Kalkulator OC/AC

Kalkulator OC AC to intuicyjne w obsłudze narzędzie, które pozwala szybko wyliczyć wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz nieobowiązkowych polis AC, NNW i Assistance. Jeżeli nie chcesz przepłacać za pakiet OC AC, nasz kalkulator umożliwi Ci porównanie ofert firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku.

Nasz kalkulator OC AC został zbudowany z myślą o użytkownikach. W jednym miejscu nie tylko poznasz oferty cenowe firm ubezpieczeniowych, ale także zapoznasz się z zakresem oferowanej ochrony. W ten sposób będziesz mógł szybko wyselekcjonować te produkty ubezpieczeniowe, które spełniają Twoje oczekiwania.

Kalkulator OC i AC - skorzystaj z darmowego i bezpiecznego narzędzia

Udostępniany na naszej stronie kalkulator OC AC to darmowe narzędzie, za pośrednictwem którego otrzymasz propozycje od firm ubezpieczeniowych. Działamy transparentnie - na żadnym etapie korzystania z naszej porównywarki nie będziesz musiał wnosić opłat, aby poznać propozycje współpracujących z nami ubezpieczycieli.

Udostępniony przez nas kalkulator OC AC jest bezpieczny. Wymagamy podania jedynie tych danych, które są niezbędne do wyliczenia składki ubezpieczenia OC, AC, NNW czy Assistance. Przekazanych przez Ciebie informacji nie udostępniamy osobom nieuprawnionym, stosujemy też zabezpieczenia, dzięki którym są one chronione przed osobami niepowołanymi.

kolizja pojazdów

Propozycje od kilkunastu ubezpieczycieli w 7 minut!

W zaledwie kilka minut możesz poznać propozycje cenowe firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. Współpracujemy m.in. z następującymi markami: Link4, Proama, Wiener, You Can Drive, Generali i Mtu24.pl.

Jak działa nasz darmowy kalkulator OC AC? Za jego pomocą bez wychodzenia z domu obliczysz cenę ubezpieczeń OC, AC, NNW i Assistance. Tylko 3 kroki dzielą Cię od zakupu tanich ubezpieczeń.

 1. Odpowiedź na pytania

Zapytamy Cię o pojazd, który ma zostać objęty ochroną ubezpieczeniową, oraz kierowców, którzy będą z niego korzystać. Aby sprawnie i szybko wypełnić formularz, przygotuj sobie dowód rejestracyjny, prawo jazdy i ostatnią umowę z firmą ubezpieczeniową. W tych dokumentach znajdziesz wszystkie informacje, o które Cię zapytamy.

 1. Porównaj propozycje

Po udzieleniu odpowiedzi na pytania w zaledwie kilka sekund przedstawimy Ci propozycje od różnych ubezpieczycieli. Przy każdym produkcie znajdziesz też informacje o zakresie ochrony ubezpieczeniowej oraz wszystkie inne dane, które wpływają na atrakcyjność oferty i mogą być pomocne w podjęciu decyzji.

 1. Opłać wybrane ubezpieczenie

Za pośrednictwem naszej strony możesz zakupić wybrane ubezpieczenie. Nie musisz jednak spieszyć się z decyzją - wykonanie kalkulacji nie jest wiążące i nie oznacza, że musisz dokonać zakupu polisy. Jeżeli potrzebujesz czasu, aby przemyśleć propozycje ubezpieczycieli, możesz powrócić do kalkulacji w późniejszym terminie.

Zamiast korzystać z kalkulatora OC AC wolałbyś porozmawiać z konsultantem? Nic prostszego - wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie (+22 395 52 71) lub wypełnisz formularz kontaktowy, a my zadzwonimy do Ciebie. W rozmowie z naszym konsultantem również będziesz miał możliwość zakupu ubezpieczeń OC, AC, NNW i Assistance.

OC - co to za ubezpieczenie?

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, to rodzaj komunikacyjnego ubezpieczenia majątkowego. Posiadacze pojazdów, którzy wykupią OC, nie będą musieli z własnych środków naprawiać szkód wyrządzonych osobom trzecim, np. innym kierowcom. W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego.

Przykład: Chwila nieuwagi spowodowała, że nie zdążyłeś zahamować i uszkodziłeś jadący przed Tobą samochód. Szkoda została wyceniona na 4 000 zł - kwota w tej wysokości należy się poszkodowanemu kierowcy. Nie musisz płacić jej z własnej kieszeni, bo dzięki OC szkodę pokryje ubezpieczyciel.

Gdzie najtaniej OC?

Wybór ubezpieczenia OC jest prosty - możesz kierować się jedynie ceną. Wynika to z faktu, że każde ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu chroni w ten sam sposób - zakres OC jest regulowany prawnie. Jeżeli kupisz droższą polisę, poszkodowana przez Ciebie osoba nie otrzyma wyższego odszkodowania, gdyż z założenia na odszkodowaniu nie można się wzbogacić.

Aby zakupić tanie ubezpieczenie OC, musisz jedynie porównać oferty firm ubezpieczeniowych. W tym celu powstał kalkulator OC. Zamieszczony na naszej stronie kalkulator ubezpieczenia OC pozwoli Ci znaleźć najtańsze ubezpieczenie w zaledwie kilka minut. Kupisz je równie wygodnie - wystarczy, że opłacisz składkę np. szybkim przelewem internetowym.

Jak sprawdzić, czy auto ma OC?

Polisa OC jest przypisana do pojazdu. Jeżeli kupujesz właśnie używane auto, powinieneś na własną rękę sprawdzić, czy rzeczywiście jest ono objęte ochroną ubezpieczeniową. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 1. Na stronie internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG)

Znajdziesz tam narzędzie, za pomocą którego dowiesz się, czy wskazany pojazd na dany dzień jest objęty ochroną ubezpieczeniową. Aby to sprawdzić, będziesz musiał podać numer rejestracyjny lub numer VIN.

 1. Na stronie internetowej HistoriaPojazdu.gov.pl

Portal HistoriaPojazdu.gov.pl również pozwala sprawdzić ważność polisy OC, z tą jednak różnicą, że tu dowiesz się, do kiedy polisa jest ważna. Informację uzyskasz po podaniu numeru rejestracyjnego i numeru VIN pojazdu oraz daty jego pierwszej rejestracji.

 1. Za pośrednictwem aplikacji "Kup Auto"

Aplikacja została przygotowana przez UFG, a jej celem jest pomoc stronom transakcji kupna-sprzedaży pojazdu. Dzięki niej nie tylko sprawdzisz, czy auto ma OC, ale również prawidłowo skonstruujesz umowę kupna-sprzedaży.

Jak sprawdzić zniżki OC?

Kupujesz ubezpieczenie już od kilku lat? Jeżeli przez ten czas jeździłeś ostrożnie, to prawdopodobnie uzbierałeś zniżki - dzięki nim kupisz ubezpieczenie OC po niższej cenie. Jak możesz sprawdzić swoje zniżki OC? Są na to trzy sposoby:

 1. Złóż wniosek o wydanie Zaświadczenia o Przebiegu Ubezpieczenia Komunikacyjnego

Wniosek powinieneś złożyć w firmie ubezpieczeniowej, w której aktualnie posiadasz ubezpieczenie OC. W otrzymanym dokumencie nie znajdziesz informacji o wysokości zniżki, ale na podstawie informacji o przebiegu ubezpieczenia będziesz mógł ją wyliczyć.

 1. Złóż wniosek o wydanie zaświadczenia o przebiegu historii ubezpieczeniowej z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

W odpowiedzi otrzymasz podobny dokument. Na podstawie zawartych w nim informacji, również będziesz mógł wyliczyć wysokość przysługującej Ci zniżki.

 1. Przejrzyj umowę zawartą z ubezpieczycielem

Jeżeli nie masz czasu na składanie wniosków, sięgnij po ostatnio zawartą umowę z firmą ubezpieczeniową. W jej treści znajdziesz informację o tym, jakiej wysokości zniżki uwzględnił ubezpieczyciel, wyliczając aktualną stawkę OC.

kolizja pojazdów

Ile kosztuje OC?

Doświadczony kierowca może nabyć ubezpieczenie OC już za ok. 400 zł na rok. Dużo więcej płacą kierowcy, którzy dopiero co odebrali prawo jazdy - ich składka często wynosi ok. 1 500 zł. Chcesz sprawdzić, ile Ty zapłacisz za ubezpieczenie swojego pojazdu? Pomoże Ci w tym darmowy kalkulator OC zamieszczony na naszej stronie.

Wszystkie firmy ubezpieczeniowe działające na polskim rynku wyliczają składkę OC indywidualnie dla każdego klienta. Kalkulator OC to najprostszy sposób, aby szybko sprawdzić propozycje od wiodących firm ubezpieczeniowych.

Ile kosztuje AC?

Ceny ubezpieczenia AC zaczynają się od 600 zł za rok. To jednak, ile zapłacisz za autocasco, zależy od wielu czynników: marki i modelu pojazdu, zabezpieczeń antykradzieżowych (które zostały zamontowane w Twoim pojeździe), wypracowanych zniżek i wreszcie tego, kto będzie użytkował samochód. Jak szybko sprawdzić cenę ubezpieczenia AC?

W poznaniu propozycji firm ubezpieczeniowych pomoże Ci kalkulator OC AC zamieszczony na naszej stronie internetowej. Przeprowadzenie kalkulacji zajmie zaledwie kilka minut - po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań, otrzymasz informacje zarówno o cenie, jak i zakresie ochrony oferowanej przez ubezpieczyciela.

Jak wypowiedzieć umowę OC?

Użyłeś kalkulatora ubezpieczenia OC i znalazłeś dla siebie tańszą ofertę ubezpieczenia OC? Pozostaje jeszcze wypowiedzieć poprzednio zawartą umowę. Jeżeli chcesz wypowiedzieć umowę OC, to możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • osobiście - wystarczy, że przygotujesz wypowiedzenie, a następnie złożysz je w dowolnej placówce ubezpieczyciela,

 • za pośrednictwem poczty - aby mieć potwierdzenie złożenia wypowiedzenia, wyślij je listem poleconym,

 • za pośrednictwem poczty e-mail - adres e-mail do firmy ubezpieczeniowej znajdziesz na jej stronie internetowej,

 • za pośrednictwem indywidualnego konta klienta - jeżeli ubezpieczyciel stworzył dla Ciebie takie konto.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe umożliwiają też klientom wypowiedzenie umowy OC w trakcie rozmowy z konsultantem.

Kara za brak OC - jak jej uniknąć?

Jedynym sposobem, aby uniknąć kary za brak OC, jest dbanie o ciągłość polisy, czyli nabywanie kolejnych ubezpieczeń. Dziś nie jest to skomplikowane - wcale nie musisz umawiać się z agentem ubezpieczeniowym czy szukać placówek firm ubezpieczeniowych w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Wygodną alternatywą jest kalkulator OC. To darmowe narzędzie, za pomocą którego zorientujesz się w ofertach i zakupisz najkorzystniejszą propozycję.

Kalkulator ubezpieczenia OC pozwala poznać propozycje firm ubezpieczeniowych po udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące kierowcy i pojazdu. Gdy znajdziesz atrakcyjną dla siebie ofertę, możesz od razu zakupić ubezpieczenie.

Co grozi za brak OC?

Ubezpieczenie OC jest istotne zarówno dla posiadacza pojazdu mechanicznego (chroni go przed finansową odpowiedzialnością za wyrządzone osobom trzecim szkody), jak i poszkodowanego (to właśnie z OC wypłacane jest mu odszkodowanie). Z uwagi na istotę tego ubezpieczenia komunikacyjnego jego brak jest karany wysokimi opłatami karnymi. Poniżej prezentujemy tabelę z wysokością kar, które obowiązują w 2021 r.

Wysokość opłat karnych za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC w 2022 roku

Okres pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej

Samochody osobowe

Samochody ciężarowe, ciągniki samochodowe i autobusy

Pozostałe pojazdy

OC rolników

Do 3 dni

1 200 zł

1 810 zł

200 zł

300 zł

Od 4 do 14 dni

3 010 zł

4 520 zł

500 zł

300 zł

Powyżej 14 dni

6 020 zł

9 030 zł

1 000 zł

300 zł

Czy trzeba wozić OC?

Do 30 września 2018 r. każdy kierowca musiał wozić ze sobą prawo jazdy, dowód rejestracyjny i potwierdzenie zakupu ubezpieczenia OC. Od 1 października 2018 r. w życie weszły nowe przepisy, zgodnie z którymi aktualnie przy kontroli drogowej wymagane jest okazanie przez kierowcę jedynie prawa jazdy - wożenie przy sobie OC nie jest konieczne.

Wprowadzenie ułatwień dla kierowców w tym zakresie to efekt rozbudowy systemu informatycznego CEPiK. Aktualnie funkcjonariusze służb uprawnionych do kontroli kierowców są w stanie sprawdzić, czy samochód jest objęty obowiązkową ochroną ubezpieczeniową właśnie za pośrednictwem systemu CEPiK.

Brak ciągłości OC - co zrobić?

Z informacji przekazanych przez pracowników Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że najczęściej do przerwania ciągłości OC dochodzi z powodu niewiedzy kierowcy. Dotyczy to zwłaszcza tych kierowców, którzy zakupili używany pojazd, przejęli polisę OC poprzedniego właściciela i liczyli, że ubezpieczenie automatycznie odnowi się na kolejny okres. Tymczasem zgodnie z przepisami taka polisa wygasa.

Jeżeli właśnie odkryłeś, że masz lukę w ciągłości ubezpieczenia OC, nie zwlekaj, ale jak najszybciej zakup ubezpieczenie OC. Skorzystaj w tym celu z naszej porównywarki OC. Na znalezienie i zawarcie polisy OC potrzebujesz zaledwie 5 minut - to sposób sprawdzony, wygodny i pozwalający zaoszczędzić.

Co obejmuje AC?

Zakres ubezpieczenia Autocasco (AC) ustalają ze sobą strony, czyli Ty i ubezpieczyciel. Najczęściej firmy ubezpieczeniowe proponują klientom ochronę przed:

 • kradzieżą pojazdu, w tym próbą kradzieży,

 • uszkodzeniami auta,

 • zniszczeniem pojazdu.

Jeżeli zgodzisz się na uiszczenie dodatkowej opłaty, ubezpieczyciel może też objąć ochroną wyposażenie Twojego pojazdu. Jeżeli nie potrzebujesz aż tak szerokiej ochrony, możesz zmniejszyć jej zakres. Wybierając tzw. mini AC, zapłacisz niższą składkę, a firma ubezpieczeniowa wypłaci Ci świadczenie np. tylko po szkodzie całkowitej.

Jeżeli chcesz poznać cenowe propozycje ubezpieczycieli, skorzystaj z naszego darmowego kalkulatora OC i AC.

Przykład: Jesteś właścicielem 8-letniego samochodu. Za pośrednictwem kalkulatora OC AC wyliczyłeś cenę pakietu polis OC i AC. Ubezpieczyciele zaproponowali Ci składki od 1 200 do 8 900 zł. Po rozważeniu propozycji uznałeś, że nie potrzebujesz kompleksowej ochrony - wystarczy Ci AC w okrojonej wersji. Dzięki temu za ubezpieczenia OC i AC zapłaciłeś łącznie 750 zł.

Jakie dokumenty przygotować przed skorzystaniem z kalkulatora OC i AC?

Jeżeli chcesz skorzystać z naszego kalkulatora OC/AC, możesz zastanawiać się, jakie informacje przygotować, aby nie odrywać się co chwilę od komputera. Przed rozpoczęciem kalkulacji, upewnij się, że masz koło siebie:

 • Dowód rejestracyjny pojazdu

 • Prawo jazdy

 • Informację o aktualnym stanie licznika

Odpowiedzi na zawarte w kalkulatorze pytania znajdziesz właśnie w tych dokumentach. Nie masz przy sobie dowodu rejestracyjnego? Nic nie szkodzi – wciąż możesz przeprowadzić kalkulację, o ile masz Profil Zaufany. Jeżeli nie pamiętasz np. numeru VIN pojazdu lub jego przebiegu, skorzystaj z e-usługi Mój Pojazd.

E-usługa Mój Pojazd została opracowana z myślą o kierowcach, którzy potrzebują danych na temat swojego pojazdu. Wystarczy, że zalogujesz się do serwisu za pomocą Profilu Zaufanego, a otrzymasz wgląd do podstawowych informacji. Dysponując numerem rejestracyjnym, numerem VIN i datą pierwszej rejestracji pojazdu, będziesz mógł zarejestrować się także do e-usługi Historia Pojazdu. Tam również poznasz m.in. ostatni odnotowany przebieg auta.

Korzystanie ze wspomnianych wyżej usług jest bezpłatne.

Dlaczego kalkulator OC i AC wymaga odpowiedzi na tyle pytań?

Nasza dociekliwość jest uzasadniona. Firmy ubezpieczeniowe już dawno nie stosują stałych cenników. Dziś do szacowania ryzyka wykorzystuje się specjalistyczne wzory, które bazują również na dotychczasowym doświadczeniu ubezpieczyciela w zakresie likwidacji szkód. Odpowiedzi na wszystkie pytania zawarte w kalkulatorze są uwzględniane przy wyliczaniu składki ubezpieczeniowej.

Czujesz się zniechęcony liczbą pól do wypełnienia? Możesz uniknąć ręcznego wprowadzania danych – wystarczy, że dysponujesz smartfonem i dowodem rejestracyjnym. Odpowiedzi dotyczące samochodu zostaną wczytane właśnie z tego dokumentu. Jak wygląda procedura krok po kroku? Wystarczy, że:

 • Na stronie internetowej naszego kalkulatora OC/AC wybierzesz opcję „Wczytaj dane pojazdu” – zamiast „Uzupełnij dane ręcznie”

 • Podasz swój numer telefonu komórkowego

 • Gdy otrzymasz od nas SMS-a, klikniesz link

 • Zeskanujesz kod ze swojego dowodu rejestracyjnego

 • Odpowiesz na pozostałe pytania zawarte w naszym formularzu

Skorzystanie z częściowego uzupełnienia danych pozwoli ci zaoszczędzić czas i szybko sprawdzić, która firma ubezpieczeniowa ma dla ciebie najkorzystniejszą ofertę.

Jak mam skorzystać z kalkulatora OC i AC?

Nasz kalkulator OC/AC to narzędzie proste w obsłudze – nie musisz posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy o polisach ubezpieczeniowych, aby z niego skorzystać. Aby poznać propozycje firm ubezpieczeniowych, musisz jedynie odpowiedzieć na pytania.

Oto instrukcja, jak korzystać z naszego kalkulatora OC/AC w 3 krokach:

 1. Określ, jakimi polisami jesteś zainteresowany

  Do wyboru masz: OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej), AC (ubezpieczenie autocasco), NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) i Assistance (pomoc w razie problemów na drodze). Interesuje cię jedynie OC, ale rozważasz zakup polis dodatkowych, gdyby oferta była korzystna? Przewidzieliśmy taką sytuację i dlatego oferty nie będą okrojone wyłącznie do OC – pozostałe wyświetlimy poniżej.

 2. Odpowiedz na pytania dotyczące samochodu

  Dane dotyczące pojazdu są niezbędne do wyliczenia składki i dlatego zapytamy cię, jakie auto chcesz ubezpieczyć. Będziesz musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące choćby:

  • Roku produkcji pojazdu

  • Marki i modelu pojazdu

  • Rodzaju paliwa

  • Pojemności silnika

  • Zabezpieczeń, w jakie pojazd został wyposażony

  • Uszkodzeń pojazdu

  • Terminu badań technicznych

  • Daty pierwszej rejestracji

  • Daty zakupu pojazdu

  • Pochodzenia pojazdu

  Część pól może zostać uzupełniona automatycznie. Dzieje się tak wówczas, gdy producent w danym roku oferował tylko jeden model pojazdu.

  Masz zamiar wykorzystywać samochód nie tylko prywatnie, ale również prowadząc działalność gospodarczą? Nie zapomnij o tym wspomnieć – to jeden z czynników, które mogą wpłynąć na cenę polisy. Deklarując, że będziesz korzystać z auta w celach zarobkowych, musisz liczyć się z tym, że nie kupisz pojazdu za pośrednictwem naszego kalkulatora – będziesz musiał skontaktować się z naszą infolinią.

 3. Odpowiedź na pytania dotyczące kierowcy (kierowców)

  Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy również od tego, kto będzie prowadzić pojazd. Wyższe stawki przewidziane są dla kierowców z małym doświadczeniem, którzy zdobyli prawo jazdy stosunkowo niedawno. Aby ocenić ryzyko spowodowania przez kierowcę kolizji czy wypadku, firmy ubezpieczeniowe wymagają też podania:

  • Daty zdobycia uprawnień do prowadzenia pojazdów

  • Daty urodzenia i płci – wystarczy, że podasz numer PESEL

  • Miejsca zamieszkania

  • Wykonywanego zawodu

  • Stanu cywilnego i liczby posiadanych dzieci

  Dlaczego firmy ubezpieczeniowe pytają o liczbę posiadanych dzieci? Okazuje się, że kierowcy, którzy są rodzicami, jeżdżą bezpieczniej niż ci, którzy nie posiadają potomstwa.

Gdzie znajdę OWU po przeprowadzeniu kalkulacji?

Gdy podasz wszystkie dane, przedstawimy ci oferty, z którymi będziesz mógł się spokojnie zapoznać. Dla twojej wygody podajemy najważniejsze informacje – wystarczy, że klikniesz „Zobacz szczegóły oferty”. Dodatkowo w tym miejscu znajdziesz też:

 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU)

 • Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

 • Kartę produktu OC

 • Kartę produktów dowolnych

Pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z treścią OWU. Nie musisz jednak czytać tego dokumentu „od deski do deski” – możesz skoncentrować się na najważniejszych sekcjach, a więc tych dotyczących zakresu ochrony, wyłączeń i twoich obowiązków w razie zaistnienia szkody.

Zdecydowałeś się na AC? Większość firm ubezpieczeniowych wymaga zgłoszenia szkody w ciągu maksymalnie kilku dni – szczególnie gdy doszło do kradzieży pojazdu. Aby nie dać firmie ubezpieczeniowej powodu do zaniżenia wysokości odszkodowania, sięgnij po OWU również po zdarzeniu uprawniającym do wystąpienia o wypłatę odszkodowania.

Czy podane przeze mnie dane są bezpieczne?

Dbamy o dane powierzone nam przez użytkowników naszego kalkulatora OC/AC – możesz być pewien, że są one odpowiednio zabezpieczone przed osobami niepowołanymi. Uzyskane informacje wykorzystujemy jedynie do:

 • Przeprowadzenia kalkulacji – na podstawie danych szybko wyliczymy wysokość składki ubezpieczeniowej dla różnych kombinacji ubezpieczeń

 • Do przesłania na adres e-mail linku, za pomocą którego szybko wrócisz do kalkulacji – nie będziesz musiał ponownie udzielać odpowiedzi na pytania

 • Kontaktu z tobą – pamiętaj, że pomagamy naszym klientom w wyborze najlepszych produktów ubezpieczeniowych

Comperia Ubezpieczenia należy do grupy Comperia – znamy się na tym, co robimy. Od 2007 r. specjalizujemy się w dostarczaniu dopasowanych rozwiązań finansowych i ubezpieczeniowych.

Dla jakich pojazdów mogę wyliczyć składkę OC/AC za pomocą kalkulatora?

Kalkulator OC/AC to narzędzie stworzone z myślą o użytkownikach indywidualnych, którzy chcą uniknąć osobistego kontaktu z agentem lub brokerem ubezpieczeniowym. Za pomocą naszego kalkulatora możesz łatwo wyliczyć wysokość składki dla:

 • Samochodu – wystarczy, że określisz rok produkcji, a następnie podasz markę i model pojazdu; z naszą pomocą wybierzesz też najkorzystniejszą polisę, gdy twój pojazd posiada kierownicę po prawej stronie

 • Motocykla – za pośrednictwem naszego kalkulatora OC/AC możesz kupić OC czy polisy dodatkowe dla motocykla

Chcesz ubezpieczyć inny pojazd? Zadzwoń na naszą infolinię. Bardzo możliwe, że będziemy ci w stanie pomóc. Wyliczenie składki zajmie ci zaledwie kilka minut, bo nasz konsultant zada te same pytania, które znalazły się w naszym kalkulatorze.

Jesteś ciekawy, ile zapłacisz za ubezpieczenie OC lub AC dla swojego samochodu? Skorzystaj już teraz z przygotowanego przez nas kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych – w ciągu kilku minut przedstawimy ci propozycje od co najmniej kilku ubezpieczycieli.

Czy korzystanie z kalkulatora OC/AC wiąże się z kosztami?

Nie musisz obawiać się opłat za korzystanie z udostępnianego przez nas narzędzia do kalkulacji składki OC/AC. Kalkulator udostępniamy bezpłatnie, abyś mógł szybko, bez wychodzenia z domu i w komfortowych warunkach sprawdzić, u którego z ubezpieczycieli zapłacisz najmniej za ubezpieczenie samochodu.

Ukrytych kosztów nie musisz spodziewać się też w momencie zakupu ubezpieczenia. Wysokość składki poznasz od razu po przeprowadzeniu kalkulacji. Nie doliczamy żadnych prowizji czy dodatkowych opłat za to, że zdecydujesz się kupić za naszym pośrednictwem wybrane produkty ubezpieczeniowe.

Czy korzystanie z kalkulatora OC/AC zobowiązuje mnie do zakupu polisy?

Przeprowadzenie kalkulacji za pośrednictwem naszego kalkulatora OC/AC nie oznacza, że musisz kupić jeden z przedstawionych ci w rezultacie kalkulacji produktów. W dowolnej chwili możesz też zrezygnować z udzielania odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu.

Właśnie szukasz samochodu? Nasz kalkulator OC/AC pozwoli ci oszacować koszty zakupu ubezpieczenia OC lub pakietu polis, jeżeli jesteś zainteresowany także dodatkową ochroną. W ten sposób poznasz realną wysokość jednego ze składników składających się na roczny koszt utrzymania pojazdu.

Przeprowadziłeś kalkulację, ale przed zakupem ubezpieczenia chciałbyś jeszcze dokładnie i na spokojnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia? Doskonale to rozumiemy. Aby szybko i wygodnie wrócić do kalkulacji, podaj następujące dane:

 • Adres e-mail

 • Numer telefonu

Dzięki temu w dogodnej dla siebie chwili wrócisz do porównania produktów ubezpieczeniowych, bez konieczności ponownego wprowadzania danych.

Czy opłaca się kupować ubezpieczenia za pośrednictwem kalkulatora?

Kalkulator OC/AC pozwala sprawdzić, w zamian za jaką kwotę firma ubezpieczeniowa udzieli właścicielowi samochodu ochrony ubezpieczeniowej. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto kupić polisę za pośrednictwem tego narzędzia, to pozostaje jedynie sprawdzić oferty. W ten sposób dowiesz się:

 • Ile zapłacisz za ubezpieczenie OC – pamiętaj, że to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu w Polsce

 • Za jaką kwotę poszczególni ubezpieczyciele obejmą twój pojazd dodatkową ochroną – przykładowo polisą Assistance

Przewaga kalkulatora OC/AC polega na tym, że w zaledwie kilka minut otrzymasz propozycje od co najmniej kilku ubezpieczycieli. Nie musisz kontaktować się z agentami współpracującymi z firmami ubezpieczeniowymi czy brokerem ubezpieczeniowym. To ty na podstawie przedstawionej oferty i informacji w OWU decydujesz, która polisa jest dla ciebie najkorzystniejsza.

Jakie ubezpieczenia jako kierowca mogę kupić przez kalkulator OC/AC?

Za pośrednictwem kalkulatora OC/AC kupisz podstawową (obowiązkową) ochronę OC lub zapewnisz sobie kompleksową ochronę, wybierając dodatkowe produkty ubezpieczeniowe. Po przeprowadzeniu kalkulacji zobaczysz następujące ubezpieczenia:

 • OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

 • AC – ubezpieczenie autocasco

 • NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

 • Assistance – zapewnia pomoc w razie problemów na drodze

 • Szyby – ubezpieczenie szyb w pojeździe

Pamiętaj, że ubezpieczenie AC może zapewniać zróżnicowany poziom ochrony. W zależności od posiadanego przez ciebie pojazdu i twojego doświadczenia za kierownicą firma ubezpieczeniowa może zaproponować ci ubezpieczenie od kradzieży, szkód spowodowanych działaniem sił natury (np. wiatru, pod wpływem którego drzewo przewróci się na twój samochód) czy uszkodzeń, które powstały w wyniku twojej nieuwagi.