Lista towarzystw

Ubezpieczenia Uniqa

Towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa na polskim rynku – historia i wyróżnienia

Marka Uniqa działa na polskim rynku od 30 lat, a jej właścicielem jest austriacki koncern ubezpieczeniowy UNIQA. Przez lata działalności Uniqa była wielokrotnie nagradzana – zdobyła m.in. Laur Konsumenta i certyfikat Dobra Polisa, otrzymała też wyróżnienie Perła Polskiej Gospodarki.

Firma Uniqa specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń kanałami direct – przez telefon i internet. To, co wyróżnia markę Uniqa wśród innych ubezpieczycieli na polskim rynku, to wyodrębnienie w jej ramach 3 submarek – dla klientów indywidualnych, dla biznesu (firm) i dla mieszkalnictwa (wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych).

Jakie ubezpieczenia proponuje firma Uniqa?

Uniqa proponuje szeroki wybór ubezpieczeń. W jednym towarzystwie ubezpieczeniowym możesz zakupić ubezpieczenia komunikacyjne, mienia, podróżne i na życie.

 1. Ubezpieczenia komunikacyjne

W ofercie firmy Uniqa znajdziesz szeroki wybór ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczyciel proponuje zmotoryzowanym:

 • Ubezpieczenie OC

To jedyne ubezpieczenie obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu. Polisa OC chroni Cię (jako kierowcę) przed koniecznością samodzielnej likwidacji szkód i zapewnia odszkodowanie poszkodowanej przez Ciebie osobie. Uniqa proponuje kierowcom ubezpieczenie OC wraz z różnymi dodatkowymi rozszerzeniami, dzięki którym zapewnisz sobie dodatkową ochronę.

W ramach ubezpieczenia OC otrzymasz od Uniqa bezpłatną Zieloną Kartę. Ubezpieczyciel oferuje też darmową Bezpośrednią Likwidację Szkód (BLS) – likwiduje on szkody spowodowane przez innego uczestnika ruchu drogowego, który posiada OC w innej firmie ubezpieczeniowej.

Warianty ubezpieczenia OC Uniqa

 

OC Mini

OC Maxi

OC Mega

Likwidacja szkody z OC

+

+

+

Ubezpieczenie Assistance

Tak – wersja mini w cenie

Tak – wersja mini w cenie

Tak – wersja mini w cenie

Ochrona kierowców i pasażerów

+

+

Rozszerzenie o Rehabilitację

Tak, za dodatkową opłatą

Tak, za dodatkową opłatą

Tak, za dodatkową opłatą

NNW kierowcy

+

 • Ubezpieczenie AC

W ramach ubezpieczenia AC możesz otrzymać odszkodowanie m.in. po uszkodzeniu samochodu czy jego kradzieży. Zakres ochrony zależy od wybranej wersji ubezpieczenia – Uniqa proponuje klientowi polisę AC w 3 wariantach.

Do każdego ubezpieczenia AC otrzymasz gratis ubezpieczenie Assistance w wariancie podstawowym.

Warianty ubezpieczenia AC Uniqa

 

MotoMidi

MotoMaxi

MotoMega

Zakres terytorialny

Europa

Europa

Europa

Zakres ochrony

Kradzież, działanie sił przyrody

Wszystkie ryzyka

Wszystkie ryzyka

Ochrona zniżek po szkodzie

+

Gwarancja Sumy Ubezpieczenia

+

+

Ubezpieczenie Szyb, NNW, Rehabilitacja

Za dodatkową opłatą

+

Zwrot kosztów wymiany zamków, zakupu fotelika dziecięcego

Za dodatkową opłatą

+

Zwrot za uszkodzone opony, felgi

Za dodatkową opłatą

+

 • Ubezpieczenie NNW

Po wypadku możesz otrzymać dodatkowe wsparcie finansowe od ubezpieczyciela, jeżeli wykupisz ubezpieczenie NNW. Uniqa ma w ofercie NNW kierowcy i pasażerów, NNW kierowcy oraz Ubezpieczenie Rehabilitacja, które może pokryć koszty rehabilitacji, jeżeli do wypadku doszło na terytorium Polski.

Polisy NNW kierowcy i pasażerów oraz NNW kierowcy gwarantują ochronę na całym świecie. Suma ubezpieczenia drugiego z tych produktów może wynosić nawet 150 000 zł.

 • Ubezpieczenie Assistance

W Uniqa zakupisz ubezpieczenie Assistance, gwarantując sobie w ten sposób wsparcie fachowców po kolizji, wypadku czy innym zdarzeniu losowym, które miało miejsce w czasie podróży. Ubezpieczyciel proponuje 4 warianty ubezpieczenia – różnią się one zakresem pomocy, jaką otrzymasz po zdarzeniu. Ubezpieczyciel obejmuje ochroną Assistance auta do 15 roku eksploatacji.

Warianty ubezpieczenia Assistance Uniqa

 

Wariant podstawowy

Wariant Komfort Extra

Wariant Premium Extra

Wariant VIP Extra

Holowanie

W Polsce do 100 km

W Polsce do 200 km

W Polsce i Europie do 500 km

W Polsce bez limitu

Europa – do 1200 km

Naprawa na miejscu zdarzenia

+

+

+

+

Samochód zastępczy

Do 4 dni

Do 7 dni

Do 30 dni

Hotel lub kontynuacja podróży

Hotel do 3 dób  lub kontynuacja podróży

Hotel do 3 dób  lub kontynuacja podróży

Hotel do 5 dób  lub kontynuacja podróży

Pomoc tłumacza, medyczna

Tylko pomoc tłumacza

Tylko pomoc tłumacza

+

Kierowca zastępczy

+

Inne

Ubezpieczenie gratis do AC

Można dokupić tylko do OC

 1. Ubezpieczenie mienia

W Uniqa możesz wykupić ubezpieczenie dla swojego domu lub mieszkania – Twój Dom Plus. Analogicznie jak w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczyciel proponuje liczne warianty, które różnią się zakresem ochrony. Możliwe jest zakupienie polisy zarówno w wersji mini (ochrona m.in. od pożaru, huraganu czy uderzenia pioruna), maxi (zakres pakietu mini wzbogacony o wypłatę odszkodowania w razie wystąpienia szkód powstałych na skutek zalania czy śniegu), jak i mega (ochrona od wszystkich ryzyk).

Każdy z wymienionych wyżej pakietów ubezpieczeń możesz poszerzyć o dodatkowe opcje, np. na wypadek szkody wyrządzonej w związku z aktem wandalizmu.

 1. Ubezpieczenie podróżne

Radość Odkrywania to nazwa ubezpieczenia podróżnego, dostępnego w ofercie Uniqa. W zależności od pakietu, który wybierzesz, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia do 100 000 zł (wariant mini), 200 000 zł (wariant maxi) lub 300 000 zł (wariant mega). W ramach dwóch ostatnich pakietów otrzymasz też ochronę OC w życiu prywatnym (odpowiednio do 100 000 i 200 000 zł).

Wybrany wariant ubezpieczenia Radość Odkrywania możesz rozszerzyć np. o ubezpieczenie bagażu, dodatkowych kosztów dojazdu czy sprzętu sportowego.

 1. Ubezpieczenie na życie

Jeżeli chcesz zabezpieczyć zdrowie i życie swoje lub bliskich, Uniqa proponuje ubezpieczenie na życie. Możesz wybierać wśród wielu wariantów tego ubezpieczenia:

 • Beztroskie dziecko – zakres polisy obejmuje m.in. ciężkie zachorowanie,

 • Pakiet bezpieczeństwa – to ubezpieczenie dla każdego, w ramach którego ubezpieczyciel oferuje m.in. assistance medyczny,

 • Wysoka Ochrona – to terminowe ubezpieczenie na życie, z którego możesz skorzystać choćby wówczas, gdy zaciągasz kredyt,

 • Aktywne Życie – to krótkoterminowe ubezpieczenie bez ankiety medycznej, które jest dedykowane osobom aktywnym i często podróżującym.

Uniqa oferuje klientom również liczne rozszerzenia. Dzięki nim możesz dopasować ubezpieczenie na życie do swoich indywidualnych potrzeb.

Aby zakupić ubezpieczenie na życie, będziesz musiał skontaktować się z ubezpieczycielem telefonicznie lub odwiedzić jeden ze stacjonarnych punktów sprzedaży – ten produkt nie jest sprzedawany przez internet.

Jak zgłosić szkodę firmie Uniqa?

Szkody, które objęte są ubezpieczeniem oferowanym przez firmę Uniqa, możesz zgłosić na trzy sposoby:

 • wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej Uniqa,

 • kontaktując się z pracownikami infolinii Uniqa Contact Center: 801 597 597 lub 42 66 66 500 (dla telefonów komórkowych),

 • korzystając z aplikacji Uniqa Smart – za jej pomocą prześlesz zdjęcia szkody i wszystkie dokumenty niezbędne do jej likwidacji (wykorzystanie aplikacji eliminuje konieczność spotkania z rzeczoznawcą).

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy Assistance, skontaktuj się z ubezpieczycielem telefonicznie:

 • Auto Assistance – 22 205 51 54 (polisy wystawione do 30 listopada 2019 r.) lub 22 522 29 12 (polisy wystawione od 1 grudnia 2019 r.).

 • Assistance turystyczne (Radość odkrywania) – 22 591 95 52.

 • Assistance mieszkaniowe (Twój Dom Plus) – 22 591 95 22.

Dane kontaktowe firmy Uniqa

Z pracownikami firmy Uniqa możesz skontaktować się na kilka sposobów. Jednym z nich jest wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się na stronie internetowej ubezpieczyciela. Jeżeli chcesz porozmawiać z konsultantem, zadzwoń na jeden z poniższych numerów:

 • 801 597 597,

 • 42 66 66 500 – dla telefonów komórkowych,

 • 42 63 44 994 – jeżeli zakupiłeś ubezpieczenie w BNP Paribas Bank Polska SA.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 17 i w soboty w godzinach od 8 do 16.

Firma Uniqa posiada liczne oddziały i placówki. Są one zlokalizowane w różnych miastach Polski, np. w Gdańsku, Słupsku, Koszalinie, Grudziądzu, Włocławku, Warszawie, Łodzi czy Katowicach. Dane kontaktowe każdej placówki można znaleźć na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Dokumenty w formie papierowej prześlij na adres siedziby Uniqa:

UNIQA TU S.A.

UNIQA TU na Życie S.A.

Ul. Gdańska 132

90-520 Łódź

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

Wszystko wskazuje na to, że motoryzacja, do której przyzwyczailiśmy się przez ponad 100 lat diametralnie zmieni swoje oblicze w najbliższym czasie. Silniki spalinowe odchodzą powoli do lamusa,...

 • Anna Buczkowska

Pierwszy samochód i jego zakup jest przełomowym momentem w życiu każdego kierowcy. Będziemy wracali do tej chwili przez wiele lat, więc warto wybrać dobre auto, do którego będziemy...

 • Zuzanna Jóźwiak

Naklejka rejestracyjna to element na szybie czołowej, do którego przyzwyczailiśmy się przez ponad 20 lat od kiedy zaczęły być obowiązkowe. Jednak od września tego roku wiele się zmieniło w...