Lista towarzystw

Ubezpieczenia Link4

Link4 – wyróżnienia i historia ubezpieczyciela na polskim rynku

Firma ubezpieczeniowa Link4 rozpoczęła działalność na polskim rynku w 2003 r. i jako pierwszy ubezpieczyciel zaproponowała klientom zakup polis kanałem direct, czyli przez telefon i internet. Obecnie firma w dalszym ciągu rozwija sprzedaż zdalną, posiada również placówki stacjonarne w całej Polsce, w których można zakupić wybrane polisy.

Ubezpieczyciel był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność. Wśród tych wyróżnień znajduje się m.in. certyfikat ISO 9001:2001 w obszarze likwidacji szkód i Laur Konsumenta 2014. Firma Link4 angażuje się również w liczne akcje, np. wspiera Fundację Ratownictwo Motocyklowe Polska, której misją jest edukacja i ratowanie życia poprzez niesienie pierwszej pomocy.

Ubezpieczenia w ofercie Link4

Link4 specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, mienia i podróży.

 1. Ubezpieczenia komunikacyjne

Trzonem oferty Link4 są ubezpieczenia komunikacyjne. W ofercie Link4 dostępne są różne polisy – możesz zakupić m.in.:

 • Ubezpieczenie OC

To obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać każdy właściciel pojazdu. Ubezpieczenie OC chroni przed finansowymi skutkami wyrządzenia szkody osobowej lub w mieniu innym uczestnikom ruchu drogowego. W Link4 wraz z ubezpieczeniem OC otrzymasz Zieloną Kartę.

 • Ubezpieczenie AC

Kupując to ubezpieczenie, zapewniasz sobie ochronę m.in. przed kradzieżą. Jeżeli zakupisz pełny wariant ubezpieczenia AC, odszkodowanie zostanie Ci wypłacone również po uszkodzeniu pojazdu. W Link4 możesz zakupić ubezpieczenie AC dla pojazdu nie starszego niż 15 lat. Ubezpieczyciel obejmuje ochroną ubezpieczeniową również pojazdy z instalacją gazową, a wybrać możesz jeden z dwóch wariantów likwidacji szkody:

wariant warsztatowy, w ramach którego Twój pojazd zostanie naprawiony w warsztatach ASO przy użyciu części oryginalnych lub zamiennych, zgodnie z Twoją deklaracją,

wariant kosztorysowy, w ramach którego szkoda zostanie wyceniona przez rzeczoznawcę, a Ty otrzymasz odszkodowanie na swój rachunek bankowy.

Ubezpieczenie AC dostępne jest też w wersji okrojonej. Ten wariant zapewnia ograniczoną ochronę. Link4 sprzedaje to ubezpieczenie pod nazwą Smart Casco. Jest to jedna z nielicznych polis, której składka jest stała, czyli nie jest wyliczana indywidualnie dla każdego klienta.

Warianty ubezpieczenia Smart Casco

Wartość pojazdu

Żywioły

Kradzież

Kradzież i żywioły

Szkoda całkowita i żywioły

Szkoda całkowita, kradzież i żywioły

do 15 tys. zł

49 zł

109 zł

129 zł

159 zł

199 zł

15-25 tys. zł

59 zł

159 zł

179 zł

209 zł

314 zł

25-40 tys. zł

69 zł

209 zł

229 zł

264 zł

414 zł

 • Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to polisa, która zapewni świadczenie finansowe Tobie i pasażerom pojazdu w razie wypadku. Ochroną ubezpieczeniową objęte są zdarzenia do których doszło na terenie całego świata. W ramach polisy Wracaj do zdrowia Link4 zapewnia poszkodowanym dostęp do lekarzy specjalistów i rehabilitacji.

 • Ubezpieczenie  Assistance

W ramach ubezpieczenia Assistance możesz liczyć na pomoc w razie kłopotów na drodze – polisa oferowana przez Link4 zapewnia m.in. pomoc techniczną (w tym holowanie pojazdu) oraz kontynuację podróży. Zakres ochrony zależy od tego, jaki pakiet Auto Assistance wybierzesz. Aktualnie Link4 proponuje to ubezpieczenie w 3 wariantach.

Warianty ubezpieczenia Auto Assistance

 

Auto Assistance

Auto Assistance Plus

Auto Assistance Komfort

Naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia

Polska – 400 zł

Europa –  1 000 zł

Polska – 400 zł

Europa – 1 000 zł

Polska – 400 zł

Europa – 1 200 zł

Holowanie pojazdu

Polska – 200 km

Europa – 200 km

Polska – 200 km

Europa – 200 km

Polska – bez limitu

Europa – 500 km

Odbiór pojazdu np. po naprawie

Nie

Nie

Tak

Wynajem auta zastępczego po awarii

Nie

Na 2 dni

Na 5 dni

Parkowanie pojazdu

2 dni

2 dni

5 dni

Złomowanie auta

Polska – 500 zł

Europa – 1000 zł

Polska – 500 zł

Europa – 1000 zł

Polska – 500 zł

Europa – 1000 zł

Kierowca zastępczy

Nie

Nie

Tak

Nocleg

1 doba

1 doba

5 dób

Pomoc informacyjna

Tak

Tak

Tak

Opieka nad dziećmi, zwierzętami

Nie

Nie

Polska – 3 dni

Europa – 5 dni

W ofercie Link4 dostępne są również inne ubezpieczenia komunikacyjne, z których możesz skorzystać. To m.in. Szyby24 (w ramach polisy Link4 pokryje koszt wymiany szyby) i Kluczyki Plus (Link4 zapłaci za wymianę zamków po zgubieniu kluczyków).

 1. Ubezpieczenie mienia

W Link4 możesz zakupić również ubezpieczenie mienia. Link4 proponuje swoim klientom polisę Dom, w ramach której możesz ubezpieczyć:

 • nieruchomość i pomieszczenia, które do niej przynależą,

 • mienie ruchome, czyli sprzęty, wartościowe przedmioty czy biżuterię,

 • elementy stałe, np. podłogi czy stałe wyposażenie łazienki.

Dodatkowo ubezpieczyciel oferuje liczne rozszerzenia. Możesz skorzystać m.in. z Assistance domowego (otrzymasz pomoc fachowców, np. po awarii sprzętu AGD), OC w życiu prywatnym (ubezpieczyciel pokryje wyrządzone przez Ciebie szkody) czy Ubezpieczenia mienia od wszelkiego ryzyka (polisa obejmuje szkody, które powstały w wyniku wszystkich nagłych i nieprzewidywalnych zdarzeń losowych).

 1. Ubezpieczenia podróżne

Jeżeli często podróżujesz, w Link4 możesz zakupić również ubezpieczenie podróżne. W zależności od wybranego pakietu, możesz zapewnić sobie ochronę zarówno na terenie Polski, jak i poza terytorium kraju. Ubezpieczyciel przygotował też oferty dla osób:

 • podróżujących w celach biznesowych – dla nich zostało stworzone ubezpieczenie Podróże biznesowe,

 • uprawiających sporty – ubezpieczenia Sporty ekstremalne, Sporty letnie i Sporty zimowe,

 • podróżujących samochodem – im ubezpieczyciel proponuje pakiet polis Podróż i Auto Assistance.

Ubezpieczenia podróżne, jak wszystkie pozostałe, również można zakupić przez internet, korzystając w tym celu z kalkulatora polis podróżnych.

Zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi Link4

Link4 umożliwia klientom zgłoszenie szkody na kilka sposobów. Telefonicznie z ubezpieczycielem możesz skontaktować się, dzwoniąc pod numer (22) 444 44 44. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20, a w soboty od 9 do 16.

Szkodę oraz dokumenty niezbędne do jej likwidacji możesz też przesłać za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie Link4. Status szkody sprawdzisz po zalogowaniu się na swoje konto, które zostanie dla Ciebie stworzone po zakupie polisy – aby się zalogować, będziesz musiał podać swój numer telefonu.

Kontakt z Link4 – adresy, telefony

Jeżeli chcesz skontaktować się z przedstawicielem firmy Link4, możesz to zrobić na kilka sposobów. Aby porozmawiać z konsultantem, zadzwoń pod numer:

 • (22) 444 44 23 – jeżeli jesteś zainteresowany ofertą Link4, infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 21, a w soboty od 9 do 17,

 • (22) 444 44 44 – jeżeli jesteś klientem Link4, infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20, a w soboty od 9 do 16.

Na stronie internetowej znajdziesz również formularz online, za pomocą którego możesz skontaktować się z ubezpieczycielem. Możesz też napisać e-mail, wysyłając go na adres bok@link4.pl. Z konsultantem Link4 możesz porozmawiać także poprzez czat, który jest dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Adres centrali, na który możesz wysłać dokumenty w formie papierowej, to:

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

ul. Postępu 15

02-676 Warszawa

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

IBAN stanowi kod niezbędny do realizacji przelewów zagranicznych. Wiele osób zastanawia się jednak, gdzie go znaleźć i mylnie utożsamia go z numerem SWIFT. Warto wiedzieć, czym...

 • Anna Buczkowska

Zgromadzone środki na koncie nie zawsze są wystarczające, dlatego wiele osób decyduje się wziąć kredyt odnawialny. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne zarówno dla klientów...

 • Marek Pawłowski

Rozpoczęcie każdej budowy należy zacząć od wytyczenia granic działki, na której zostanie postawiony dom czy inny budynek. Konieczne jest również tyczenie budynku, gdyż to dzięki tej...