Lista towarzystw

Ubezpieczenia Proama

Historia towarzystwa ubezpieczeniowego Proama

Marka Proama pojawiała się na polskim rynku w 2011 r. Od 2013 r. firma należy do Grupy Generali, która działa w ponad 60 krajach świata, obsługując 65 mln klientów. Z uwagi na skalę działalności, Proama zapewnia każdemu klientowi dostęp do Osobistego Doradcy.

Wieloletnia działalność firmy Proama na polskim rynku zaowocowała wieloma wyróżnieniami. Ubezpieczyciel może się pochwalić m.in. tytułem Gwiazda Jakości Obsługi 2014. Firma wyróżnia się również atrakcyjnym systemem bonus-malus, w ramach którego kierowcy za bezszkodową jazdę mogą otrzymać nawet 70 proc. zniżkę na zakup ubezpieczeń komunikacyjnych. Aktualnie to najwyższa zniżka na rynku.

Produkty firmy Proama można zakupić na kilka sposobów. Firma współpracuje z agentami ubezpieczeniowymi, prowadząc równolegle sprzedaż kanałami direct (telefon, internet). Wysokość składki ubezpieczeniowej można wyliczyć zarówno samodzielnie (korzystając z kalkulatora zamieszczonego na stronie), jak i w czasie rozmowy telefonicznej z konsultantem.

Jak prezentuje się oferta ubezpieczeń Proama?

Proama ma w ofercie zarówno ubezpieczenia dla osób fizycznych, jak i firm. Jeżeli poszukujesz polisy, u tego ubezpieczyciela zakupisz ochronę ubezpieczeniową dla posiadanego pojazdu i mieszkania. Firma Proama proponuje też ubezpieczenia turystyczne i osobowe.

 1. Ubezpieczenia komunikacyjne

Jeżeli posiadasz samochód i poszukujesz ubezpieczeń komunikacyjnych, w firmie Proama zakupisz następujące polisy:

 • Ubezpieczenie OC

Zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, polisa OC jest obowiązkowa dla każdego posiadacza pojazdu. Od momentu wykupienia polisy OC będziesz chroniony przed finansowymi konsekwencjami szkód, które wyrządzisz osobom trzecim. Wraz z ubezpieczeniem OC Proama otrzymasz:

bezpłatną Zieloną Kartę – jest ona wystawiana i wysyłana na wskazany adres na życzenie klienta,

Assistance wypadkowy – ubezpieczenie działa przez 24 godziny na dobę; obejmuje ono m.in. holowanie pojazdu (bez limitu) lub usprawnienie go na miejscu,

dostęp do serwisu z informacjami – w jego ramach otrzymasz m.in. informacje o najbliższych warsztatach naprawczych.

Dotychczas Proama nie przystąpiła do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS).

 • Ubezpieczenie AC

Kupując ubezpieczenie AC, możesz zapewnić sobie odszkodowanie po kradzieży samochodu czy jego uszkodzeniu, do którego doszło np. w wyniku zderzenia ze zwierzęciem. Proama proponuje klientom polisę AC w 2 wariantach – Casco Warsztat Proama i Casco ASO. Ochroną ubezpieczeniową są obejmowane pojazdy, które nie mają więcej niż 12 lat. Ubezpieczenie AC jest sprzedawane wyłącznie w zestawie z OC.

Warianty ubezpieczenia AC Proama

 

Casco Warsztat Proama

Casco ASO

All risk (ochrona wszystkich ryzyk), w tym od kradzieży

Tak

Tak

Możliwość wypłaty odszkodowania w gotówce

Tak

Tak

Naprawa poza granicami RP

Tak, do 1000 euro

Tak, do 1000 euro

Sposób likwidacji szkody

Warsztat lub kosztorys

Warsztat lub kosztorys

Likwidacja szkody w ASO

Tak

Amortyzacja części

Brak

Brak

Zakres terytorialny ochrony

Polska, większość krajów europejskich

Polska, większość krajów europejskich

 • Ubezpieczenie NNW

Proama posiada w ofercie polisy NNW w Pojeździe i NNW poza Pojazdem. Dzięki każdemu z tych ubezpieczeń możesz liczyć na wypłatę odszkodowania, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Ochronę w ramach wymienionych polis zyskujesz Ty (jako kierowca) i pasażerowie lub Twoja rodzina (współmałżonek, dzieci).

Warianty ubezpieczenia NNW Proama

 

NNW w pojeździe

NNW poza pojazdem

Suma ubezpieczenia

20 000 zł lub 40 000 zł na ubezpieczonego

20 000 zł na ubezpieczonego

Kto jest objęty ochroną

Kierowca i podróżujący z nim pasażerowie

Posiadacz, osoby z nim zamieszkujące

Zakres ochrony

Obejmuje śmierć ubezpieczonego, trwały uszczerbek na zdrowiu

Obejmuje m.in. śmierć ubezpieczonego, trwały uszczerbek na zdrowiu, pokrycie kosztów operacji plastycznych

Zakres terytorialny

Polska, większość krajów europejskich

Polska, większość krajów europejskich

 • Ubezpieczenie Assistance

Głównym celem ubezpieczenia Assistance jest pomoc kierowcy w trasie. W jego ramach, np. w przypadku awarii ubezpieczyciel zapewni holowanie pojazdu. Proama proponuje ten produkt ubezpieczeniowy w dwóch wersjach – Midi Assistance i Super Assistance.

Warianty ubezpieczenia NNW Proama

 

Midi Assistance

Super Assistance

Zakres terytorialny

Polska

Polska i większość krajów europejskich

Holowanie

Do 200 km

Do 500 km w Polsce i za granicą

Samochód zastępczy

Do 3 dni

Do 7 dni

Serwis informacyjny

Tak

Tak

Naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia

Tak

Tak

Zakwaterowanie

Do 3 dni

Do 7 dni

Pomoc tłumacza

Nie

Tak

Dostarczenie paliwa

Nie

Tak

W ofercie towarzystwa ubezpieczeniowego Proama dostępne są też rozszerzenia – Rzeczy Osobiste (ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie po rabunku m.in. telefonu czy portfela, suma ubezpieczenia wynosi do 2000 zł) i Autoszyby (firma pokryje koszty wymiany szyby w pojeździe).

 1. Ubezpieczenie mieszkania i domu

Proama posiada wśród swoich produktów ubezpieczenia mienia – mieszkania lub domu. W ofercie dostępne są 3 warianty, które różnią się zakresem ubezpieczenia: Ubezpieczenie pod kredyt – wariant Ekonomiczny, Ubezpieczenie szyte na miarę – wariant Optimum, Najszerszy zakres ochrony – wariant Premium.

Wariant pierwszy i drugi to pakiety ryzyk nazwanych – ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie po wystąpieniu sytuacji wskazanych w umowie, np. po pożarze czy zalaniu nieruchomości. Ostatni wariant dostępny jest w formule all risk – jest to ubezpieczenie od wszelkich zdarzeń, poza tymi, które zostały wskazane w umowie jako wyłączenia.

 1. Ubezpieczenia podróżne

Jeżeli podróżujesz, w Proama możesz wykupić ubezpieczenie turystyczne, w ramach którego ubezpieczyciel zapewni Ci ochronę na całym świecie. Proama oferuje m.in. polisę Podróże zagraniczne, w ramach której pokrywa koszty leczenia do 1 200 000 zł. Jeżeli podróżujesz po kraju, możesz wykupić ubezpieczenie Podróże Krajowe.

W ofercie Proama znajduje się też dedykowane ubezpieczenie dla osób uprawiających narciarstwo lub snowboard.

Zgłoszenie szkody pracownikom firmy Proama

Aby likwidować szkodę, musisz skontaktować się z przedstawicielami firmy Proama. Możesz to zrobić na trzy sposoby:

 • telefonicznie – wystarczy, że zadzwonisz na numer infolinii 815 815 815, zlecenia są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 17,

 • e-mailem – adres e-mail dedykowany do obsługi szkód to szkody@proama.pl,

 • za pośrednictwem formularz kontaktowego – znajdziesz go w zakładce „Likwidacja szkód” na stronie internetowej firmy Proama.

Każdemu zgłoszeniu w Proama zostaje nadany indywidualny numer – informacje o nim otrzymasz na podany adres e-mail. W wiadomości znajdziesz też listę dokumentów, które będą niezbędne do likwidacji szkody.

Dane kontaktowe do firmy Proama

Jeżeli chcesz skontaktować się z pracownikami firmy Proama, możesz to zrobić zarówno telefonicznie, e-mailowo, jak i za pośrednictwem czatu.

Dzwoniąc na ogólnopolską infolinię 815 815 815, możesz:

 • zakupić lub odnowić ubezpieczenie – jest to możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20,

 • dokonać zmian w zakupionej polisie – jest to możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 17.

Jeżeli preferujesz kontakt e-mailem, wyślij wiadomość na adres centrumklienta@proama.pl.

Na stronie internetowej firmy Proama znajdziesz również czat, za pośrednictwem którego możesz uzyskać informacje o polisach oferowanych przez firmę.

Adres do korespondencji to:

Proama

ul. Senatorska 18

00-082 Warszawa

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

Wszystko wskazuje na to, że motoryzacja, do której przyzwyczailiśmy się przez ponad 100 lat diametralnie zmieni swoje oblicze w najbliższym czasie. Silniki spalinowe odchodzą powoli do lamusa,...

 • Anna Buczkowska

Pierwszy samochód i jego zakup jest przełomowym momentem w życiu każdego kierowcy. Będziemy wracali do tej chwili przez wiele lat, więc warto wybrać dobre auto, do którego będziemy...

 • Zuzanna Jóźwiak

Naklejka rejestracyjna to element na szybie czołowej, do którego przyzwyczailiśmy się przez ponad 20 lat od kiedy zaczęły być obowiązkowe. Jednak od września tego roku wiele się zmieniło w...