni

Do 3 dni

Pojazd zastępczy po awarii

Do 3 dni

Do 7 dni

Pojazd zastępczy po kradzieży

Tak

Do 7 dni

Do 14 dni

Pomoc informacyjna, administracyjna

Tak

Tak

Tak

Suma ubezpieczenia

10 000 euro

10 000 euro

10 000 euro

 1. Ubezpieczenie ochrona domu i majątku

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, w InterRisk możesz zakupić ubezpieczenie mienia oraz OC w życiu prywatnym. Ubezpieczyciel proponuje dwa warianty ubezpieczenia nieruchomości – ubezpieczenie Bezpieczny Dom (ochroną można objąć również kolektory słoneczne) oraz ubezpieczenie Dom Max (dostępne w formule all risk).

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym przyda Ci się, gdy wyrządzisz szkodę osobie trzeciej, np. gdy Twoje dziecko wybije piłką szybę sąsiada. Suma ubezpieczenia w ramach tego produktu wynosi 500 000 zł.

Jak zgłosić szkodę firmie InterRisk?

Zgłoszenie szkody jest możliwe na kilka sposobów – wybierz najwygodniejszy dla siebie. O zdarzeniu objętym ochroną ubezpieczeniową możesz poinformować ubezpieczyciela:

 • telefonicznie – (22) 575 25 25 (infolinia jest czynna całą dobę),

 • przez internet – wystarczy, że wypełnisz formularz zamieszczony na stronie internetowej firmy,

 • e-mailem – szkodę możesz zgłosić również pocztą e-mail, wysyłając wiadomość na adres szkody@interrisk.pl.

Na stronie InterRisk znajdziesz również formularz zgłoszenia szkody w dwóch wersjach językowych. Po jego wydrukowaniu i wypełnieniu, możesz przesłać go pocztą tradycyjną na adres: InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, ul. Noakowskiego 22, 00-668 Warszawa.

InterRisk – dane kontaktowe

Kontakt z przedstawicielami firmy ubezpieczeniowej InterRisk jest możliwy na kilka sposobów:

 • telefonicznie, pod numerem (22) 575 25 25 (biuro działa od poniedziałku do soboty w godzinach od 7 do 20) – możesz uzyskać m.in. informacje o produktach ubezpieczeniowych,

 • telefonicznie, pod numerem (22) 501 35 55 – jeżeli chcesz zakupić ubezpieczenie, dział sprzedaży pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16,

 • e-mailem – jeżeli chcesz wypowiedzieć umowę, wyślij stosowną informację na adres korespondencja@interrisk.pl.

Z uwagi na model dystrybucji ubezpieczeń, firm InterRisk utrzymuje sieć oddziałów i placówek. Dane kontaktowe wybranego punktu znajdziesz na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Jeżeli chcesz przesłać ubezpieczycielowi dokumenty w wersji papierowej, przesyłkę zaadresuj na adres:

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

ul. Noakowskiego 22

00-668 Warszawa

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

Wszystko wskazuje na to, że motoryzacja, do której przyzwyczailiśmy się przez ponad 100 lat diametralnie zmieni swoje oblicze w najbliższym czasie. Silniki spalinowe odchodzą powoli do lamusa,...

 • Anna Buczkowska

Pierwszy samochód i jego zakup jest przełomowym momentem w życiu każdego kierowcy. Będziemy wracali do tej chwili przez wiele lat, więc warto wybrać dobre auto, do którego będziemy...

 • Zuzanna Jóźwiak

Naklejka rejestracyjna to element na szybie czołowej, do którego przyzwyczailiśmy się przez ponad 20 lat od kiedy zaczęły być obowiązkowe. Jednak od września tego roku wiele się zmieniło w...