Lista towarzystw

Ubezpieczenia MTU24.pl

mtu24.pl na polskim rynku – historia marki

Marka mtu24.pl działa na polskim rynku ubezpieczeniowym od 2017 r. Właścicielem marki mtu24.pl jest sopocka Grupa ERGO Hestia, która ma wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeń. Dzięki wsparciu kapitałowemu i know-how, marka mtu24.pl rozwija się dynamicznie i oferuje polisy, które każdy z klientów może dopasować do własnych potrzeb.

Firma mtu24.pl specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń wyłącznie zdalnymi kanałami sprzedaży – przez telefon i internet. Wysokość składki ubezpieczeniowej można poznać zarówno korzystając z kalkulatora zamieszczonego na stronie, jak i podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem firmy.

O wysokiej jakości obsługi świadczyć mogą nagrody i wyróżnienia przyznane tej marce, a są to m.in.: Jakość obsługi 2020, Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP i Złoty Zderzak 2017. Od samego początku funkcjonowania marki na rynku, jej klienci mogą skorzystać z pomocy Rzecznika Klienta. Pomaga on m.in. w sprawach reklamacyjnych oraz rozwiewa wątpliwości dotyczące procedur i aktualnie obowiązujących przepisów prawa. 

Jak prezentuje się oferta mtu24.pl?

W ofercie mtu24.pl dostępne są trzy grupy ubezpieczeń – ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenia podróżne oraz ubezpieczenia domu i mieszkania.

 1. Ubezpieczenia komunikacyjne

Jak niemal każdy ubezpieczyciel działający na rynku, marka mtu24.pl oferuje obowiązkowe ubezpieczenia OC. Jeżeli chcesz rozszerzyć ochronę, możesz korzystać z polis dodatkowych. Należą do nich ubezpieczenia: szyb, opon, AC (w wersji pełnej i mini), NNW i Assistance.

 • Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC to podstawowe ubezpieczenie, dzięki któremu uchronisz się od odpowiedzialności za szkody wyrządzone innym osobom – zlikwiduje je ubezpieczyciel. Jeżeli wykupisz polisę OC w mtu24.pl, możesz też starać się o wydanie Zielonej Karty. Będzie Ci ona niezbędna, jeżeli masz w planach podróż do jednego z krajów, który nie należy do Unii Europejskiej.

Składkę ubezpieczenia OC możesz wyliczyć online, korzystając z kalkulatora zamieszczonego na stronie firmy mtu24.pl. Pamiętaj, aby zachować ciągłość ubezpieczenia – w przeciwnym razie możesz zostać wezwany do zapłaty opłaty karnej.

 • Ubezpieczenie AC i AC mini

Zarówno AC w wersji pełnej, jak i mini, chronią samochód przed kradzieżą lub szkodami, jakie sam spowodujesz. Zakres ochrony zależy od rodzaju ubezpieczenia. Marka mtu24.pl oferuje proste produkty ubezpieczeniowe, dzięki czemu, porównując zakres ochrony, możesz łatwo wybrać ubezpieczenie dostosowane do Twoich potrzeb.

Porównanie ubezpieczeń mtu24.pl AC i AC mini

 

AC (pełne)

AC mini

Wypłata świadczenia

Kradzież pojazdu

Szkoda całkowita

Szkoda częściowa

Kradzież pojazdu

Szkoda całkowita – co najmniej 70 proc. wartości pojazdu

Zakres ochrony

Ochrona obejmuje m.in. akty wandalizmu, pożar, wybuch, działanie sił natury

Maksymalna wartość auta

150 000 zł

150 000 zł

Warunki ubezpieczenia

Brak udziałów własnych

Brak sumy ubezpieczenia

Brak udziałów własnych

Zniżki naliczane jak w pełnym AC

Wariant likwidacji szkody

Kosztorys

Sieć partnerska

ASO

 • Ubezpieczenie NNW

Nieszczęśliwy wypadek może przytrafić Ci się zarówno przy wsiadaniu (wysiadaniu) z pojazdu, jak i podczas jazdy. Posiadając ubezpieczenie NNW, możesz liczyć na świadczenie od ubezpieczyciela np. w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu. Polisa NNW jest aktywna zarówno z Polsce, jak i poza granicami kraju.

W mtu24.pl możesz zakupić ubezpieczenie NNW w dwóch wariantach: podstawowym (suma ubezpieczenia 15 000 zł) i rozszerzonym (suma ubezpieczenia 25 000 zł). Ceny ubezpieczeń są stałe – wynoszą odpowiednio 66 i 110 zł.

 • Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie Assistance to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa na drodze. Jeżeli często podróżujesz samochodem, to mając polisę Assistance możesz liczyć, że ubezpieczyciel zapewni Ci pomoc w razie awarii czy szkody powstałej w pojeździe. W mtu24.pl ubezpieczenie Assistance dostępne jest w dwóch wariantach – podstawowym i rozszerzonym. Polisę możesz nabyć dla każdego pojazdu, niezależnie od jego wieku.

Porównanie wariantów ubezpieczeń Assistance mtu24.pl

 

Wariant Podstawowy

Wariant Rozszerzony

Zakres terytorialny

Polska

Polska, Europa

Suma ubezpieczenia

10 000 zł

15 000 zł

Naprawa auta na miejscu zdarzenia

Tak

Tak

Holowanie pojazdu

Do 150 km, 2 razy w trakcie ubezpieczenia

W Polsce i za granicą – 500 km, 2 razy w trakcie ubezpieczenia

Pojazd zastępczy

Nie

Tak

Infolinia

Tak

Tak

Zakwaterowanie

Nie

2 dni

Złomowanie Pojazdu

Nie

Tak

Kierowca zastępczy

Nie

Tak

 1. Ubezpieczenia podróżne

Jak wskazuje ich nazwa, polisy podróżne są dedykowane klientom podróżującym zarówno po kraju, jak i poza jego granicami. Aktualnie możesz wybierać wśród trzech wariantów ubezpieczenia (Ekonomiczny, Polecany i Maksymalny), które różnią się między sobą sumą ubezpieczenia i zakresem ochrony.

Porównanie wariantów ubezpieczenia Podróżuj z mtu24.pl

 

Ekonomiczny

Polecany

Maksymalny

Suma ubezpieczenia

Koszty leczenia i OC w życiu prywatnym – 200 000 zł

NNW – 20 000 zł

Bagaż – 5 000 zł

Koszty leczenia i OC w życiu prywatnym – 300 000 zł

NNW – 30 000 zł

Bagaż – 5 000 zł

Koszty leczenia i OC w życiu prywatnym – 500 000 zł

NNW – 50 000 zł

Bagaż – 5 000 zł

Choroba przewlekła

+

+

Wyczynowe uprawianie sportu

+

+

Sporty ryzykowne

+

+

 

 1. Ubezpieczenia domu i mieszkania

W przypadku ubezpieczeń domu i mieszkania, klienci również mogą dopasować zakres polisy do własnych potrzeb. Do wyboru są warianty: Ubezpieczenie pod cesję, Ubezpieczenie najmowanego mieszkania i Pełna ochrona, które różnią się zakresem ochrony i wysokością składki ubezpieczeniowej. Każde ubezpieczenie zapewni Ci ochronę m.in. od następujących zdarzeń: pożar, zalanie i kradzież.

 

Porównanie wariantów ubezpieczenia Mieszkaj z mtu24.pl 

 

Ubezpieczenie pod cesję

Ubezpieczenie najmowanego mieszkania

Pełna ochrona

Zakres ochrony

Mury

Mury,  wyposażenie i rzeczy osobiste

Mury,  wyposażenie i rzeczy osobiste

SOS Assistance

15 000 zł

15 000 zł

Dodatkowo – OC w życiu prywatnym

+

+

+

Dodatkowo – Home Assistance

+

+

+

Dodatkowo – Medical Assistance

+

+

+

Jak zgłosić szkodę do mtu24.pl?

Szkody można zgłaszać zarówno telefonicznie, jak i przez internet. Jeżeli chcesz dokonać zgłoszenia:

 • telefonicznie – zadzwoń pod numer 58 555 65 00,

 • przez internet – wypełnij formularz zamieszczony na stronie mtu24.pl,

 • przez portal Polisa Online – wystarczy, że wypełnisz znajdujący się tam formularz.

Jeżeli korzystasz z ochrony ubezpieczeniowej oferowanej przez tę markę, masz do dyspozycji swoje osobiste konto klienta (na wspomnianym portalu Polisa Online) – jest ono otwierane w momencie zakupu polisy. Za pośrednictwem konta możesz sprawdzić, na jakim etapie likwidacji jest szkoda i do kiedy jest aktywne zakupione ubezpieczenie.

Kontakt z mtu24.pl – dane kontaktowe

Na firmowej stronie marki mtu24.pl znajdziesz zakładkę „Kontakt”, a w niej różne formularze, np. do zgłoszenia sprzedaży pojazdu, zgłoszenia zakupu pojazdu czy zgłoszenia szkody. Dzięki nim wiadomości trafiają od razu do odpowiedniego działu i są szybciej przetwarzane.

Z pracownikami mtu24.pl możesz skontaktować się telefonicznie. Na firmowej stronie widoczne są dwa numery telefonu:

 • 801 333 222 – sprzedaż polis,

 • 58 555 65 00 – zgłoszenie szkody, obsługa polis.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 21, a w soboty i niedziele od 9 do 21.

Jeżeli chcesz skierować do ubezpieczyciela pismo w wersji papierowej, powinieneś przesłać dokumenty na adres Grupy ERGO Hestia, do której marka należy. Prawidłowy adres to:

STU ERGO Hestia SA

ul. Hestii 1

81-731 Sopot

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

Wszystko wskazuje na to, że motoryzacja, do której przyzwyczailiśmy się przez ponad 100 lat diametralnie zmieni swoje oblicze w najbliższym czasie. Silniki spalinowe odchodzą powoli do lamusa,...

 • Anna Buczkowska

Pierwszy samochód i jego zakup jest przełomowym momentem w życiu każdego kierowcy. Będziemy wracali do tej chwili przez wiele lat, więc warto wybrać dobre auto, do którego będziemy...

 • Zuzanna Jóźwiak

Naklejka rejestracyjna to element na szybie czołowej, do którego przyzwyczailiśmy się przez ponad 20 lat od kiedy zaczęły być obowiązkowe. Jednak od września tego roku wiele się zmieniło w...