Lista towarzystw

Ubezpieczenia Wiener

Wiener – historia ubezpieczyciela na polskim rynku

Firma Wiener (dawniej Gothaer) powstała w 1991 r., od 2019 r. jej akcjonariuszem jest Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG). Ubezpieczyciel sprzedaje swoje produkty w stacjonarnych placówkach i przez agentów ubezpieczeniowych. Kanał direct jest ograniczony głównie do telefonu – tylko niektóre ubezpieczenia można zakupić przez internet.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Wiener specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, osobowych, komunikacyjnych i turystycznych. Firma przygotowała też ofertę dla przedsiębiorców i rolników. Jako jeden z pierwszych ubezpieczycieli na polskim rynku, Wiener proponuje polisy obejmujące ochroną rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Wiener ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród. Firma otrzymała m.in. Gwiazdę Jakości Obsługi (w latach 2015, 2016, 2017 i 2018), tytuł Mistrza Biznesu 2017 i Instytucji Roku 2017.

Oferta Wiener – co proponuje ubezpieczyciel?

Na ofertę firmy Wiener składają się ubezpieczenia komunikacyjne, nieruchomości i turystyczne. Dostępne produkty proponowane są w jednym z kilku wariantów.

 1. Ubezpieczenia komunikacyjne

Jeżeli posiadasz samochód, w Wiener możesz zakupić wiele ubezpieczeń komunikacyjnych. Firma proponuje swoim klientom:

 • Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC zapewni Ci finansową ochronę przed skutkami kolizji i wypadków, których jesteś sprawcą. Polisa OC jest obowiązkowa, a w Wiener możesz dokupić do niej także ubezpieczenia dodatkowe, np. ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon czy ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów.

Posiadając ubezpieczenie OC w Wiener, będziesz mógł skorzystać z Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Oznacza to, że jeżeli zostaniesz poszkodowany np. w kolizji, pracownicy Wiener załatwią za Ciebie wszystkie formalności z ubezpieczycielem sprawcy i wypłacą odszkodowanie.

Do ubezpieczenia OC możesz dokupić Zieloną Kartę (na okres od 15 dni do 12 miesięcy). Będzie Ci ona niezbędna m.in. wówczas, gdy wybierasz się samochodem do jednego z krajów spoza Unii Europejskiej.

 • Ubezpieczenie AC

W ramach ubezpieczenia AC otrzymasz odszkodowanie, jeżeli uszkodzisz swój pojazd lub zostanie on np. skradziony. Kupując AC w firmie Wiener, możesz liczyć na:

– ubezpieczenie w formule all risk – odszkodowanie zostanie Ci wypłacone m.in. wówczas, gdy szkoda będzie wynikiem zderzenia z innym pojazdem, działania sił przyrody czy pożaru,

– dodatkowe opcje – Utrata kluczyków (ubezpieczyciel opłaci wymianę zamków po zgłoszeniu przez Ciebie utraty kluczyków), Gwarantowana suma ubezpieczenia (suma ubezpieczenia nie zostanie pomniejszona o utratę wartości pojazdu).

Firma Wiener obejmuje ubezpieczeniem AC samochody w wieku do 20 lat, a przy sumie ubezpieczenia wynoszącej 100 000 zł nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych. Kupując AC, otrzymasz również bezpłatnie Auto Assistance w wersji podstawowej. Wynikającą z niego ochronę możesz rozszerzyć, nabywając dodatkowe, płatne opcje.

 • Ubezpieczenie Assistance

Nabywając ubezpieczenie Assistance, możesz liczyć na pomoc w razie kolizji czy nieszczęśliwego wypadku, który miał miejsce podczas podróży samochodem. Wiener proponuje klientom ten produkt w 2 wariantach.

Warianty ubezpieczenia Assistance Wiener

 

Auto Assistance Podstawowe

Auto Assistance Plus

Standard

Lux

Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia

+

+

+

Holowanie

Polska – do 150 km

Europa – do 75 km

Polska – 200 km

Zagranica – 100 km

Polska – bez limitu km

Zagranica – do Polski 1100 km, do innego miejsca 500 km

Pojazd zastępczy

Tak, do kategorii D

Tak, 3 doby

Tak, 7 dób

Pomoc informacyjna

+

+

+

Zorganizowanie noclegu

Tak, 3 doby

Tak, 3 doby

Kontynuacja podróży

+

+

Leczenie zwierzęcia

Polska – do 1000 zł

Zagranica – nie

Polska – do 1000 zł

Zagranica – nie

 • Ubezpieczenie NNW

Wiener posiada w ofercie ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) kierowców i pasażerów. Ochroną objęte są wszystkie wypadki, do których doszło na terenie Polski i Europy. W ramach tego produktu ubezpieczeniowego możesz liczyć m.in. na zwrot kosztów leczenia, nabycia środków pomocniczych czy świadczenie po stwierdzeniu trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jeżeli oczekujesz szerszej ochrony, możesz wykupić jedno z dostępnych rozszerzeń. Firma Wiener proponuje klientom m.in. NNW w życiu prywatnym dla kierowcy oraz jego współmałżonka, który również jest kierowcą.

 1. Ubezpieczenie domów i mieszkań

Firma Wiener obejmuje ochroną ubezpieczeniową mieszkania i domy, w tym również domki letniskowe czy garaże. W zależności od Twoich potrzeb, wykupiona przez Ciebie polisa może obejmować m.in. ruchomości, OC w życiu prywatnym (w tym najemcy czy wynajmującego) czy Assistance domowe. Ubezpieczenie Cztery kąty zapewnia ochronę m.in. przed 21 zjawiskami przyrodniczymi (w tym przed powodzią i pożarem) i kradzieżą z włamaniem.

Jeżeli posiadasz instalację paneli fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych, w Wiener możesz je ubezpieczyć – to Ubezpieczenie instalacji energii odnawialnej, które możesz zakupić online.

 1. Ubezpieczenia turystyczne

Jeżeli często podróżujesz, w Wiener zakupisz dla siebie ubezpieczenie turystyczne. Firma oferuje następujące ubezpieczenia:

ubezpieczenie W Podróży, które jest dostępne w jednym z 4 wariantów – jedną polisą możesz objąć ochroną siebie i podróżujących z Tobą członków rodziny,

ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – dzięki niemu zapewnisz sobie zwrot kosztów wakacji w razie np. nagłego zachorowania,

ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą – jest to polisa dedykowana pracodawcom i pracownikom wyjeżdżającym w delegacje służbowe.

Jak zgłosić szkodę w firmie Wiener?

Poinformowanie ubezpieczyciela o szkodzie jest możliwe zarówno telefonicznie, jak i przez internet. Jeżeli chcesz zgłosić szkodę:

 • telefonicznie – skontaktuj się z pracownikami infolinii pod numerem 22 469 69 69 – infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18,

 • przez internet – wypełnij formularz zamieszczony na stronie internetowej ubezpieczyciela; w ten sposób możesz też przesłać dokumenty niezbędne do likwidacji szkody.

W dowolnym momencie możesz również sprawdzić, na jakim etapie znajduje się likwidacja szkody. Po wysłaniu zgłoszenia, na podany przez Ciebie numer telefonu i adres mailowy otrzymasz numer szkody i hasło. Będzie Ci one niezbędne, aby zalogować się do tzw. teczki szkodowej. Informacje o numerze szkody i haśle możesz uzyskać również telefonicznie, w czasie rozmowy z pracownikiem infolinii (22 469 69 69).

Dane kontaktowe do firmy Wiener

Z pracownikami firmy Wiener możesz skontaktować się na kilka sposobów:

 • na stronie internetowej możesz pozostawić prośbę o kontakt telefoniczny lub e-mailowy – pracownicy Wiener oddzwaniają w dni robocze między godziną 9 a 16,

 • telefonicznie, kontaktując się z pracownikiem infolinii – 22 469 69 69, konsultanci są dostępni w dni robocze od 8 do 18,

 • wysyłając wiadomość na adres e-mail kontakt@wiener.pl.

Firma Wiener posiada też stacjonarne placówki i agencje. Znajdują się one w różnych miastach Polski – łącznie jest ich ponad 1000. Adresy i numery telefonów do poszczególnych punktów znaleźć możesz na stronie internetowej Wiener.

Jeżeli chcesz przesłać papierowe dokumenty, wyślij je na adres siedziby ubezpieczyciela:

Centrala Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group

02-675 Warszawa

ul. Wołoska 22 A

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

Wszystko wskazuje na to, że motoryzacja, do której przyzwyczailiśmy się przez ponad 100 lat diametralnie zmieni swoje oblicze w najbliższym czasie. Silniki spalinowe odchodzą powoli do lamusa,...

 • Anna Buczkowska

Pierwszy samochód i jego zakup jest przełomowym momentem w życiu każdego kierowcy. Będziemy wracali do tej chwili przez wiele lat, więc warto wybrać dobre auto, do którego będziemy...

 • Zuzanna Jóźwiak

Naklejka rejestracyjna to element na szybie czołowej, do którego przyzwyczailiśmy się przez ponad 20 lat od kiedy zaczęły być obowiązkowe. Jednak od września tego roku wiele się zmieniło w...