Lista towarzystw

Ubezpieczenia You Can Drive

Historia i specjalizacja marki ubezpieczeniowej You Can Drive

Marka ubezpieczeniowa You Can Drive (YCD) powstała w 2011 r. i należy do sopockiej Grupy ERGO Hestia. YCD było wielokrotnie doceniane za wysoką jakość obsługi klienta – ubezpieczyciel został uhonorowany Godłem Promocyjnym Teraz Polska, otrzymał również Gwiazdę Jakości Ochrony za wysoki standard ochrony.

You Can Drive dedykuje swoje produkty kierowcom, którzy nie mają więcej niż 30 lat i szukają tanich polis komunikacyjnych (OC, AC, NNW, Assistance). YCD specjalizuje się w internetowej sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, chociaż klienci mogą zakupić ubezpieczenie również w trakcie rozmowy telefonicznej z konsultantem.

Od 2015 r. klienci YCD w niestandardowych sprawach ubezpieczeniowych mogą zwrócić się do Rzecznika Klienta. Do zadań Rzecznika należy m.in. pomoc przy reklamacjach.

Co znajduje się w ofercie You Can Drive?

You Can Drive proponuje trzy grupy ubezpieczeń: komunikacyjne, turystyczne i nieruchomości. Oferty są elastyczne, dzięki czemu można dostosować je do własnych potrzeb.

 1. Ubezpieczenia komunikacyjne

W YCD zakupisz przede wszystkim ubezpieczenia komunikacyjne – są one fundamentem oferty firmy. Marka oferuje pełen pakiet polis ubezpieczeniowych – w zależności od potrzeb możesz wybrać:

 • Ubezpieczenie OC

You Can Drive zapewnia obowiązkową ochronę właścicielom pojazdów, zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Gdy w chwili kolizji lub wypadku będziesz posiadał ubezpieczenie OC dla swojego pojazdu, nie będziesz musiał obawiać się kosztów spowodowanych przez Ciebie szkód – zostaną one pokryte właśnie z OC. Ubezpieczenie OC chroni również poszkodowanych, gwarantując im odszkodowanie.

 • Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC to dodatkowa ochrona. Jeżeli uszkodzisz swój samochód, szkody te zostaną zlikwidowane z polisy AC. Ubezpieczenie AC gwarantuje też wypłatę odszkodowania po kradzieży pojazdu czy jego pożarze. W YCD możesz zakupić ubezpieczenie AC mini lub AC Maxi – różnią się one m.in. zakresem terytorialnym.

Wariant

AC Mini

AC Maxi

Wypłata odszkodowania po szkodzie częściowej

+

+

Wypłata odszkodowania po szkodzie całkowitej

+

+

Wariant rozliczenia po szkodzie

Kosztorys lub naprawa w sieci partnerskiej

Zakres ochrony

Zderzenie się pojazdów, zetknięcie ze zwierzęciem, przedmiotem

Wandalizm

Pożar, wybuch, zatopienie, nagłe działanie sił przyrody, działanie środka termicznego z zewnątrz pojazdu

Kradzież

Minimalna wartość szkody

Szkoda całkowita

500 zł brutto

Zakres terytorialny

Polska

Europa, Algieria, Maroko, Tunezja, Izrael, Iran. Szkody na terytorium Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy – udział własny w wysokości 1 000 zł

 • Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) to również ubezpieczenie dodatkowe. Ubezpieczeniem tym objęte jest życie lub zdrowie człowieka. Kupując ubezpieczenie NNW, zapewniasz sobie wypłatę odszkodowania choćby wówczas, gdy złamiesz nogę, wsiadając lub wysiadając z pojazdu. Odszkodowanie z polisy NNW zostanie wypłacone również poszkodowanym pasażerom.

Polisa NNW zakupiona w You Can Drive działa na całym świecie. Na wypłatę świadczenia będziesz mógł liczyć m.in. po stwierdzeniu czasowej niezdolności do wykonywania pracy lub nauki i trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczyciel zwróci Ci również koszty leczenia.

 • Ubezpieczenie Assistance

Jeżeli chcesz otrzymać pomoc od ubezpieczyciela np. po przebiciu opony, możesz skorzystać z dostępnego w ofercie YCD ubezpieczenia Assistance. W ramach tej polisy otrzymasz również wsparcie w innych losowych sytuacjach oraz pomoc informacyjną. Ubezpieczenie Assistance YCD dostępne jest w dwóch wariantach – podstawowym i rozszerzonym.

Wariant

Podstawowy

Rozszerzony

Zakres terytorialny

Polska

Europa

Suma ubezpieczenia

10 000 zł

10 000 zł

Usprawnienie pojazdu na miejscu

+

+

Pojazd zastępczy

Do 3 lub 5 dni – w zależności od przyczyny zdarzenia

Holowanie pojazdu

150 km, do 2 razy w okresie ubezpieczenia

500 km za granicą i w Polsce, do 2 razy w okresie ubezpieczenia

Dowóz paliwa

+

+

Kontynuacja podróży

Do 50 km

Do 100 km

Zakwaterowanie po zdarzeniu

Do 2 dni, ale tylko w przypadku niektórych zdarzeń

Złomowanie pojazdu

Do 500 zł

Składka oferowanych przez You Can Drive ubezpieczeń jest wyliczana indywidualnie dla każdego klienta. Jeżeli chcesz poznać jej wysokość, skorzystaj z kalkulatora OC AC i pozostałych ubezpieczeń zamieszczonego na stronie YCD.

 1. Ubezpieczenia podróżne

Oferta YCD to także ubezpieczenie podróżne You Can Drive & Travel. W jego ramach otrzymasz ochronę życia, zdrowia, bagażu i zabieranego ze sobą sprzętu sportowego. Jeżeli w czasie podróży wyrządzisz szkodę osobie trzeciej, ubezpieczyciel wypłaci jej odszkodowanie. Ubezpieczenie podróżne You Can Drive & Travel dostępne jest w dwóch wariantach – podstawowym i rozszerzonym.

Wariant

Podstawowy

Rozszerzony

Koszty leczenia i Assistance

200 000 zł

400 000 zł

NNW

20 000 zł

40 000 zł

OC w życiu prywatnym

20 000 zł

400 000 zł

Bagaż (opcja dodatkowa)

5000 zł

5000 zł

Assistance pojazdu (opcja dodatkowa)

10 000 zł

10 000 zł

Choroba przewlekła (opcja dodatkowa)

+

Wyczynowe uprawianie sportu (opcja dodatkowa)

+

Sporty ryzykowne (opcja dodatkowa)

+

Cena ubezpieczenia You Can Drive & Travel jest wyliczana indywidualnie dla każdego klienta. Aby ją poznać, wystarczy skorzystać z zamieszczonego na stronie YCD kalkulatora ubezpieczeń podróżnych.

 1. Ubezpieczenia mieszkania (mienia)

Jeżeli posiadasz lub wynajmujesz mieszkanie, w YCD możesz wykupić ubezpieczenie You Can Drive & Life. Chroni ono od szeregu zdarzeń, w tym m.in. pożaru czy zalania mieszkania oraz kradzieży znajdujących się w nim rzeczy. Ubezpieczenie jest dostępne w dwóch wariantach (ryczałt i pełna ochrona), możliwe jest także skorzystanie z rozszerzeń zapewniających dodatkową ochronę.

Wariant

Ryczałt

Pełna ochrona

Mury i wyposażenie

+

+

Rzeczy osobiste

+

+

Ochrona od ognia i zdarzeń losowych

+

+

Ochrona od kradzieży

+

Suma ubezpieczenia

50 000 zł

Określa klient

OC w życiu prywatnym (opcja dodatkowa)

100 000 zł

100 000 zł

NNW (opcja dodatkowa)

30 000 zł

30 000 zł

Home Assistance (opcja dodatkowa)

5 000 zł

5 000 zł

Analogicznie jak w przypadku pozostałych ubezpieczeń, aby wyliczyć wysokość składki ubezpieczeniowej, wystarczy użyć zamieszczonego na stronie YCD kalkulatora.

You Can Drive jak zgłosić ubezpieczycielowi szkodę?

You Can Drive stawia na internetową obsługę klienta przez cały okres oferowania ochrony ubezpieczeniowej. Jeżeli chcesz zgłosić ubezpieczycielowi szkodę, możesz:

 • Wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej YCD. Wypełniając formularz, będziesz musiał opisać zdarzenie, podać numer polisy i swoje dane osobowe (w tym numer PESEL).

 • Dokonać zgłoszenia przez swoje konto klienta (e-konto – Portal Online). Po zalogowaniu się na konto wybierz opcję „Zgłoszenie szkody” i wypełnij formularz.

 • Skontaktować się z pracownikiem infolinii – +48 (58) 555 65 00. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18.

W każdej chwili możesz też sprawdzić, na jakim etapie jest likwidacja szkody – wystarczy, że zalogujesz się do swojego konta klienta, które zostanie dla Ciebie stworzone po wykupieniu polisy ubezpieczeniowej.

Dane kontaktowe You Can Drive

Z pracownikami YCD możesz skontaktować się telefonicznie. Ubezpieczyciel posiada infolinię, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18: +48 (58) 555 65 00.

Jeżeli chcesz wysłać dokumenty w formie papierowej do siedziby ubezpieczyciela, przesyłkę skieruj na adres:

You Can Drive STU Ergo Hestia S.A.

ul. Hestii 1

81-731 Sopot

Przeczytaj również

 • Monika Słupczyńska

Wszystko wskazuje na to, że motoryzacja, do której przyzwyczailiśmy się przez ponad 100 lat diametralnie zmieni swoje oblicze w najbliższym czasie. Silniki spalinowe odchodzą powoli do lamusa,...

 • Anna Buczkowska

Pierwszy samochód i jego zakup jest przełomowym momentem w życiu każdego kierowcy. Będziemy wracali do tej chwili przez wiele lat, więc warto wybrać dobre auto, do którego będziemy...

 • Zuzanna Jóźwiak

Naklejka rejestracyjna to element na szybie czołowej, do którego przyzwyczailiśmy się przez ponad 20 lat od kiedy zaczęły być obowiązkowe. Jednak od września tego roku wiele się zmieniło w...