Lista towarzystw

Ubezpieczenia Wiener

Wiener – historia ubezpieczyciela na polskim rynku

Firma Wiener (dawniej Gothaer) powstała w 1991 r., od 2019 r. jej akcjonariuszem jest Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG). Ubezpieczyciel sprzedaje swoje produkty w stacjonarnych placówkach i przez agentów ubezpieczeniowych. Kanał direct jest ograniczony głównie do telefonu – tylko niektóre ubezpieczenia można zakupić przez internet.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Wiener specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, osobowych, komunikacyjnych i turystycznych. Firma przygotowała też ofertę dla przedsiębiorców i rolników. Jako jeden z pierwszych ubezpieczycieli na polskim rynku, Wiener proponuje polisy obejmujące ochroną rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Wiener ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród. Firma otrzymała m.in. Gwiazdę Jakości Obsługi (w latach 2015, 2016, 2017 i 2018), tytuł Mistrza Biznesu 2017 i Instytucji Roku 2017.

Oferta Wiener – co proponuje ubezpieczyciel?

Na ofertę firmy Wiener składają się ubezpieczenia komunikacyjne, nieruchomości i turystyczne. Dostępne produkty proponowane są w jednym z kilku wariantów.

 1. Ubezpieczenia komunikacyjne

Jeżeli posiadasz samochód, w Wiener możesz zakupić wiele ubezpieczeń komunikacyjnych. Firma proponuje swoim klientom:

 • Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC zapewni Ci finansową ochronę przed skutkami kolizji i wypadków, których jesteś sprawcą. Polisa OC jest obowiązkowa, a w Wiener możesz dokupić do niej także ubezpieczenia dodatkowe, np. ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon czy ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów.

Posiadając ubezpieczenie OC w Wiener, będziesz mógł skorzystać z Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Oznacza to, że jeżeli zostaniesz poszkodowany np. w kolizji, pracownicy Wiener załatwią za Ciebie wszystkie formalności z ubezpieczycielem sprawcy i wypłacą odszkodowanie.

Do ubezpieczenia OC możesz dokupić Zieloną Kartę (na okres od 15 dni do 12 miesięcy). Będzie Ci ona niezbędna m.in. wówczas, gdy wybierasz się samochodem do jednego z krajów spoza Unii Europejskiej.

 • Ubezpieczenie AC

W ramach ubezpieczenia AC otrzymasz odszkodowanie, jeżeli uszkodzisz swój pojazd lub zostanie on np. skradziony. Kupując AC w firmie Wiener, możesz liczyć na:

– ubezpieczenie w formule all risk – odszkodowanie zostanie Ci wypłacone m.in. wówczas, gdy szkoda będzie wynikiem zderzenia z innym pojazdem, działania sił przyrody czy pożaru,

– dodatkowe opcje – Utrata kluczyków (ubezpieczyciel opłaci wymianę zamków po zgłoszeniu przez Ciebie utraty kluczyków), Gwarantowana suma ubezpieczenia (suma ubezpieczenia nie zostanie pomniejszona o utratę wartości pojazdu).

Firma Wiener obejmuje ubezpieczeniem AC samochody w wieku do 20 lat, a przy sumie ubezpieczenia wynoszącej 100 000 zł nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych. Kupując AC, otrzymasz również bezpłatnie Auto Assistance w wersji podstawowej. Wynikającą z niego ochronę możesz rozszerzyć, nabywając dodatkowe, płatne opcje.

 • Ubezpieczenie Assistance

Nabywając ubezpieczenie Assistance, możesz liczyć na pomoc w razie kolizji czy nieszczęśliwego wypadku, który miał miejsce podczas podróży samochodem. Wiener proponuje klientom ten produkt w 2 wariantach.

Warianty ubezpieczenia Assistance Wiener

 

Auto Assistance Podstawowe

Auto Assistance Plus

Standard

Lux

Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia

+

+

+

Holowanie

Polska – do 150 km

Europa – do 75 km

Polska – 200 km

Zagranica – 100 km

Polska – bez limitu km

Zagranica – do Polski 1100 km, do innego miejsca 500 km

Pojazd zastępczy

Tak, do kategorii D

Tak, 3 doby

Tak, 7 dób

Pomoc informacyjna

+

+

+

Zorganizowanie noclegu

Tak, 3 doby

Tak, 3 doby

Kontynuacja podróży

+

+

Leczenie zwierzęcia

Polska – do 1000 zł

Zagranica – nie

Polska – do 1000 zł

Zagranica – nie

 • Ubezpieczenie NNW

Wiener posiada w ofercie ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) kierowców i pasażerów. Ochroną objęte są wszystkie wypadki, do których doszło na terenie Polski i Europy. W ramach tego produktu ubezpieczeniowego możesz liczyć m.in. na zwrot kosztów leczenia, nabycia środków pomocniczych czy świadczenie po stwierdzeniu trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jeżeli oczekujesz szerszej ochrony, możesz wykupić jedno z dostępnych rozszerzeń. Firma Wiener proponuje klientom m.in. NNW w życiu prywatnym dla kierowcy oraz jego współmałżonka, który również jest kierowcą.

 1. Ubezpieczenie domów i mieszkań

Firma Wiener obejmuje ochroną ubezpieczeniową mieszkania i domy, w tym również domki letniskowe czy garaże. W zależności od Twoich potrzeb, wykupiona przez Ciebie polisa może obejmować m.in. ruchomości, OC w życiu prywatnym (w tym najemcy czy wynajmującego) czy Assistance domowe. Ubezpieczenie Cztery kąty zapewnia ochronę m.in. przed 21 zjawiskami przyrodniczymi (w tym przed powodzią i pożarem) i kradzieżą z włamaniem.

Jeżeli posiadasz instalację paneli fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych, w Wiener możesz je ubezpieczyć – to Ubezpieczenie instalacji energii odnawialnej, które możesz zakupić online.

 1. Ubezpieczenia turystyczne

Jeżeli często podróżujesz, w Wiener zakupisz dla siebie ubezpieczenie turystyczne. Firma oferuje następujące ubezpieczenia:

ubezpieczenie W Podróży, które jest dostępne w jednym z 4 wariantów – jedną polisą możesz objąć ochroną siebie i podróżujących z Tobą członków rodziny,

ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – dzięki niemu zapewnisz sobie zwrot kosztów wakacji w razie np. nagłego zachorowania,

ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą – jest to polisa dedykowana pracodawcom i pracownikom wyjeżdżającym w delegacje służbowe.

Jak zgłosić szkodę w firmie Wiener?

Poinformowanie ubezpieczyciela o szkodzie jest możliwe zarówno telefonicznie, jak i przez internet. Jeżeli chcesz zgłosić szkodę:

 • telefonicznie – skontaktuj się z pracownikami infolinii pod numerem 22 469 69 69 – infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18,

 • przez internet – wypełnij formularz zamieszczony na stronie internetowej ubezpieczyciela; w ten sposób możesz też przesłać dokumenty niezbędne do likwidacji szkody.

W dowolnym momencie możesz również sprawdzić, na jakim etapie znajduje się likwidacja szkody. Po wysłaniu zgłoszenia, na podany przez Ciebie numer telefonu i adres mailowy otrzymasz numer szkody i hasło. Będzie Ci one niezbędne, aby zalogować się do tzw. teczki szkodowej. Informacje o numerze szkody i haśle możesz uzyskać również telefonicznie, w czasie rozmowy z pracownikiem infolinii (22 469 69 69).

Dane kontaktowe do firmy Wiener

Z pracownikami firmy Wiener możesz skontaktować się na kilka sposobów:

 • na stronie internetowej możesz pozostawić prośbę o kontakt telefoniczny lub e-mailowy – pracownicy Wiener oddzwaniają w dni robocze między godziną 9 a 16,

 • telefonicznie, kontaktując się z pracownikiem infolinii – 22 469 69 69, konsultanci są dostępni w dni robocze od 8 do 18,

 • wysyłając wiadomość na adres e-mail kontakt@wiener.pl.

Firma Wiener posiada też stacjonarne placówki i agencje. Znajdują się one w różnych miastach Polski – łącznie jest ich ponad 1000. Adresy i numery telefonów do poszczególnych punktów znaleźć możesz na stronie internetowej Wiener.

Jeżeli chcesz przesłać papierowe dokumenty, wyślij je na adres siedziby ubezpieczyciela:

Centrala Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group

02-675 Warszawa

ul. Wołoska 22 A

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

Z pewnością niejednokrotnie zastanawiałeś się od czego może zależeć wysokość twojej polisy ubezpieczeniowej. Analiza i wyliczanie składek to zadanie nie tylko aktuariuszy, ale i underwriterów....

 • Marek Pawłowski

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą zajmuje się dział logistyki są zagadnienia związane z transportem.  Logistyka, transport i spedycja to pojęcia, które są często mylone i...

 • Monika Słupczyńska

Program Mój Prąd 2022 jest nie tylko dofinansowaniem  fotowoltaiki, ale również oferuje dopłatę do montażu magazynów energii, domowych magazynów ciepła i...