Ubezpieczenia samochodowe

Ubezpieczenia komunikacyjne należą do segmentu ubezpieczeń majątkowych i są dedykowane posiadaczom pojazdów mechanicznych. Można je podzielić na ubezpieczenia obowiązkowe (OC) oraz ubezpieczenia nieobowiązkowe (m.in. AC, NNW, Assistance). Katalog tych drugich produktów ubezpieczeniowych jest systematycznie rozszerzany.

OC - podstawowe, obowiązkowe ubezpieczenie

kolizja pojazdów

Za podstawowe ubezpieczenie samochodu uznaje się ubezpieczenie OC. To polisa obowiązkowa dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Ubezpieczenie OC chroni:

 • Majątek posiadacza pojazdu. W razie spowodowania kolizji, nie będzie on musiał wypłacać osobie poszkodowanej odszkodowania z własnej kieszeni - zrobi to za niego ubezpieczyciel, z którym podpisał on umowę ubezpieczenia.

 • Poszkodowanego. Z polisy OC sprawcy zostanie mu wypłacone odszkodowanie za zniszczone mienie. W razie szkód osobowych z OC wypłacane jest także m.in. zadośćuczynienie - rekompensata za ból i cierpienie.

W interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego jest to, aby każdy pojazd był ubezpieczony.

Kupujesz tylko ubezpieczenie OC? Przy wyborze polisy możesz kierować się wyłącznie ceną. Zarówno najtańsze, jak i najdroższe ubezpieczenie OC gwarantuje dokładnie taki sam zakres ochrony.

W 2019 r. podniesione zostały sumy gwarancyjne OC, które są górną granicą odpowiedzialności ubezpieczyciela. Aktualnie sumy gwarancyjne wynoszą 1,05 mln euro w przypadku szkód majątkowych i 5,21 mln euro dla szkód osobowych.

AC - zapewnij sobie ochronę na wypadek kradzieży czy uszkodzenia pojazdu

Autocasco (AC) to jedno z nieobowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Tę polisę najczęściej nabywają właściciele nowych pojazdów. Również ubezpieczenie samochodu w leasingu musi zawierać ubezpieczenie AC.

Co otrzymasz, kupując ubezpieczenie AC? Ubezpieczyciel wypłaci Ci świadczenie, jeżeli w czasie trwania umowy ubezpieczenia dojdzie do kradzieży pojazdu czy jego wyposażenia. W zależności od konstrukcji umowy, możesz też liczyć na pokrycie kosztów naprawy pojazdu, jeżeli dojdzie do jego zniszczenia lub uszkodzenia.

Przy wyborze ubezpieczenia AC nie kieruj się ceną - znacznie ważniejszy jest zakres ochrony. Składka jest w tym przypadku odzwierciedleniem tego, co otrzymasz od ubezpieczyciela. Im niższa składka, tym bardziej okrojony zakres ochrony.

Przykład: Zdecydowałeś się na dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia AC. W czasie obowiązywania polisy nieuważnie wykonałeś manewr parkowania, w efekcie czego uszkodziłeś lusterko i zarysowałeś drzwi. Dzięki posiadaniu polisy AC nie będziesz musiał samodzielnie płacić za naprawę uszkodzonych elementów - z warsztatem rozliczy się ubezpieczyciel.

NNW - Twoje zdrowie i życie pod ochroną

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (czyli NNW) to kolejne ubezpieczenie nieobowiązkowe, dzięki któremu zapewnisz sobie dodatkową ochronę. W jego przypadku ochroną objęte jest Twoje zdrowie lub życie. Jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego:

 • doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu - otrzymasz taki procent sumy ubezpieczenia, w jakim doznałeś uszczerbku,

 • będziesz niezdolny do pracy - otrzymasz pieniądze za każdy dzień niedyspozycji,

 • będziesz musiał przejść uciążliwe leczenie - ubezpieczyciel również wypłaci Ci świadczenie.

Jeżeli umrzesz w wypadku, odszkodowanie zostanie wypłacone Twoim najbliższym, np. małżonkowi, dzieciom lub rodzicom.

Przy wyborze ubezpieczenia NNW zwróć szczególną uwagę na sumę ubezpieczenia. Większość firm ubezpieczeniowych pozwala klientom określić jej wysokość, przy czym będzie ona musiała zawierać się w określonym przedziale (np. od 5 do 100 tys. zł). Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka, ale też świadczenie wypłacone przez ubezpieczyciela.

Umowa ubezpieczenia NNW może obejmować też wypłatę innych świadczeń, dzięki którym po wypadku będziesz mógł się przekwalifikować lub pokryć koszty leczenia.

Assistance - zapewnij sobie pomoc w drodze

Ubezpieczenie samochodu Assistance najprościej można przedstawić jako pomoc w trasie. Jeżeli w czasie podróży Twój samochód się zepsuje lub złapie gumę, ubezpieczyciel przyśle na miejsce zdarzenia mechaników, którzy naprawią pojazd, a jeżeli nie będzie to możliwe, odholują go na parking.

Podstawowa pomoc świadczona przez ubezpieczycieli w ramach ubezpieczenia Assistance to pomoc techniczna. Bardziej rozbudowane pakiety to także:

 • pomoc informacyjna - uzyskasz informację np. o najbliższym warsztacie,

 • pomoc medyczna - w razie wypadku otrzymasz pomoc medyczną,

 • pomoc prawna - ubezpieczyciel pokryje koszt konsultacji z prawnikiem.

Koszt ubezpieczenia samochodu Assistance nie jest wysoki, a pomoc oferowana w ramach tej polisy może Ci się szczególnie opłacić, jeżeli często podróżujesz. Przy zakupie ubezpieczenia Assistance kieruj się zakresem ubezpieczenia - powinien on być dopasowany do Twoich potrzeb.

Pomoc w ramach ubezpieczenia Assistance jest świadczona przez 24 godziny na dobę. Wsparcie fachowców możesz otrzymać zarówno w Polsce, jak i za granicą - musisz jedynie wybrać odpowiedni dla siebie wariant.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cena ubezpieczenia auta zależy od samochodu, kierowcy i zakresu ochrony. Przykładowo:

 • składka ubezpieczenia OC dla doświadczonego kierowcy wynosi ok. 400 zł za rok,

 • ubezpieczenie Assistance w pakiecie podstawowym zakupisz już za ok. 100 zł za rok,

 • polisy OC i AC dla doświadczonego kierowcy to koszt ok. 550 zł rocznie,

 • ceny ubezpieczeń NNW zaczynają od 49 zł za rok.

Jeżeli jesteś właścicielem pojazdu, powinieneś wiedzieć, że możesz zaoszczędzić. Są dwa sprytne sposoby na obniżenie wysokości składki ubezpieczeniowej.

 1. Porównanie ofert ubezpieczeń

Firmy ubezpieczeniowe nie tworzą stałych cenników ubezpieczeń - składka polisy jest wyliczana indywidualnie dla każdego klienta. Jeżeli nie chcesz przepłacać, porównaj oferty. Tanie ubezpieczenie samochodu znajdziesz za pośrednictwem naszej strony internetowej - wystarczy, że skorzystasz z naszej porównywarki OC AC.

Od kilku lat kupujesz ubezpieczenia w tej samej firmie ubezpieczeniowej? Sprawdź za pomocą kalkulatora OC AC, czy rzeczywiście ten ubezpieczyciel ma dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę. Za pośrednictwem naszego portalu możesz wyliczyć składki ubezpieczeń komunikacyjnych bez żadnych zobowiązań.

 1. Zakup ubezpieczeń w pakiecie

To drugi sposób, który pozwala zaoszczędzić. Ubezpieczenia samochodowe oferowane są w różnych kombinacjach. Najpopularniejszy pakiet ubezpieczeń to OC+AC. Polisę OC możesz zakupić też z NNW czy Assistance. Dodatkowo firmy ubezpieczeniowe proponują m.in.: ubezpieczenie od pożaru i kradzieży, ubezpieczenie opon czy ubezpieczenie bagażu.

Kupując ubezpieczenia komunikacyjne w pakiecie, możesz liczyć na niższą cenę składki ubezpieczeniowej. To jeden z głównych powodów, dla których powinieneś rozważyć tę opcję, szczególnie gdy zależy Ci na szerokiej ochronie ubezpieczeniowej.

Przykład: Od 3 lat kupujesz pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC u jednego z ubezpieczycieli. Gdy zbliżał się koniec umowy ubezpieczenia, agent zaproponował Ci składkę na kolejny okres w wysokości 1 400 zł. Uznałeś, że sprawdzisz, czy to rzeczywiście dobra oferta, korzystając z naszej porównywarki. W ten sposób obniżyłeś koszt ubezpieczenia samochodu o 400 zł! Okazało się, że inny ubezpieczyciel ma dla Ciebie lepszą propozycję cenową przy oczekiwanym przez Ciebie zakresie ubezpieczenia.

Jak sprawdzić, czy samochód jest ubezpieczony?

O sprawdzeniu, czy samochód jest ubezpieczony, powinieneś pamiętać przede wszystkim wówczas, gdy planujesz zakup używanego pojazdu. Znalazłeś auto, którym jesteś zainteresowany? Upewnij się, że pojazd jest ubezpieczony. Możesz to zrobić za pośrednictwem jednego z dwóch poniższych serwisów:

 1. Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

Na stronie głównej UFG znajdziesz proste w obsłudze narzędzie, za pomocą którego sprawdzisz, czy dla pojazdu zostało wykupione OC. Wystarczy, że podasz:

 • numer rejestracyjny lub

 • numer VIN pojazdu oraz

 • dzień, na jaki ma zostać dokonane sprawdzenie.

W ten sposób sprawdzisz, czy na dany dzień (np. 20 sierpnia 2020 r.) pojazd był ubezpieczony.

 1. HistoriaPojazdu.gov.pl

To drugi serwis, który pozwala sprawdzić, czy pojazd jest ubezpieczony. Analogicznie jak poprzednim przykładzie, będziesz musiał podać dane identyfikacyjne pojazdu:

 • numer rejestracyjny,

 • numer VIN,

 • datę pierwszej rejestracji.

Informacja o dacie ważności polisy OC znajduje się w zakładce "Oś czasu"; - jest tam wskazana konkretna data, do której ubezpieczenie będzie obowiązywać.

Kupiłeś pojazd? Skontaktuj się z ubezpieczycielem. To bardzo ważne - poprzedni właściciel mógł ubezpieczenie samochodu zakupić na raty, a wzmianki o tym nie znajdziesz w wyżej wymienionych serwisach.

uszkodzony pojazd

Gdzie ubezpieczyć samochód?

Na polskim rynku działa wiele firm ubezpieczeniowych, a każda z nich proponuje ubezpieczenia samochodowe. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu i gdzie znajdziesz najtańszą polisę, skorzystaj z naszego kalkulatora OC AC. Porównywarka ubezpieczeń samochodowych zamieszczona na naszej stronie internetowej to intuicyjne w obsłudze narzędzie, które pomoże Ci znaleźć tanie polisy komunikacyjne.

Współpracujemy z wieloma firmami ubezpieczeniowymi - przedstawimy Ci propozycje przygotowane m.in. przez następujących ubezpieczycieli: Generali, Wiener, Uniqa, Proama, Link4, Benefia, InterRisk i You Can Drive. Tylko od Ciebie zależy, gdzie ubezpieczysz samochód. Pamiętaj, aby przy wyborze polisy zwrócić uwagę na:

 • Zakres ubezpieczenia. Jest on szczególnie istotny w przypadku ubezpieczeń nieobowiązkowych, gdyż ubezpieczyciele samodzielnie ustalają, co i w jakim stopniu obejmą ochroną ubezpieczeniową.

 • Cenę ubezpieczenia. Porównywarka ubezpieczeń samochodowych to niezawodny sposób, aby szybko otrzymać propozycje polis od różnych firm ubezpieczeniowych i znaleźć polisę w przystępnej cenie.

Kierując się powyższymi wskazówkami, znajdziesz ubezpieczenie z jednej strony dopasowane do swoich potrzeb, a z drugiej korzystne finansowo.

Jak wybrać ubezpieczenie auta?

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych nakłada na posiadaczy pojazdów mechanicznych obowiązek zakupu jedynie ubezpieczenia OC. Jeżeli chcesz zapewnić sobie szeroką ochronę ubezpieczeniową, możesz też skorzystać z innych, wyżej opisanych ubezpieczeń, czyli AC, NNW i Assistance.

Jak wybrać ubezpieczenie auta? W pierwszej kolejności ustal swoje potrzeby - dzięki temu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy analizie poszczególnych ofert. W drugim kroku skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń samochodowych - otrzymasz propozycje od różnych ubezpieczycieli. Bez wychodzenia z domu czy spotykania się z agentami ubezpieczeniowymi wybierzesz produkt dopasowany do Twoich potrzeb.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń samochodowych Compero i kto może z niego skorzystać?

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych to proste w obsłudze narzędzie stworzone z myślą o szybkim porównaniu ubezpieczeń komunikacyjnych. Jak sugeruje nazwa tego produktu, jest on dedykowany właścicielom pojazdów.

Narzędzie przygotowane przez Compero przeprowadza użytkownika przez proces kalkulacji składki dla wielu ubezpieczeń komunikacyjnych. Nasz kalkulator ubezpieczeń samochodowych został tak zaprojektowany, że zakup polisy odbywa się w pięciu krokach:

 1. Wskazujesz produkty ubezpieczeniowe, które chcesz kupić

  Możesz wybrać tylko OC lub dodać do tego ubezpieczenia dodatkowe produkty ubezpieczeniowe. Należą do nich następujące polisy:

  • AC (autocasco). Z tego ubezpieczenia dostaniesz odszkodowanie, gdyby doszło do kradzieży twojego auta, jego spalenia czy zniszczenia przez siły natury. To ty wybierasz, w jakich sytuacjach chcesz otrzymać odszkodowanie.

  • NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Gdybyś po wypadku wymagał leczenia lub rehabilitacji, firma ubezpieczeniowa wypłaci ci kwotę zgodnie z postanowieniami umowy.

  • Assistance, czyli pomoc drogowa. Posiadając to ubezpieczenie, w określonych sytuacjach nie będziesz musiał wzywać pomocy drogowej na własny koszt. Ubezpieczyciel zorganizuje też pomoc techniczną, gdybyś miał problem z uruchomieniem pojazdu.

  Ubezpieczenia dodatkowe – podobnie jak OC – kupisz jedynie w wersji całorocznej (na 12 miesięcy).

 2. Zapytamy cię, od kiedy potrzebujesz ubezpieczenia oraz poprosimy o podanie danych pojazdu – m.in. roku jego produkcji, marki i modelu. Współpracujące z nami firmy ubezpieczeniowe uzależniają wysokość składki ubezpieczeniowej również od aktualnego przebiegu auta, jego przewidywanego rocznego przebiegu i terminu badań technicznych.

  Wpływ na kwotę składki ubezpieczeniowej mają też informacje, które pozornie mogą wydawać się nieistotne – np. pochodzenie pojazdu czy to, jak często będą nim przewożone dzieci.

  Na tym etapie możesz podać swój adres e-mail, dzięki czemu będziemy mogli przesłać ci link do twojej kalkulacji.

 3. Podajesz dane właściciela samochodu

  To trzeci krok. W tej części formularza pytamy o PESEL kierowcy i datę uzyskania przez niego prawa jazdy. Dla celów wyliczenia składki będziesz musiał podać też wykonywany zawód, stan cywilny i liczbę posiadanych dzieci.

  Pytania w naszym kalkulatorze ubezpieczeń samochodowych dotyczą także:

  • Współwłaścicieli samochodu. Jeżeli ubezpieczony samochód stanowi współwłasność, będziesz musiał podać dane drugiego właściciela.

  • Młodych kierowców. Rozumiemy przez nich kierowców, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż 2 lata.

  • Innych kierowców, którzy będą korzystać z samochodu. Będziesz musiał określić, czy auto będzie użytkować osoba młodsza od właściciela.

  Ponieważ w niektórych firmach ubezpieczeniowych lojalność jest nagradzana dodatkowym bonusem, pytamy również o to, gdzie kupiłeś aktualne (poprzednie) ubezpieczenie OC i AC.

 4. Otrzymujesz oferty

  Po wypełnieniu formularza czas na prezentację ofert. W tej części kalkulatora znajdziesz informacje o wysokości składek, zakresie poszczególnych ubezpieczeń oraz dokumenty, w tym OWU.

  Kupujesz dodatkowe polisy, np. AC? Poświęć kilka minut na dokładne zapoznanie się z propozycjami ubezpieczycieli.

 5. Finalizujesz zakup wybranych ubezpieczeń

  Ostatnim etapem jest zakup polisy. Wystarczy, że wypełnisz wymagane pola (np. adres do korespondencji) i zapłacisz składkę. Jeżeli chcesz, możesz wybrać opcję rozłożenia płatności składki na raty.

  Za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych Compero można sprawdzić ceny różnych ubezpieczeń dla:

  • Samochodów osobowych

  • Samochodów ciężarowych

  • Motocykli

  Jeżeli chcesz kupić ubezpieczenie dla samochodu wykorzystywanego w firmie, skontaktuj się z pracownikiem naszej infolinii.

Ile czasu zajmuje wyliczenie składki ubezpieczeń samochodowych w kalkulatorze Compero?

Zaledwie 7 minut wystarczy, aby sprawdzić wysokość składek różnych ubezpieczeń oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Tyle czasu zajmuje użytkownikom udzielenie odpowiedzi na poszczególne pytania. Aby usprawnić wypełnianie formularza, zdecydowaliśmy się wprowadzić funkcję sugerowania podpowiedzi, a kiedy jest to możliwe również uzupełniania pól. Inne rozwiązania, które pomagają zaoszczędzić czas, to:

 • Wczytanie danych pojazdu. Już nie musisz ręcznie uzupełniać danych dotyczących pojazdu. Wystarczy, że zeskanujesz dowód rejestracyjny, a zawarte w nim informacje zostaną wykorzystane do uzupełnienia pól formularza dotyczących samochodu, który ma zostać ubezpieczony.

 • Możliwość podania adresu e-mail, by w dowolnym momencie wrócić do kalkulacji. To rozwiązanie dedykowane właścicielom pojazdów, którzy z różnych względów nie chcą od razu kupić polisy.

Wolisz zasięgnąć porady przed wyborem ubezpieczenia? Polisę możesz też kupić w rozmowie z naszym konsultantem – zadzwoń pod numer +22 395 52 71 lub zostaw swój numer, a oddzwonimy.

Czy korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń samochodowych Compero wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych Compero to narzędzie udostępniane właścicielom pojazdów bezpłatnie. Możesz z niego skorzystać w dowolnej chwili i bez obawy, że zostaniesz obciążony dodatkowymi opłatami – nie praktykujemy takich działań.

Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń samochodowych, zapłacisz tylko wówczas, gdy zdecydujesz się na zakup polisy ubezpieczeniowej. Cenę poznasz po przeprowadzeniu kalkulacji. Nie musisz obawiać się też żadnych ukrytych opłat, bo działamy w sposób transparentny.

Czy mogę skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń samochodowych, jeżeli nie posiadam jeszcze auta?

Z kalkulatora ubezpieczeń samochodowych Compero możesz skorzystać także wówczas, gdy nie masz jeszcze pojazdu. W tej sytuacji pytania w formularzu nie ulegają zmianie – będziesz musiał podać dane samochodu i dane kierowcy (kierowców), który będzie z niego korzystać. Jedyna różnica dotyczy daty nabycia auta – poprosimy cię o podanie przewidywanej daty jego zakupu.

Pamiętaj o dwóch kwestiach:

 • Uzyskaj dane od sprzedawcy. Wystarczy, że będziesz dysponował: numerem rejestracyjnym, numerem VIN i datą pierwszej rejestracji auta. To pozwoli ci skorzystać z e-usługi HistoriaPojazdu.gov.pl, gdzie znajdziesz pozostałe informacje.

 • Podaj swój adres e-mail, abyśmy mogli przesłać ci link do kalkulacji. Dzięki temu nie będziesz musiał odpowiadać na wszystkie pytania jeszcze raz, gdy kupisz już auto – jedynie zmodyfikujesz część odpowiedzi.

Czy kalkulator ubezpieczeń samochodowych pozwoli mi zapoznać się z OWU poszczególnych polis?

OWU to dokument, z którym musi mieć możliwość zapoznania się każda osoba kupująca produkt ubezpieczeniowy. Przestrzegamy aktualnie obowiązujących przepisów i dlatego będziesz mógł przeczytać OWU po przeprowadzeniu kalkulacji. OWU znajdziesz po kliknięciu „Zobacz szczegóły oferty”.

Po zakupie wybranej polisy lub pakietu polis OWU otrzymasz też na podany adres e-mail. Dzięki temu będziesz mógł wrócić do lektury tego dokumentu np. w razie wystąpienia szkody.

Czy przez kalkulator ubezpieczeń samochodowych kupię polisę dla pojazdu z LPG?

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych Compero pozwala na wyliczenie ceny składki dla pojazdów z instalacją LPG. Współpracujące z nami firmy ubezpieczeniowe dokonują następującego rozróżnienia:

 • Fabryczne LPG. Takich aut jest na rynku stosunkowo niewiele. Jeżeli jesteś właścicielem jednego z nich, wybierz rodzaj paliwa „Benzyna/gaz”.

 • Instalacja LPG zamontowana przez właściciela. W tym przypadku zaznacz odpowiedź „Tak” przy polu „Instalacja LPG”.

Jako właściciel samochodu napędzanego LPG nie musisz ograniczać się do zakupu wyłącznie OC. Większość firm ubezpieczeniowych zaproponuje ci zakup dodatkowych polis, np. AC, NNW czy Assistance.

Dlaczego ubezpieczenie pojazdu warto kupić za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń?

Jest kilka powodów, dla których opłaca się sprawdzić wysokość składek ubezpieczeń dedykowanych kierowcom za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń samochodowych. Należą do nich:

 • Możliwość zaoszczędzenia znacznej kwoty. Dotyczy to zwłaszcza kierowców, którzy kupują nie tylko ubezpieczenie OC, ale chcą także zapewnić sobie dodatkową ochronę, wybierając AC, NNW czy Assistance.

 • Wygodny dostęp. Nasz kalkulator ubezpieczeń samochodowych działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Możesz przeprowadzić kalkulację w dowolnym momencie, np. w środku nocy – nie jesteś uzależniony od godzin pracy agenta czy brokera ubezpieczeniowego.

 • Ochrona środowiska. Zakup polisy przez internet oznacza, że wszystkie dokumenty otrzymasz drogą elektroniczną. W praktyce ani umowy, ani OWU nie będziesz musiał drukować – wystarczy, że zapoznasz się z tymi dokumentami w formie elektronicznej.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń samochodowych – w ten sposób możesz samodzielnie zdecydować, które produkty ci się przydadzą. Nie musisz wierzyć na słowo agentowi, że rekomendowany przez niego pakiet polis zapewni ci najlepszą ochronę.

Dlaczego dostaję również oferty z AC, NNW czy Assistance, skoro chcę kupić tylko OC?

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych Compero to narzędzie uniwersalne – stworzyliśmy je z myślą o zróżnicowanych potrzebach właścicieli pojazdów. Aby osoby zainteresowane skorzystaniem z dodatkowych polis nie musiały wypełniać różnych formularzy, wszystkie pytania pozwalające wyliczyć składki ubezpieczeń komunikacyjnych znalazły się w jednym miejscu.

Chcesz kupić tylko OC? Nic prostszego – zaznacz, że jesteś zainteresowany właśnie tą polisą. Oferty OC od firm ubezpieczeniowych wyświetlimy ci w pierwszej kolejności. W ten sposób nie będziesz musiał zapoznawać się z propozycjami, które nie są ci potrzebne.

Chciałem kupić tylko OC, ale po namyśle zdecydowałem się też na ubezpieczenia dodatkowe – co teraz?

Tworząc kalkulator ubezpieczeń samochodowych Compero, przewidzieliśmy również taką sytuację. Nie musisz ponownie odpowiadać na wszystkie pytania zawarte w naszym formularzu. Po otrzymaniu wyników kalkulacji możesz zmodyfikować zakres ochrony ubezpieczeniowej – wystarczy, że:

 • Na pasku znajdującym się w górnej części strony wybierzesz dodatkowe ubezpieczenia, którymi jesteś zainteresowany – np. AC, NNW, Assistance czy Szyby.

 • Klikniesz „Przelicz”.

W ten sposób otrzymasz oferty uwzględniające zaznaczone ubezpieczenia – zostaną one wyświetlone w pierwszej kolejności.

Czy istnieje sposób na szybkie porównanie wyświetlonych ofert ubezpieczeń pod względem ochrony?

Wraz z OC chcesz kupić ubezpieczenie AC, NNW lub Assistance? W takim przypadku należy porównać oferowane produkty pod względem zakresu ochrony. Dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń jest to dość proste zadanie – wystarczy, że wykonasz zaledwie trzy czynności:

 • Krok pierwszy – kliknij „Zobacz szczegóły oferty”

  Zamieściliśmy w tym miejscu kluczowe informacje o ofercie. Tabela jest przejrzysta i pozwoli ci szybko zorientować się w proponowanych warunkach ochrony ubezpieczeniowej bez przeglądania OWU.

  Przykład: Jesteś zainteresowany ubezpieczeniem AC. Przeprowadziłeś kalkulację i po zapoznaniu się ze szczegółami oferty wiesz już, ile według ubezpieczyciela wart jest twój samochód (wartość samochodu to jednocześnie suma ubezpieczenia), znasz zakres ochrony, (np. ochrona przed kradzieżą) oraz wiesz, czy występuje udział własny w szkodzie.

 • Krok drugi – porównaj informacje i ceny polis od różnych ubezpieczycieli

  Zadbaliśmy, aby w sekcji „Zobacz szczegóły oferty” pojawiały się jedynie najważniejsze informacje. Dzięki temu możesz szybko porównać propozycje ubezpieczycieli, biorąc pod uwagę kluczowe dla ciebie parametry.

  Przykład: Dwie firmy ubezpieczeniowe proponują ci AC od kradzieży, ale różnica w sumie ubezpieczenia wynosi niemal 5 000 zł. To powoduje, że musisz sprawdzić też wysokość składki, aby określić, który z ubezpieczycieli ma dla ciebie korzystniejszą ofertę.

 • Krok trzeci – zapoznaj się z treścią OWU

  Mimo że przygotowaliśmy podsumowanie kluczowych elementów dla każdej z ofert, nie powinieneś rezygnować z przeczytania OWU. Nie musisz jednak czytać całego dokumentu – skoncentruj się na najważniejszych fragmentach, a więc tych, które dotyczą zakresu ochrony i wyłączeń. Jeżeli chcesz kupić ubezpieczenie AC, to koniecznie sprawdź terminy, w jakich należy zgłosić szkodę.

  Do OWU możesz wrócić w każdej chwili. Kupując polisy za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń samochodowych Compero, dokumenty otrzymasz na adres e-mail. Wśród nich będzie też OWU zakupionych produktów. Dzięki temu unikniesz poszukiwania tego dokumentu w razie potrzeby.

Czy za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń otrzymam też ofertę zakupu wyłącznie ubezpieczeń dodatkowych bez OC?

Takie oferty należą do rzadkości. Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń, kupisz OC lub OC w pakiecie z polisami dodatkowymi. Należą do nich: AC (autocasco), NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) i Assistance (pomoc drogowa). Dlaczego tak wygląda nasza oferta?

Jak z pewnością wiesz, ubezpieczenie OC jest jedyną polisą obowiązkową. Firmy ubezpieczeniowe nie mogą odmówić sprzedaży tego produktu i dlatego większość z nich oferuje zarówno OC, jak i AC.

W przypadku niektórych produktów (zwłaszcza Assistance) firmy ubezpieczeniowe często uzależniają ich sprzedaż od tego, czy klient korzysta już z OC lub AC. Stąd też za pośrednictwem naszego kalkulatora proponują one OC, OC z NNW czy OC z AC. Możesz też zdecydować się na najbardziej rozbudowany pakiet zawierający OC, AC, NNW i Assistance.