Lista towarzystw

Ubezpieczenia TUZ Ubezpieczenia

Historia TUZ Ubezpieczenia na polskim rynku

Towarzystwo Ubezpieczeń Zdalnych należy do TUZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych działającego na polskim roku od 2013 r. Marka specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń dedykowanym m.in. klientom indywidualnym, przedsiębiorcom, rolnikom i placówkom oświatowym. Na tę chwilę klienci nie mogą zakupić ubezpieczeń za pośrednictwem strony internetowej. Mogą jednak skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń domów i mieszkań i za jego pomocą wyliczyć składkę polisy. Aby sfinalizować zakup polisy, konieczny jest kontakt z przedstawicielem ubezpieczyciela.

Działalność TUZ Ubezpieczenia doceniają klienci, których z roku na roku ubezpieczyciel ma coraz więcej. Marka została wyróżniona przez Gazetę Ubezpieczeniową (prezes TUZ otrzymał tytuł Menedżera Roku 2019). Na koncie TUZ Ubezpieczenia znajduje się też wyróżnienie Instytucja finansowa przyjazna mediacji, przyznane przez KNF.

Jakie ubezpieczenia oferuje TUZ Ubezpieczenia?

Na ofertę TUZ Ubezpieczenia składają się polisy komunikacyjne, osobowe i mienia. Dzięki licznym opcjom dodatkowym, możesz dostosować ochronę ubezpieczeniową do własnych potrzeb.

 1. Ubezpieczenia komunikacyjne

TUZ Ubezpieczenia stworzył bogatą ofertę polis komunikacyjnych. Jeżeli chcesz zakupić ochronę ubezpieczeniową dla swojego pojazdu, w jednym miejscu znajdziesz:

 • Ubezpieczenie OC

To podstawowe i obowiązkowe ubezpieczenie, które chroni Cię przed odpowiedzialnością majątkową za szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu drogowego. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a za jego brak grożą wysokie opłaty karne.

W TUZ Ubezpieczenia możesz za dodatkową składką zakupić ubezpieczenie Zielona Karta (na minimum 15 dni), jeżeli w planach masz podróż do jednego z krajów, który nie należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ubezpieczyciel ma w ofercie również ubezpieczenie graniczne.

 • Ubezpieczenie AC

Celem ubezpieczenia AC jest ochrona pojazdu przed uszkodzeniami, szkodą całkowitą czy kradzieżą – w każdym z tych przypadków możesz liczyć na odszkodowania od ubezpieczenia. Zawierając umowę w TUZ Ubezpieczenia, możesz wybrać jeden z trzech sposobów rozliczenia szkody:

wybrany warsztat – szkoda zostanie zlikwidowana we wskazanym przez Ciebie warsztacie,

ASO – szkoda zostanie zlikwidowana w ASO,

kosztorys – otrzymasz kwotę, na którą szkoda została wyceniona przez rzeczoznawcę.

Zakres ubezpieczenia AC możesz rozszerzyć o dodatkowe opcje, np. gwarantowaną sumę ubezpieczenia, ochronę zniżki czy brak redukcji sumy ubezpieczeniowej przy szkodach częściowych. TUZ Ubezpieczenia ma też polisę, która obejmuje ochroną przewożony przez Ciebie bagaż.

Jeżeli nie potrzebujesz kompleksowej ochrony AC, w TUZ Ubezpieczenia możesz zakupić również AC mini. To okrojona wersja AC, która zapewnia ochronę przed kradzieżą lub szkodą całkowitą wyrządzoną przez siły natury, np. pożar, powódź czy huragan.

 • Ubezpieczenie Assistance

TUZ Ubezpieczenia proponuje ubezpieczenie Assistance w 4 wariantach. Dodatkowo dostępne jest ubezpieczenie AutoConcierge. W jego ramach możesz liczyć m.in. na organizację pomocy w zakresie naprawy samochodu czy naprawy opon.

Warianty Ubezpieczenia TUZ Assistance

 

Podstawowy

Standard

Comfort

VIP

Naprawa na miejscu zdarzenia

+

+

+

+

Holowanie pojazdu

Do 50 km w Polsce

Do 100 km w Polsce i Europie

Do 600 km w Polsce i do 500 w Europie

Polska – bez limitu, do 1 200 km w Europie

Usługi informacyjne

+

+

+

+

Zakres ochrony

Kolizja drogowa

Wypadek, awaria

Wypadek, awaria

Wypadek, awaria

Maksymalny wiek pojazdu w przypadku awarii

10 lat

10 lat

15 lat

Wynajem samochodu

Do 5 dni

Do 10 dni

Zakwaterowanie

Do 3 dób

Do 3 dób

Koszt podróży powrotnej

+

+

 • Ubezpieczenie NNW

TUZ Ubezpieczenia ma w swojej ofercie ubezpieczenie NNW. Dla tego produktu charakterystyczna jest możliwość samodzielnego określenia sumy ubezpieczenia. Jeżeli w wyniku nieszczęśliwego wypadku Ty lub podróżujący z Tobą pasażer dozna np. trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci sumę ubezpieczenia widniejącą na polisie.

Każde ubezpieczenie NNW sprzedawane przez TUZ Ubezpieczenia obejmuje ochroną zarówno kierowcę, jak i pasażerów.

 1. Ubezpieczenie nieruchomości

W ofercie TUZ Ubezpieczenia znajdują się także ubezpieczenia mienia – domu i mieszkania. W zależności od Twoich potrzeb, możesz:

 • wybrać ubezpieczenie w formule ryzyka nazwane lub all risk,

 • wybrać polisę obejmują ubezpieczeniem systemy solarne,

 • określić, które elementy zostaną dodatkowo objęte ochroną, np. szyby i elementy szklane czy mienie podręczne.

W TUZ Ubezpieczenia możesz też wykupić ubezpieczenie domków letniskowych od ryzyk nazwanych, np. pożaru, powodzi, uderzenia pioruna czy zalania.

Likwidacja szkód w TUZ Ubezpieczenia – jak zgłosić szkodę?

Pracownicy TUZ Ubezpieczenia przyjmują informacje o szkodach:

 • telefonicznie, pod numerem 22 327 60 60,

 • za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie.

Pamiętaj, że im szybciej poinformujesz ubezpieczyciela o szkodzie, tym szybciej będzie mógł on ją zlikwidować i wypłacić odszkodowanie.

Dane kontaktowe TUZ Ubezpieczenia

Kontakt z pracownikami TUZ Ubezpieczenia jest możliwy telefonicznie i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeżeli chcesz:

 • skontaktować się telefonicznie – zadzwoń na infolinię 22 327 60 60,

 • wysłać wiadomość – zaadresuj ją na bok@tuz.pl.

Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego, który jest udostępniony klientom na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem ubezpieczenia, możesz też wypełnić krótki formularz znajdujący się na firmowej stronie TUZ ubezpieczenia – wówczas skontaktuje się z Tobą pracownik ubezpieczyciela.

Dokumenty w formie papierowej prześlij na adres centrali TUZ Ubezpieczenia:

Centrala TUZ TUW

ul. Domaniewska 41

02-672 Warszawa

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

Wszystko wskazuje na to, że motoryzacja, do której przyzwyczailiśmy się przez ponad 100 lat diametralnie zmieni swoje oblicze w najbliższym czasie. Silniki spalinowe odchodzą powoli do lamusa,...

 • Anna Buczkowska

Pierwszy samochód i jego zakup jest przełomowym momentem w życiu każdego kierowcy. Będziemy wracali do tej chwili przez wiele lat, więc warto wybrać dobre auto, do którego będziemy...

 • Zuzanna Jóźwiak

Naklejka rejestracyjna to element na szybie czołowej, do którego przyzwyczailiśmy się przez ponad 20 lat od kiedy zaczęły być obowiązkowe. Jednak od września tego roku wiele się zmieniło w...